Mladežnický hokej

Zvolte mládežníka sezóny pirátské akademie

Napsal 15.03.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Mládežnická sezóna skončila o něco dříve, než se plánovalo. Po roce tak můžete opět volit nejlepšího mládežníka. Oproti velice úspěšnému minulému ročníku jím může být jeden ze tří hráčů, kteří svými výkony patřili mezi tahouny. Zvolit můžete pouze jednoho, a to přes hlasování na Facebooku Pirátských nadějí.

Richard Běhula 

Dlouholetý brankář, který do Chomutova přišel před několika lety z Liberce, potvrdil roli lídra. Juniorka se díky němu dlouho držela ve hře o body a lepší umístění. Obdivuhodný je jeho počin v turnaji O Pohár DHL, kde Richard Běhula odchytal 24 utkání a zapsal úspěšnost zákroků skvělých 92,32 %.

V DHL Superpoháru odchytal šest duelů a jeho procentuální úspěšnost se nakonec nepřehoupla přes devadesát procent. Pro mladého gólmana to byly v zamýšleném vyvrcholení juniorské sezóny poslední zkušenosti s chomutovskou mládeží, kde odehrál od sezóny 2014/15 celkem 125 utkání! 

Richard Běhula v číslech

  • Chance liga: 5 utkání, úspěšnost zákroků 91,53 %
  • Turnaj O Pohár DHL: 24 utkání, úspěšnost zákroků 92,32 %
  • DHL Superpohár: 6 utkání, úspěšnost zákroků 88,94 %

Velice dobře si zlínský rodák počínal v pěti utkáních Chance ligy, kde zapsal slušnou úspěšnost zásahů 91,53 % a dvě vítězství. Na domácím ledě se mu například povedlo potrápit střelce Poruby, od kterých inkasoval pouze jednu branku.

Jiří Kulich

V patnácti letech patřil mezi nejlepší hráče celé pirátské akademie. Jiří Kulich načal sezónu v dorostu, kam věkově stále spadá, ale nakonec se dostal i do juniorky, kde nastupoval i proti o pět let starším hráčům. V dorostenecké ELIOD extralize nastoupil pouze k devatenácti duelům, ve kterých ale nasbíral téměř čtyřicet bodů. Udržel si tak statistiku dvou bodů na zápas, přičemž sám dal 23 gólů. Hattrickem například dopomohl k poražení dorostenecké Plzně na jejím ledě. 

Jiří Kulich v číslech

  • ELIOD extraliga: 19 utkání, 39 bodů (23+16)
  • Turnaj O Pohár DHL & DHL Superpohár: 21 utkání, 9 bodů (2+7)
  • Česko U16: 12 utkání, 8 bodů (6+2)

O dva duely více odehrál také mezi juniory, kde se dvakrát trefil do černého a přidal sedm asistencí. Sezóna pro něj bohužel skončila předčasně, neboť v prvním utkání DHL Superpoháru jej po odpískání zranil plzeňský junior. Velice dobře reprezentoval Piráty i v české šestnáctce, kde ve dvanácti duelech vstřelil šest branek a přidal dvě asistence. 

Josef Koláček

Velice povedenou sezónu zažil také chomutovský odchovanec Josef Koláček, kterého ale potencionální vrchol sezóny mine. Za juniory nastoupil celkem do devětadvaceti utkání a připsal si pětadvacet kanadských bodů. Debutoval také v Chance lize, v jednom z prvních utkání dokonce vstřelil premiérový gól mezi dospělými. 

Josef Koláček v číslech

  • Turnaj O Pohár DHL & DHL Superpohár: 29 utkání, 25 bodů (8+17)
  • Chance liga 11 utkání, 1 bod (1+0)
  • Česko U18: 11 utkání, 4 body (3+1)

Vrcholem sezóny a odrazovým můstkem pro budoucí kariéru mělo být mistrovství světa hráčů do osmnácti let, které bylo ovšem preventivně zrušeno. Mladý útočník nastoupil do jedenácti reprezentačních duelů a třikrát se prosadil gólově, když všechny střelecké úspěchy zaznamenal na turnaji v Klášterci nad Ohří. 

HLASUJTE NÍŽE!