Aktuální zprávy

​Další skvělé zprávy! K Pirátům se vrací Roman Chlouba, pokračuje i Jakub Chrpa

09.05.2021 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Dva hráči z kádru předchozí sezóny zůstávají i nadále součástí A-týmu, jména dvou nových tváří už fanoušci znají. Nyní se počty obou skupin rozšíří na trojice. Chomutovské barvy bude znovu hájit Roman Chlouba a další zápasy přidá také jeho velký kamarád i hokejový souputník Jakub Chrpa.

Třicetiletý útočník zasáhne už do jedenácté sezóny v áčku mateřského klubu, v jehož dresu se stal během sezóny 2010/2011 nejproduktivnějším hráčem tehdejší extraligy juniorů a o rok později pomohl stejnému mládežnickému týmu k zisku titulu.

Už před opanováním kanadského bodování měl na kontě debut v chomutovském A-týmu, který připadl na 17. prosince 2008, kdy mužstvo kolem kapitána Miroslava Hlinky vyhrálo po nájezdech v Jihlavě. Roman Chlouba doposud naskočil do 158 zápasů, z nichž 93 bylo extraligových. Vstřelil v nich 30 gólů a přidal 23 asistencí.

Nyní bude moci někdejší forvard Kadaně, pražské Slavie či mládežnických týmů Liberce tato čísla rozšířit i po boku svého velkého kamaráda Jakuba Chrpy. O tři roky mladší útočník zaznamenal během dvou utkání předešlé sezóny čtyři přesné zásahy, takže byl spolu s Jakubem Jarošem nejlepší střelcem týmu.

Další z místních odchovanců se těší na osmou sezónu v áčku, takže může přidat ke 108 střetnutím, 13 gólům a 14 asistencím další úspěšné statistiky. „Věřím, že v Romanovi jsme získali dalšího hráče, který potáhne naši ofenzivu, a že Kuba naváže na předchozí sezónu, i když byla krátká,“ říká sportovní manažer Petr Jíra, jenž v dohledné době dořeší rovněž kompletní složení realizačního týmu.