Z Vysočiny Piráti nevezou žádný bod po prohře s místní Duklou Jihlava 2:3

Napsal 05.10.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Vstup do utkání vyšel Dukle skvěle a brzy po brankách Michala Jeslínka a Adama Zemana vedla o dvě branky, za hosty snížil Filip Seman a určil tak konečný stav po první třetině. Ve druhé třetině překvapil Řehoře střelou bývalý chomutovský hráč Petr Domin a zvýšil opět na dvoubrankový stav. Ve třetí třetině Piráti brankou v oslabení zdramatizovali utkání po trefě Štěpána Hřebejka. Závěr si Dukla zkušeně pohlídala, Pirátům nepomohla k vyrovnání ani krátká power-play.
9.kolo st 5.10.2011
JIH
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
Jihlava
Novotný (Halmoši) - Ficenc, Kolafa, Drtina, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Jaroš, Kolda - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Domin, Zeman - Pometlo, Maliník, Krupka - Mikšovský, Bezděk, Polcar
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Jillson, Mrázek, Grof, Havíř, Rutta, Račuk - Helminen, Gajovský, Procházka - Haffenrichter, Jabrocký, Ondřej - Hruška, Kraft, Heřman - Kůs, Sikora, Hřebejk

Jihlava
5. Jeslínek (Zeman), 9. Zeman (Jeslínek, Dobrovolný), 25. Domin (Jeslínek)
13. Sikora (Hřebejk, Kraft), 49. Hřebejk (Hruška)

2:3
0:1
28:28
1967
Svoboda - Beneš, Štofa

O atraktivitě duelu mezi Duklou a Piráty nikdo nepochyboval. Hosté se i přes horší úvod sezony derou prvoligovou tabulkou výš a výš. Svoji stoupající formu chtěli potvrdit i na Horáckém zimním stadionu. Hnedle po úvodním vhazování ale bylo zřejmé, že jihlavští nehodlají kapitulovat snadno.

Úvodní minuty střetnutí se nesly v duchu tlaku červenožlutých. Ti Piráty přehrávali skutečně ve všech směrech. Sotva si exjihlavský gólman Milan Řehoř stihl osahat kotouč, už jej musel lovit ze své svatyně. V čase 4:54 ho totiž pod jeho betonem do sítě propasíroval Michal Jeslínek – 1:0. Dukla tak svého soupeře zaskočila. V tlaku však rozhodně nepolevovala. A za svou snahu také sklízela kýžené ovoce, když v 9. minutě zvýšila vedení. Šťastným střelcem se stal Adam Zeman. Branka byla velice kontroverzní, neboť si chomutovští hokejisté mysleli, že byl kotouč za brankovou čáru dopraven fotbalovým způsobem. To ale sudí zavrhl, a Dukla se mohla radovat – 2:0. Chomutovským Pirátům se poté podařilo z minima vytěžit maximum. Štěpán Hřebejk našel před bránou chytře stojícího Marka Sikoru, který neomylně poslal kotouč k levé tyči Novotného brány – 2:1. Tímto skóre také úvodní dvacetiminutovka skončila.

Třetinu s pořadovým číslem dvě začal opět o něco lépe domácí celek. Nedlouho po jejím začátku poslal Zeman skvostný pas na Michala Jeslínka, jehož pokus ale Řehoř vytěsnil. Ve 25. minutě byl ale na skvěle umístěný pokus Petra Domina krátký. Urostlý jihlavský forvard správně seřídil mířidla a poslal projektil k pravé tyči Řehořovy klece – 3:1. Hráčům hostí se následně nedařilo ani v přesilové hře, ve které nedokázali Novotného vážněji ohrozit. To se však dařilo týmu z krajského města Vysočiny, konkrétně Danielu Hodkovi, který ve 33. minutě trefil tyč chomutovské brány. V závěru druhé periody šlápli hosté na plyn přeci jenom o něco více. Nebezpečným pokusem se z pozice pravého kruhu prezentoval Jan Rutta. Jeho bombu ale Novotný vytěsnil. Ve 39. minutě naopak nabídl Dukle příležitost Milan Řehoř, který za brankou s rozehrávkou příliš otálel. Následná střela od modré ale mířila mimo brankoviště. Domácí tak své vedení ve druhé třetině ještě navýšili.

Hned v úvodu následujícího dějství promarnil Adam Mikšovský přihrávkou na paty spoluhráče nadějné přečíslení 3 na 1. Na druhé straně selhal Štěpán Hřebejk, který postupoval zcela sám na Filipa Novotného. Jihlavský brankář se nenechal nastalou situací rozhodit a úmysl chomutovského útočníka přečetl. Severočechům se ale nakonec snížit podařilo. A to dokonce ve vlastním oslabení. Skulinku mezi Novotného betony našel v utkání velmi aktivní Štěpán Hřebejk – 3:2. Dění na ledové ploše Horáckého zimního stadionu poté začalo postrádat kvalitu. Objevovala se řada nepřesností, borcům obou celků vázla kombinace. Přestože byl Chomutov stále o krok pozadu, závěrečný tlak ne a ne přijít. Občasné pokusy Pirátů se rozhodně nedaly považovat za nebezpečné. A když hostům nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře, museli se před domácí Duklou sklonit. Jihlavští hokejisté zvítězili 3:2.

Patrik Augusta (Jihlava):Viděli jsme atraktivní utkání, kde jsme se dostali do vedení 2:0. První třetina se nám povedla, zbytek utkání kluci ubojovali. Jsme spokojení, protože Chomutov je velice kvalitní soupeř.

Václav Sýkora (Chomutov):Prvních šest minut jsme seděli ještě někde v autobuse. Soupeř nám odskočil o dvě branky. Jihlava byla lepší, více bruslila, byla agresivnější. My jsme se do zápasu začali dostávat až ve třetí třetině, a to už je opravdu pozdě. Dukla zaslouženě vyhrála.