Vyrovnáno! Piráti po ohromné bitvě vybojovali ve druhém zápase výhru 4:3pp!

Napsal 29.03.2012 Karel Filas, Lucie Štěrbová, Zdeněk Kamínek ml.
C h o m u t o v - Chomutov vyhrál ve druhém finálovém zápase 4:3 v prodloužení. Série se tak do Pirátské arény stěhuje za vyrovnaného stavu 1:1. Atraktivní a vyrovnané utkání rozhodl až v šesté minutě nastavení Richard Diviš, jehož střelu Poživil nedokázal zastavit před brankovou čárou. Další dva duely jsou na programu v neděli a v pondělí na chomutovském ledě.
F2 čt 29.3.2012
UNL
3:4p(0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Ústí n.L.
Koutský (Orct) - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, T. Voráček, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, Alinč, Hampl - Daniel Boháč, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, J. Káňa. Trenéři: Petr Rosol, Milan Skrbek.
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, do 27. Pavlas, J. Mrázek, Jillson, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - R. Diviš, Lapšanský, Pacovský - Ondřej, Sikora, Hromas - Orsava, Endál, O. Fiala. Trenéři: Jiří Doležal, Leo Gudas, Stanislav Mikšovic.

Ústí n.L.
25. Daniel Boháč (Handlovský, Pavlík), 31. Ludvík (Roubík), 38. Treille (Hořava, Hampl)
19. Pulpán (Hřebejk), 29. Jíra (Pulpán, Kraft), 44. Pacovský (Lapšanský, Diviš), 66. Diviš (Lapšanský)

10:9
1:2
48:54
54:43
6133
Šír, R. Wagner - Rittich, Guth

Druhé finále začalo proti předchozímu dni o poznání opatrněji. Hra byla častěji přerušována technickými přestupky. Nicméně přesto si oba týmy vytvářely řadu zajímavých střeleckých pozic.

Úvod patřil domácím. Hned v prvních dvou minutách přinutili Milana Řehoře, který oproti prvnímu finále nahradil v brankovišti Tomáše Dubu, k zákrokům Roubík a Boháč. Na druhé straně pak protáhli Koutského Hřebejk s Pulpánem.

Velkou příležitost promrhali domácí chvíli poté. Měli celých devadesát vteřin k dispozici výhodu dvou mužů v poli. Přes velký tlak a velké šance z dorážek zvláště Treilleho a Kloboučka však hostujícího brankáře překonat nedokázali.

První větší šanci hostům sebral parádním rozklekem ústecký brankář. Proti Lapšanskému se na brankovišti roztáhl a zacpal všechny díry, na které mohla před brankou neatakována slovenská posila ze Sparty při zakončení pomýšlet.

Řehoř se zase vyznamenal při přesilovce Lvů. Zblízka mu vyprášil plastron Šagát, jehož od zadního hrazení našel Roubík. V závěru třetiny se podobně jako ve středečním souboji začala množit přečíslení na obou stranách. Poté, co domácí přestáli Kraftovu nebezpečnou teč Grofovy střely, mířil do brejku Šagát. Z pravého kruhu branku minul.

Chomutovští si v situaci dvou na jednoho poradili s Kloboučkem. Ten vystartoval proti Hřebejkovi, který ale stihl prostrčit příhru do jízdy Lukáši Pulpánovi. Produktivní chomutovský bek uspěl krátkou kličkou, když procpal puk mezi Koutského betony a poslal hosty do vedení.

Stejnou situaci o pár vteřin později Ústečtí nesehráli stejně. Poživil volil místo pasu na Alinče střelu. Puk zapadl do Řehořovy rukavice. V poslední nadějné situaci první periody se po samostatné akci zjevil Sklenička. Po kličce se však dostal příliš blízko brance a nezvládl lépe zakončit.

Druhá třetina přinesla ještě více vzrušujících okamžiků než první dějství. Hned po nástupu z kabiny objížděl branku Hřebejk a puk se potuloval brankovištěm. Na druhé straně dostali domácí už podruhé v zápase výhodu dvou mužů v poli. V ní se Pajič nedostal k dorážce, když před ním zívala prázdná branka. Pak Šagátovu jedovku bravurně lapil Řehoř lapačkou.

Ústečtí tlak nakonec přetavili ve 25. minutě ve vyrovnání. Šťastnou dorážku o soupeřovu brusli poslal do branky Daniel Boháč. Hřebejk na druhé straně zase mohl převážit misky vah na stranu Chomutova. Dorážku mu však s vypětím sil zneškodnil Koutský. Z úhlu již chomutovský forvard branku trefit nemohl

Napěchovaná hala na chvíli ztichla při srážce Hanzla s Pavlasem, po níž chomutovský bek zůstal bezvládně ležet. Museli jej odnést na nosítkách. V kabině však přišel k sobě.

