Aktuální zprávy

„Chomutovský hokej mě hodně baví a užívám si ho,“ prozrazuje maskot Picaroon

Napsal 27.09.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - Již při prvním domácím zápase se domácím fanouškům představil nový maskot Pirátů Chomutov – Picaroon. Návrh na Picaroona vytvořila firma Sopko advertising. Sám Picaroon si užívá každý zápas a společně s fanoušky podporuje chomutovský tým. Fanoušky vedl i během těžkého zápasu proti prvnímu týmu z Hradce Králové. Setkat se s ním, ale můžeme na každém chomutovském prvoligovém zápase
Picaroon na Facebooku
Baví vás Picaroon? Chcete vědět co dělá ve volných dnech? Nebo mu chcete poradit nějakou vtipnou scénku? Staňte se jeho přáteli na Facebooku!

Picaroon dělá maskota již od začátku nové sezóny. V prvních zápasech se jevil jako duch bloudící, po stadionu, a nikdo nevěděl, co od něj má čekat. Stačilo, ale jen pár zápasů a z Picaroona je jeden z největších oblíbenců jak u fanoušků, tak i u samotných hráčů. Jak se Picaroon k fandění vůbec dostal? „Zjistil jsem, že Piráti Chomutov hledají maskota, a tak jsem se tu zastavil. Určitě zapůsobilo štěstíčko, že vybrali zrovna mě, ale já jsem tak trochu podobný novému logu, takže jsem tím Pirátům vlastně zabil dvě mouchy jednou ranou,“ objasňuje maskot svůj nástup na scénu.

Nový chomutovský maskot je, kromě fanouškovského kotle, jedním z hlavních aktérů co se fandění týče. Mnoho fanoušků si na svou stranu získal i svým výstupem, kdy ochranné sklo umýval dresem největšího chomutovského rivala. Samotný Picaroon má k atmosféře na stadionu jednoznačný názor. „No, tak určitě. Na stadionu je skvělá atmosféra. Hodně se snažím, abych přidal obě moje velké ruce k dílu. Jsem strašně rád součástí těchto fanoušků. Snažím se fandit pořádně srdcem. Jinak to totiž ani nejde. Bez srdíčka se fandit nedá,“hlásá zarytě a v zápětí dodává: „Strašně rád si zakřičím různé pokřiky, nejradši mám ty, kdy řve celá hala. A když slyším svoje jméno, jsem úplně v sedmém nebi.“

Picaroon je i velkým oblíbencem všech dětí, které se na stadionu pohybují, a každý se s ním chce vyfotit. Maskot si na podobných akcích potrpí. Zajímá se o všechny návštěvníky zimního stadionu. O některé dokonce více. „Musím se přiznat, že na hokej občas ani nemám moc čas. Musím totiž taky koukat na holky. Jestli jsou v pořádku a ujišťovat se, že je to tady baví, “ prozrazuje na sebe. A pozor! Picaroon je nezadaný.

Maskot Picaroon je velkým hokejovým fanouškem. Na hokej začal jako malý chodit z jednoduchých důvodů. Jakých? „Dobrá otázka, ale nevím. Asi prostě proto, že mě hokej baví,“přiznává maskot. No a proč právě týmu z Chomutova… „To je asi úplně jasné proč fandím zrovna Pirátům. Není lepší tým! Navíc tady v Chomutově máme nový stadion, který je prostě bezvadný. Na jiném stadionu se tolik nevyřádím. No a taky je tu prostě hodně zábavy. Proč jezdit na Spartu, když v Chomutově je mi nejlíp. Možná jedině pozdravit mého kamaráda Sparťana.“ Picaroon má v mnoha věcěch prostě jasno a stejně rozhodný je i ve volbě svého oblíbeného hráče. „No tak můj neoblíbenější hráč je určitě Jarda Kůs. My jsme spolu velcí kamarádi a je s ním fakt zábava,“ odhaluje na sebe chomutovský hecíř. Doufejme, že se i nadále bude dařit jak Pirátům Chomutov, tak i jejich nejoddanějšímu fanouškovi Picaroonovi.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
SK Trhači Kadaň
Piráti Chomutov