Aktuální zprávy

​Stanislav Vrhel dokončí sezónu ve Finsku, bude hostovat v Pelicans Lahti

12.02.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Přestupní okno v českých soutěžích už se uzavřelo, ovšem v jiných zemích mohou hráči stále ještě měnit působiště. I to je důvod, proč minimálně do konce sezóny opouští organizaci Pirátů mladý útočník Stanislav Vrhel, který bude hostovat v týmu Pelicans Lahti, který hraje finskou nejvyšší soutěž.

„Nechceme sice pálit mosty, nicméně nás docela mrzí, že jsme se o Standově nabídce dozvěděli až ve chvíli, kdy přišla na klub žádost o transfer. On sám za nikým z vedení nepřišel, abychom se o situaci pobavili a po turnaji reprezentace do osmnácti let jen zavolal z letiště trenérovi juniorů,“ uvádí výbor zapsaného spolku.

„Jeho právní zástupce dokonce poslal na klub výpověď nedávno uzavřené smlouvy, kterou rozporujeme. Přesto platná hokejová legislativa umožňuje, že je i tak žádost o transfer po sedmi dnech od jejího podání automaticky potvrzena, takže Standa bude do 30. června 2020 hráčem Lahti a my uvidíme, jak se k celé záležitosti postavíme,“ doplňuje výbor zapsaného spolku.

Chomutovský rodák oslavil koncem minulého kalendářního roku sedmnácté narozeniny a v aktuální sezóně si připsal premiérové góly i body v A-týmu Pirátů, v jehož dresu debutoval v předchozím ročníku. Konkrétně se tak stalo 22. března 2019 v rámci pátého kola extraligové skupiny o umístění doma s Karlovými Vary.

Během letní přípravy si Stanislav Vrhel připsal jako nejmladší hráč v historii chomutovského A-týmu hattrick ve střetnutí s ústeckým Slovanem, v Chance lize skóroval hned v prvním utkání doma se Sokolovem. Celkem nastřádal ve druhé nejvyšší soutěži ve 23 startech čtyři přesné zásahy a stejný počet asistencí.

Místním juniorům pomohl český reprezentant v pěti bitvách turnaje O Pohár DHL, během nějž zapsal jednu trefu do černého a přihrávku, a nastoupil také do jednoho klání Superpoháru DHL. K domácímu vítězství nad Plzní přispěl dvěma góly s asistencí. Během reprezentační přestávky pak dvakrát rozvlnil síť v brance soupeře na domácím turnaji, který český výběr odehrál v nedalekém Klášterci nad Ohří.

×
Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
Piráti Chomutov