DOROST - reportáž

Dorostenci naplno zabodovali, na ledě pražské Hvězdy rozhodl Matěj Kalvoda

Napsala 04.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili k šestnáctému kolu nadstavby dorostenecké extraligy do Prahy, kde po urputném boji nakonec uloupili po takřka měsíci tři body. Piráti si během dvou třetin vypracovali třígólové vedení, které v závěru i přes dvojnásobné oslabení uhájili. Dvěma góly včetně toho vítězného přispěl Matěj Kalvoda, jemuž v obou případech nahrával tříbodový Petr Holejšovský.
N16 so 4.2.2023
HVP
3:4(0:2, 1:2, 2:0)
Hvězda Praha
Houdek (21. Höhlig) — Tomka, Foltýn, Vrabec, Holas, Štefík, L. Novák, Beňo — Ducháček, Dohnal, Kulich, Suk, Štípek, Bláha, Doležel, Brož, Štěpánek, Krejčí
Hájek — T. Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Snopek, Malcovský — Chládek, M. Patočka, Holejšovský, Grosskopf, Šilhan, Nastoupil, Pospíšil, Bečvář, Sochor, F. Novák, Kalvoda

39. Vrabec (Doležel), 44. Suk (Brož, Dohnal), 59. Doležel (Štípek, Suk)
3. Kalvoda (Šilhan, Holejšovský), 19. Grosskopf (Chládek, Patočka), 27. Holejšovský (Pospíšil, Šilhan), 40. Kalvoda (Švarc, Holejšovský)

2:5
0:1
0:0
34:27
38
Raška – Řezníček, Šesták

Piráti do utkání vletěli a hned si vynutili početní výhodu, kterou po sedmi vteřinách využil Matěj Kalvoda – 0:1. Ve druhé polovině úvodní části Hvězda nevyužila dvě nabídnuté početní výhody a sama poté inkasovala, když se ke gólové ráně napřáhl David Grosskopf – 0:2.

O přestávce domácí sáhli k výměně gólmana, takže Štěpána Houdka nahradil David Höhlig. I přesto Chomutovští pokračovali v podobném duchu i nadále, takže během sedmadvacáté minuty zvýšil už na rozdíl tří gólů Petr Holejšovský, jenž v průběhu zápasu přidal k přesné trefě ještě dvě asistence – 0:3.

Velmi divácky atraktivní byl samotný závěr prostřední třetiny, jelikož na konci devětatřicáté minuty snížil svým prvním zásahem mezi dorosteneckou elitou Albert Vrabec a sedm vteřin před sirénou se podruhé v zápase trefil Matěj Kalvoda – 1:4.

Závěrečné dějství odpálil domácí Adam Suk, jenž nabudil Pražany k dalšímu náporu, ten vyvrcholil ve sto vteřin dlouhé početní výhodě pět na tři, ale brankář Jakub Hájek za pomoci obrany odolal. Finální podobu výsledku dal v předposlední minutě gól z hole Matěje Doležela, na něhož už nikdo nenavázal, a tak Piráti uloupili tři body – 3:4.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Proti Hvězdě jsme podali diametrálně odlišný výkon od zápasu s Kladnem. První dvě třetiny jsme hráli zodpovědně a byli jsme celkově lepší. Ve třetí třetině jsme si situaci bohužel zkomplikovali a šli jsme opět do tří, ale ubránili jsme to a odvezli tři body. Teď máme čtrnáct dní na to, abychom pracovali na taktice a disciplinovanosti.“