Ve 29. minutě se hosté přeci jen dostali podruhé v zápase do vedení. V přesilovce nejprve aktivní Hřebejk ještě neuspěl. Po chvíli však Petr Jíra přehodil bezmocného brankáře domácích. Ústečtí nyní odpověď přichystali již po dvou minutách. Roubíkova střela byla zblokována, jenže ústecký forvard namířil skvělý pas na Davida Ludvíka, který zblízka namířil puk pod rukou brankáře hostů a vyrovnal.

Ústečtí byli v těchto fázích utkání lepší a vytvářeli si tlak a další šance. Brejk Treillemu zkazil pádem pod nohy Řehoř. Gól na hokejce měl Boháč, který stál na konci povedené kombinace s Hanzlem a Handlovským. Jenže bekhendový pokus nenamířil mezi tyče. Nakonec se do vedení přeci jen dostali. Hampl udržel soupeře na zádech. Vybojoval střelu pro Hořavu, po jehož nahození se k dorážce probil Sacha Treille a umístil puk za rozhozeného Řehoře.

Nalomení chomutovského vazu měl na holi Hampl. Deset vteřin před druhou sirénou však dorážku Šagátovy střely nezvládl umístit do zcela prázdné branky

Začátek třetí třetiny se povedl hostům i díky přesilové hře, v níž srovnali skóre. Dominik Pacovský zůstal zcela sám před brankovištěm a puk nalitý od zadního hrazení trefil z první mimo Koutského dosah.

Obdržená branka nenechala na ústeckých hráčích stopy. Jenže jejich aktivitu zbrzdila paradoxně přesilovka. Ta se jim nedařila a vyústila ve faul Hořavy. V následné přesilovce hostů Pulpán dvakrát tvrdě pálil. Na druhé straně volala po gólu akce Alinče s Treillem. Jeho bekhend však mířil vedle.

V poslední desetiminutovce dostali i hosté možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. 26 vteřin jim však na vstřelení branky nestačilo. Až proti pěti Ústečanům musel Koutský zastavovat ostré projektily vyslané Jilsonem nebo Pulpánem. Velmi blízko gólu byl Kraft. Na brankovišti usměrňoval dorážku. Proti byl beton domácího gólmana. V závěru byli Chomutovští hodně aktivní a dlouhé desítky vteřin se drželi v útočném pásmu, přesto mohli nakonec rozhodnout Lvi. V posledních vteřinách se kolem branky obtáčel Roubík a jeho střela po ledě se od bruslí odrážela a puk putoval brankovištěm.

V prodloužení se hrálo opatrně. Jedinou vážnější akci řešil Koutský a včasným vypíchnutím zamezil dorážku Kraftovi. Faul Hořavy hostům nabídl přesilovku. V té sice branku vážněji nehrozil a rozhodli až proti srovnanému počtu mužů na obou stranách. Dorážka Richarda Diviše břinkla o tyčku a mířila za brankovou čáru. Puk do hřiště sice vrátil skokem a odpalem rukavicí Poživil. Gumu však zasáhl až za brankovou čarou. Rozhodující gól musel stvrdit až videorozhodčí.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dalo se očekávat, že zápas bude vyrovnaný. Oproti prvnímu utkání jsme se trápili v koncovce, byli jsme hodně vylučovaní. Není nic ztraceného, stav je 1:1 na zápasy. Do Chomutova jedeme s cílem vyhrát minimálně jedno střetnutí. Po první třetině jsem hráčům říkal, aby hráli trpělivě. Obrat na 3:2 jsme nakonec dokonali. Bohužel jsme vedení neudrželi a prohráli v prodloužení. Posila Tomáš Voráček zapadla do týmu dobře."

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): "Každé vítězství z venku je ohromně cenné. Klíčovým momentem zápasu bylo ubráněné dvojnásobné oslabení z úvodu utkání. Byli jsme pod obrovským tlakem, Milan Řehoř si během první části připsal dvaadvacet zákroků. Kdyby šli domácí do vedení, diváci by je hnali více kupředu. Jsem rád, že jsme první třetinu zvládli, postupem času se to začalo vyrovnávat. Vedli jsme dlouho o jednu branku a drželi domácí v šachu. V závěru třetí třetiny jsme chtěli vyrovnat, šli jsme si za tím víc. Štěstíčko se ve čtvrtek přiklonilo na naší stranu, zvítězili jsme náhodným gólem. Uvítal jsem možnost videa, gól byl regulérní a pravda rozhodla. Dohodli jsme se na základě hodnocení, že na střídačku posadíme Miroslava Hanuljaka, kterému to proti Ústí nad Labem letos šlo. Série bude ještě dlouhá a doufám, že v ní zvítězíme."