Aktuální zprávy

Piráti začnou doma s nováčkem ze Sokolova, okresní derby ve čtvrtém kole

Napsal 07.06.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Poslední květnový den vypršela lhůta pro přihlášení klubů do nadcházejícího ročníku Chance ligy, kterou budou hrát také Piráti. Krátce po vypršení termínu byl zveřejněn rozpisů základní části, již Chomutovští odstartují doma s Baníkem Sokolov. Novinkou je drobná úprava začátku víkendových utkání, která odstartují v 16:00. Ve druhé nejvyšší soutěži půjde o soboty a Piráty čekají v úvodní části tři takové duely.
ROZPIS PIRÁTŮ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI CHANCE LIGY

Schéma Chance ligy doznalo oproti předchozím ročníkům změn, neboť ji poprvé od sezóny 2007/2008 bude hrát šestnáct týmů. Na rozdíl od zmíněného ročníku nedojde k rozdělení na dvě skupiny, které bylo ve hře i tentokrát. Kluby se proti sobě postaví doma i venku a po třiceti kolech bude soutěž rozdělena na dvě poloviny.

V té horní se bude bojovat o přímý postup do čtvrtfinále, kam se probojuje šest týmů. Dolní osmička se porve o dvě vstupenky do předkola play-off hraného na tři vítězné zápasy. Od čtvrtfinále už budou k postupu potřeba čtyři výhry.

Piráti vstoupí do mistrovských bojů ve středu 11. září domácím kláním s nováčkem ze Sokolova, s nímž změří síly od 17 hodin a 30 minut. Hned ve druhém pokračování zamíří soubor trenéra Martina Štrby na led ambiciózního Prostějova, jehož dres obléká řada bývalých chomutovských hráčů.

Týden po začátku soutěže dojde na první okresní derby s kadaňskými Trhači, úvodní buly tohoto zápasu bude na ledě soupeře vhozeno ve středu 18. září. Repríza barážových soubojů s českobudějovickým Motorem se poprvé uskuteční 2. října v rámci devátého kola v ROCKNET ARÉNĚ.