Mladežnický hokej

Mládež má jasno, jejím šéfem bude nově Petr Jíra

10.05.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Krátce po posledním duelu baráže o Tipsport extraligu Piráti zveřejnili odchod Jana Šťastného z klubu, což rozjelo hledání nové šéfa sportovního úseku mládeže a hlavního trenéra akademie. Nyní je o obsazení tohoto postu jasno. Chomutovské naděje bude řídit místní rodák a dlouholetý útočník Petr Jíra.

„Jak jsme dopředu avizovali, zvažovali jsme možnost angažovat někoho zvenku, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli, že půjdeme cestou místních lidí,“ uvádí Stanislav Mikšovic.

„Petr Jíra výborně zná místní prostředí, protože tu dlouhé roky hrál a navíc se kolem mládeže pohybuje už několik let. Zná místní trenéry a má pedagogické vzdělání, což považujeme za cennou devizu,“ vysvětluje výkonný ředitel klubu.

Jak už bylo zmíněno, Petr Jíra z Chomutova pochází a strávil v bílomodrém dresu převážnou část aktivní kariéry, během níž nastřílel v pirátských barvách 246 gólů, což ho řadí na jedenácté místo historického pořadí klubových střelců.

V rodném městě si zahrál také mezi tuzemskou elitou, neboť na jaře 2012 byl součástí mužstva, které po 38 letech vrátilo do Chomutova nejvyšší soutěž. Tu si nový šéf mládeže zahrál také v sousedním Litvínově a pražské Slavii.

Hráčkou kariéru uzavřel Petr Jíra v roce 2015, ale už během závěrečného ročníku trénoval chomutovské žáky, od kterých se v létě 2018 přesunul k dorostu. Tým do 16 let, který postoupil do play-off, vedl absolvent FTVS s dlouholetým parťákem z chomutovské ofenzivy Kamilem Koláčkem. Nyní se vrhne do nové práce tak, aby v průběhu druhého kompletního květnového týdne mohli být zveřejněni trenéři všech mládežnických kategorií.

Foto: Kateřina Kundertová