Zápas obratů zvládli Piráti, Duklu udolali v prodloužení

Napsal 15.09.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Neporažený Chomutov přivítal ve čtvrtém kole Tipsport extraligy jihlavskou Duklu, nováčka soutěže a starého známého z první ligy. Piráti v utkání vedli již 2:0, ale celku z Vysočiny se povedlo v závěru utkání otočit. Piráti se ovšem nevzdali a srovnali z trestného střílení. V prodloužení poté dokonal druhý obrat utkání Jakub Sklenář, jenž parádně tečoval přihrávku Vladimíra Růžičky.
4.kolo pá 15.9.2017
4:3p(0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
JIH
Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Koblasa, Růžička, Sklenář – Poletín, Skokan, Chlouba – Lauko, Šťovíček, Hlava.
Jihlava
Volden – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Zdráhal, Kajínek, Ulrych – Macík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, Váňa.

25. Mrázek (Koblasa, Valach), 31. Tomica (Huml, Grman), 58. V. Růžička (TS), 65. Sklenář (V. Růžička, Mrázek)
Jihlava
32. Žálčík (Kajínek), 52. R. Hubáček (Šidlík, Čachotský), 57. F. Seman (Čachotský)

Hejduk, Petružálek – Flégl, Polonyi.

Utkání začalo ve velmi opatrném tempu. Kromě přesilové hry Dukly se diváci neměli moc čím kochat. Ani v přesilové hře si hosté žádnou větší šanci nevytvořili. Poprvé to v hledišti zašumělo v osmé minutě, když Jakub Sklenář a Vladimír Růžička unikali proti jedinému obránci. První jmenovaný však nabídku od svého spoluhráče kvůli faulu neproměnil v gól.

Zajímavě ve čtrnácté minutě prověřil Larse Voldena chomutovský mladík Jakub Lauko střelou od modré čáry přes obránce. Norský brankář měl však lapačku připravenou. V šestnácté minutě prošla přihrávka Ivana Humla až do jihlavského brankoviště. Proti pohotovému norskému gólmanovi neměl Poletín nárok skórovat. V luxusní palebné pozici se v závěru první třetiny ocitl Josef Skořepa. Na pravém kruhu mu ovšem rána nevyšla a nakonec skončila za domácí klecí.

Probíhala 22. minuta, když Tomáš Čachotský málem slavil gól. Přihrávku z bezprostřední blízkosti směroval na branku Laca, ten však zasáhl ramenem. Úvodní branka padla ve 24. minutě. Úspěšným střelcem byl Jaroslav Mrázek, když dělovku od modré čáry procedil přes bránící hráče i brankářovy betony do klece – 1:0. O minutu později se podobná akce opakovala i na druhé straně, tentokrát ale rozezvonila tyčku. Od modré čáry pálil David Kajínek, jehož bombu nejspíš ještě tečoval Lukáš Anděl.

Síť se ve Voldenově kleci vlnila podruhé ve 31. minutě, kdy Humlovo nahození od modré čáry ukázkově tečoval Marek Tomica2:0. Neprůstřelnost Jána Laca přerušil v přesilové hře Lukáš Žalčík o 68 sekund později. Poté, co domácí nedokázali vyhodit, se hostující útočník objevil sám před domácím strážcem klece a kotouč dostal do branky dříve, než stihl chomutovský gólman sklapnout betony -2:1. Ke konci druhé části nahození Ondřeje Dlapy dorážel snad natřikrát Jakub Sklenář, nicméně hostujícího brankáře nepřelstil.

Jihlavský obránce Nicolai Bryhnisveen nabral ve 44. minutě rychlost a prosmýkl se kolem obrany Pirátů. Před zakončením ho zastavil jeden z Chomutovských, který mu na poslední chvíli skokem čistě vypíchl kotouč. Podruhé v SD ARÉNĚ zvonila tyč ve 49. minutě po Semanově ráně z pravého kruhu z voleje během početní výhody. Vyrovnáno bylo v 51. minutě, kdy ještě v přesilové hře vypálil Petr Šidlík od modré čáry a jeho střelu tečoval do pirátské klece Radek Hubáček - 2:2. Poprvé do vedení šla Dukla tři minuty před koncem. Dva hosté unikali na jediného obránce. Radovat se mohli, když Čachotského střelu do Lacovy klece baseballově dorazil Filip Seman2:3.

Neuběhla ani minuta, když bylo za faul na unikajícího Vladimíra Růžičku nařízeno trestné střílení. Během toho chomutovský mazák ukázal, že je tato disciplína jeho silná stránka. Z mezikruží propálil hostujícího brankáře mezi betony - 3:3. Tutovku v prodloužení spálil Petr Koblasa, když se po střele Michala Vondrky ocitl sám před odkrytou klecí, ale zakončit se mu nepovedlo. Šestapadesát vteřin před koncem prodloužení rozhodl zápas Jakub Sklenář, jenž v úniku přesně umístil nahrávku Vladimíra Růžičky pod víko Voldenovy branky – 4:3. Chomutov tak v samotném závěru zvrátil stav utkání a vyhrál 4:3 po prodloužení.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Přivítali jsme výborného houževnatého soupeře a od začátku to bylo vyrovnané. Do druhé třetiny jsme si řekli, že potřebujeme dostat víc puků na bránu a že musíme chodit před gólmana. To se nám povedlo, protože po podobných akcích jsme vedli 2:0. Poté byla škoda, že se nám při následujícím oslabení nepodařilo vyhodit kotouč a inkasovali jsme na 2:1. Trochu se to otočilo. Do třetí části jsme šli s tím, že chceme vstřelit třetí branku, a utéct tak soupeři. Bohužel přišlo dlouhé oslabení, které jsme hráli parádně. Až na konci jsme inkasovali. Pak jsme udělali chybu, a už jsme se trochu báli. Smekám před naším mužstvem, které opět ukázalo charakter a sílu. Vyrovnali jsme z nájezdu těsně před koncem a z prodloužení bereme druhý bod. Takže jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo udržet vítěznou sérii. Klobouk dolů před soupeřem, který se ukázal ve výborném světle, ale stejně tak i před naším mužstvem, které chvíli vyhrávalo, chvíli prohrávalo, a přesto zápas zvládlo.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Z naší strany byla první třetina velice dobrá. Tam jsme měli dobrý pohyb. Ve druhé části domácí trochu zvýšili aktivitu a odskočili nám. Ale naše kluky je potřeba pochválit za nesmírnou bojovnost, díky které jsme vyrovnali a poté se dostali i do vedení. Bohužel po naší chybě bylo nařízeno trestné střílení a Chomutov srovnal. V prodlouženi to bylo na obě strany. Domácí byli šťastnější, a tak mají dva body. Jsme zklamaní. Mohli jsme si odvézt tři body, ale bohužel vezeme jen jeden.“