Mladežnický hokej

​Piráti a cizina: Příhraniční spolupráce s Chemnitzem a Crimmitschau nebo stáž ve Finsku

Napsal 11.02.2021 Klub
C h o m u t o v - Současná situace sice cestám mimo Českou republiku nepřeje, ovšem to neznamená, že by Piráti s jejich plánováním spali. Naopak i nadále chtějí vyrážet do Finska, které už několikrát navštívili, v jednání je rovněž možnost zamířit i do Švýcarska. Zásadní novinku však představuje navázání příhraniční spolupráce, již by bylo možné nazvat 3C, neboť bude probíhat mezi Chomutovem, Chemnitzem a Crimmitschau.

S německými kluby momentálně jednají za Piráty především sportovní manažer Petr Jíra a obchodní zástupce Jan Jelínek. „Máme připravený projekt jarní ligy, kvůli kterému jsem oslovil Jirku Charouska. Trénuje děti v Chemnitzu a bavili jsme se, že by k nám jezdili i kluci od nich. Slovo dalo slovo a vznikla z toho myšlenka spolupracovat ve větší míře nejen s Chemnitzem ale taky s Crimmitschau,“ popisuje Petr Jíra.

Jednání do určité míry zjednodušil fakt, že v obou zmíněných německých klubech šéfují bratři. Torsten Buschmann řídí Chemnitz, jeho sourozenec Jörg je Ledovým Pirátem z Crimmitschau. „Naší snahou bude dosáhnout na peníze z Evropské unie právě díky tomu, že se hráči ze všech tří klubů budou v rámci předložených projektů potkávat,“ vysvětluje šéf chomutovské mládeže.

Aktuálně to znamená, že na schválení čekají hned dva menší projekty, jejichž náplní mají být turnaje za účasti malých Pirátů v Německu nebo naopak příjezd tamních týmů do Chomutova. „Mělo by jít o žákovské turnaje v kategoriích do jedenácti, třinácti a patnácti let,“ upřesňuje první muž klubového sportovního úseku. „Druhý projekt se týká skatemillu u nás,“ doplňuje ještě.

Tyto menší projekty je možné předkládat opakovaně ve tříměsíčních intervalech s tím, že všechny kluby budou pracovat i na velkých projektech, které se mohou předkládat jednou ročně a podle Petra Jíry by měly cílit na pirátskou akademii. Ta dočasně přišla o zahraniční program, na kterém se však pracuje pro dobu, kdy bude možné bez zásadnějších potíží vycestovat z republiky. „I letos jsme chtěli vyrazit do Finska, ale kvůli koronaviru jsme museli odlet do Jukuritu v Mikkeli posunout. Kromě toho jednáme o možnosti vyrazit do švýcarského Davosu,“ uzavírá někdejší vynikající útočník.