Rozhovory

Trenéři v Chomutově to je paráda, říká Milan Kostourek

Napsal 26.10.2003 Michal Káva, David Dinda
C h o m u t o v - V modrobílém chomutovském dresu se dobrými výkony prezentuje dvacetiletý štírek z Českých Budějovic, Milan Kostourek. Výborný bruslař a pro soupeře velice nepříjemný štírek si téměř okamžitě získal sympatie chomutovského publika. Zpočátku se mu střelecky nedařilo, na gól čekal dlouhých osm kol. Jenže pak spustil brankovou lavinu, skóroval pětkrát ve třech zápasech. Dvěma góly srazil na kolena i ambiciózní Jihlavu. Povídali jsme si s ním o jeho dosavadní kariéře i právě probíhající sezóně v první hokejové lize.
Kde jsi s hokejem začínal?
"V Českých Budějovicích mne k hokeji přivedli táta s mámou."

V jakých mužstvech jsi před příchodem do Chomutova působil?
"Hrál jsem v Táboře a Jindřichově Hradci. Střídavě jsem nastupoval také v budějovickém extraligovém áčku, kde jsem odehrál tři zápasy. Z juniorů si mne do prvního týmu vytáhnul trenér Tlačil, ale poté co ho vyhodili jsem si už nezahrál."

Od přípravy jsi hrál v útoku s Jeslínkem a Mikšovicem a nyní nastupuješ se Šípem a Bouškem. S kým ti spolupráce víc vyhovuje?
"Poté co se Michal Jeslínek zranil nás trenéři rozhodili. Jesla spíš zakončoval a já musel víc bránit. V útoku s Radkem Šípem mi to hodně dávají a také se víc dostávám do šancí."

Co říkáš na famózní výkony brankáře Kamila Jariny?
"Drží nás, bez něj by to takové nebylo. Jestli bude podávat stejné výkony, tak v příští sezóně bude chytat extraligu."

Zažil jsi někdy podobný vstup do souteže, podobnou vítěznou série jakou měl Chomutov?
"Ano, když jsem hrál v Českých Budějovicích za dorost, tak jsme vyhráli dokonce 27 zápasů v řadě."

Do osmého kola jsi se střelecky nemohl prosadit. Pak jsi se ve třech zápasech trefil pětkrát. Střelecká smůla je už tedy prolomena?
"Prospělo mi zařazení k Šípovi. I když je někdy naštvaný, že moc střílím, tak se mi s ním hraje skvěle."

Jak na tebe zapůsobilo chomutovské prostředí, spoluhráči, trenéři?
"Je to tu dobré. Trenéři jsou super, točí to podle toho, jak kdo hraje. Je jedno kdo sedí, záleží na výkonech. Trenéři v Chomutově to je paráda."

Týmu se daří, v šatně je tedy určitě velká pohoda ...
"To ano, v šatně panuje pohoda a jsou tam samé srandičky."

Jseš kmenový hráč Budějovic, přijal by jsi v rozjeté sezóně jejich případnou nabídku?
"Jsem v Chomutově na hostování, takže stáhnout by si mne mohli. Nabídku bych ale asi nepřijal. V Chomutově se mi hraje dobře, tam bych seděl. Jsem moc rád, že si mě do Chomutov trenér Kýhos vzal."

Máš pro letošní sezónu nějaké osobní cíle?
"Hlavně, aby hrál dobře tým, třeba se dostat až do baráže. Já bych rád hrál co nejlépe, příští rok bych si rád zahrál extraligu."