DOROST - článek

„Dostali jsme zbytečné góly,“ smutní Jiří Kulich po prohře s indiány

Napsala 14.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci ve druhém kole ELIOD extraligy nestačili na Plzeň, která Pirátům nasázela sedm gólů. Lídrem Chomutova v přesilových hrách je Jiří Kulich, který měl velkou šanci i v trestném střílení, žádnou příležitost však on ani další svěřenci Petra Jíry a Kamila Koláčka nevyužili.

Piráti vstoupili do utkání dobře, velkou část první třetiny hráli v početních výhodách, ani jednu ale nevyužili. Indiáni se po několika nadějných akcích dočkali, v poslední vteřině devatenácté minuty zakončil pohlednou kombinaci Dominik Soukup.

„Moc jsme nedohrávali soupeře, nebrzdili jsme a, když bek napadal, neměli jsme dozadu třetího hráče. Soupeř nám ujížděl a dostávali jsme zbytečné góly,“ předesílá Jiří Kulich.

Západočeši následně vstřelili celkem snadně ještě šest branek, třikrát využili přesilovku a jednou dokonce skórovali v oslabení. „Když soupeře nedohrajeme, nebude mít strach, pak si bude dělat co chce,“ uvědomuje si.

Ani Piráti nebyli ve tvoření akcí slepí, gólové příležitosti si vytvořili, ale brankář David Bočan byl nad jejich síly. „No, koncovka, no. Měli jsme tam i prázdné brány, ale neměli jsem štěstí,“ smutní Kulich a přidává, „musíme se příště více koncentrovat a pak to půjde.“

Velkou šanci měla i domácí patnáctka, která si vybojovala trestné střílení, ale neproměnila ho. „Rozhodoval jsem se mezi střelou a bekhendovým blafákem, ale gólman byl vyjetý, tak jsem zkusil kličku. Věřil jsem si, ale gólman mi drcnul do puku hokejkou,“ popisuje mladík.

Chomutovští v pátek porazili Třemošnou, ani ne za čtyřiadvacet hodin nastoupili proti Plzni… „Je to únavné, ale musíme si zvykat. I kdyby byly tři zápasy ve třech dnech, můžeme být únavní, ale pořád musíme jet naplno. Musíme ještě lépe regenerovat,“ apeluje reprezentant.

Po povedené přípravě i úvodním duelu je vysoká prohra s Plzní někdy potřebným varováním „Určitě je to dobrá facka. Musíme se do příště určitě zlepšit,“ uzavírá Jiří Kulich.

×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Kometa Brno
Piráti Chomutov