Mladežnický hokej

Akce Pojď hrát hokej přilákala malé zájemce, v ROCKNET ARÉNĚ se jich sešly zhruba dvě desítky

Napsal 21.01.2020 Klub
C h o m u t o v - Stalo se tradicí, že se v každé sezóně hned dvakrát koná akce s názvem Pojď hrát hokej, která v rámci Týdne hokeje pomáhá dětem seznámit se s nejrychlejší kolektivní hrou světa. I díky podpoře Českého hokeje si malí zájemci pokaždé odnesou nějaký dárek. Nejinak tomu bylo také v pondělí 20. ledna v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ.

Celou akci pečlivě připravil náborový specialista Pirátů Jan Minčák, u něhož se každý zájemce o hokej může hlásit kdykoliv během sezóny na telefonním čísle 777 272 914. Zkušený trenér hokejového potěru měl k ruce řadu pomocníků, mezi nimiž nechyběli hráči A-týmu či klubový maskot.

Od 16 hodin probíhala v presscentru ROCKNET ARÉNY registrace, s níž pomáhali také útočníci a místní odchovance Nicolas Hlava, Jakub Chrpa a Jan Svoboda, kteří patří do kádru seniorského týmu. Po prezentaci, jež seznámila zájemce o vstup do pirátské rodiny s hokejem jako takovým, vydávali Kamil Koláček a Petr Kalužný malým capartům výstroj, aby se všichni mohli vydat na led.

Ještě předtím ale proběhlo v šatně oblékání, u něhož každému asistovali další mládežničtí trenéři Milan Babka a Petr Freiberg. Pak už 23 nových dětí vyrazilo na led, kde udělaly první krůčky s bruslemi na nohou. Kromě osmi trenérů, mezi kterými nechyběli Petr Freiberg nebo nestor mezi mládežnickými trenéry Miroslav Kubát, čekalo na malé caparty překvapení v podobě klubového maskota Picaroona, jenž jim úvodní seznámení s hokejem ještě víc zpříjemnil a trenérů vyváděl řadu nezbedností.

Na druhou akci Pojď hrát hokej v probíhající sezóně dorazil se svým synem i nejproduktivnější Pirát probíhající sezóny Petr Stloukal, jemuž patří v kanadském bodování celé soutěže páté místo. V útrobách ROCKNET ARÉNY nechyběl ani další místní odchovanec, se svou ratolestí přišel také Tomáš Chyba.

Díky podpoře Českého hokeje, který dodává zdarma výstroje pro nejmenší a hodně investuje také do reklamy náborové akce Pojď hrát hokeje, získali Piráti spoustu nových zájemců o hokej, z nichž třeba jednou vyrostou i hráči pro NHL, jichž se v posledních letech vychovalo v Chomutově hned několik.