Aktuální zprávy

Novými vlastníky Pirátů se stanou dlouholetí partneři klubu, Veverka jim akcie přenechá zdarma

Napsal 06.06.2019 Klub
Dnešní jednání o budoucnosti hokejových Pirátů přineslo nové světlo do ne zcela přehledné situace, která okolo klubu panuje. Majitel klubu se rozhodl nepokračovat v jednáních s původně ohlášeným vlastníkem, kterým se měl stát Milan Soukup a skupina podnikatelů. „S panem Soukupem jsme bohužel nenašli shodu nejen v pohledu na aktuální ekonomickou situaci, ale zejména také nad dalším směřováním celého hokejového klubu. Z těchto důvodů jsme jednání o převodu vlastnictví ukončili a rozhodli se vydat jiným směrem,” řekl majoritní vlastník Pirátů Jaroslav Veverka.

Jiným směrem přitom šéf klubu nemyslí zasádní obrat, protože skupina místních podnikatelů, kteří mají zájem převzít odpovědnost za chod a financování klubu zůstala víceméně beze změn. „Mým hlavním přáním a dost možná i podmínkou pro převod akcií byly záruky, že noví vlastníci budou mít chuť poprat se s aktuální situací a hlavně budou mít ambice vrátit Piráty co nejdříve zpátky do extraligy. A zatímco pro pana Soukupa se některé věci zdály jako neřešitelné, ostatní partneři to vidí jinak. Jsou připravení převzít veškeré závazky, které klub má a podílet se na jejich vyřešení. Současně s tím okamžitě pracovat na zajištění nové sezóny, na jejímž konci by rádi bojovali o návrat do nejvyšší soutěže,“ uvedl Jaroslav Veverka.

Na základě těchto skutečností tedy dojde k převodu vlastnictví celé skupině partnerů, kteří se z velké části rekrutují z řad dlouholetých podporovatelů chomutovského hokejového klubu. „Rozhodl jsem se převést akcie Pirátů do rukou lidí, o nichž jsem přesvědčený, že mají skutečný zájem vrátit Piráty znovu na výsluní. A přestože jsem do klubu v minulých letech investoval obrovské množství vlastních prostředků, přenechám jim akcie pouze za symbolickou hodnotu. Má pirátská etapa v pozici vlastníka klubu bude tímto okamžikem u konce,” dodal na závěr Jaroslav Veverka.

Formální kroky k převodu vlastnictví, zvolení nových vlastníků do orgánů klubu a definitivní vyřešení situace po právní stránce proběhne v následujících dnech.