Aktuální zprávy

Sálové dresy vytvořily nový rekord! Vladimír Růžička se přehoupl přes deset tisíc

Napsal 16.02.2018 Klub
C h o m u t o v - Když před rokem skončila aukce dresů z prvního ročníku projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI, bylo jasné, že internetoví dražitelé utratili za trikoty s pirátskou tématikou nejvíc v historii. Nyní je minulostí také aukce druhého ročníku a loňský rekord o více než dvacet tisíc překonala. Na zvelebení zázemí pro pacienty chirurgického oddělení chomutovské nemocnice poputuje 140 341 korun.

V loňském kalendářním roce činil výtěžek pro vybavení čekárny mamografického centra 120 240 korun, takže jednoduchými počty dojdeme k tomu, že letos byl rekord zvednut přesně o 20 101 korun. Roli nehrál ani fakt, že v aukci bylo k dispozici 26 dresů, tedy o jeden více než před rokem.

Pomyslným vítězem se stal dres loni druhého Vladimíra Růžičky, který získal uživatel Pytras za 10 800 korun. Po čase tak znovu padla magická pětimístná suma, k překonání absolutního pirátského rekordu za dres Michaela Frolíka z roku 2013 scházelo titěrných 267 korun.

Na stupních vítězů doplnili centra druhého útoku Pirátů dva zkušení borci. Dres Michala Vondrky se o sto korun zastavil pod částkou deset tisíc a uzmul si ho pro sebe nick Ann, jenž zaplatí 9900 korun. Přes devět tisíc vytáhne z peněženky či konta také uživatel Michael63110, který vydražil dres Ivana Humla za 9502 korun.

Možná trochu překvapivě se do TOP 5 vešel také dres Martina Šťovíčka, jehož cena se vyšplhala na 7050 korun a do celkové sumy ji přidá uživatel Karlik. Ten vydražil ještě další dva dresy – Ronalda Knota za 7500 korun a Jaroslava Mrázka za 2600 korun. Celkem tedy zaplatí lehce přes sedmnáct tisíc korun. Nikdo další už více dresů nezískal.

Zajímavostí může být také fakt, že dres Dominika Pavláta se na konci aukce zastavil na vyšší částce než třeba dres aktuální jedničky Štěpána Lukeše, účastníka letošního šampionátu dvacítek Jakuba Lauka nebo aktuálního slovenského olympionika Juraje Valacha.

Nejčastěji, hned jednačtyřicetkrát, se měnila cena u dresu Michala Vondrky, který nakonec získala ranní nabídka z posledního dne aukce, která byla poslána už v devět hodin. Naopak nejdéle se uživatelé přetahovali o dresy Jiřího Smejkala a Vojtěcha Tomečka. Právě u druhého jmenovaného dražba skončila o chvilku později, takže v 18 hodin a 52 minut bylo jasno o celkovém výtěžku. Je to mimochodem o jedenáct minut dříve než před rokem.

Všichni noví majitelé si mohou dres v dárkové krabici s certifikátem pravosti a podpisem hráče vyzvednout po předchozí telefonické dohodě v kanceláři marketingu Pirátů nebo si jej po dohodě mohou nechat zaslat na dobírku. Všechny potřebné údaje a kontakty obdrží nejpozději do pondělí 19. února prostřednictvím e-mailových schránek, které uvedli při registraci na webu sportovniaukce.cz.