Ve šlágru kola oslabený Chomutov na Boleslav nestačil

Napsal 09.01.2008 David Matula, Jitka Čechová
C h o m u t o v - Šlágr kola, souboj druhého celku s prvním, duel nejlepšího útoku ku nejlepší defenzívě, to vše nabídlo střetnutí na mladoboleslavském ledě. Bílomodří začali lépe a vyhráli první třetinu 0:1, když se trefil Stehlík. Od druhé třetiny ovšem domácí přidali a dokázali výsledek otočit, když jim k tomu dopomohly tři početní výhody, které dokázali pokaždé zužitkovat. Vyrovnávací branku si připsal Gombár, další dvě trefy potom Rumpel s Mockem. Oslabení Severočeši chtěli v závěrečné třetině výsledek ještě zvrátit, avšak dobrou příležitost v úvodu třetí třetiny promarnil, a tak se opět prosazovali jen domácí. Závěrečnou branku již na 6:1 si připsal Handlovský. Chomutov tak v úvodu roku 2008 přišel o pětibodový náskok a naopak nyní již jeden bod na vedoucí Boleslav ztrácí.
34.kolo st 9.1.2008
MBL
6:1(0:1, 3:0, 3:0)
Ml.Boleslav
Šindelář (Růžička) - Bauer, Jaroměřský, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek - Sýkora, Král, Gombár, Rumpel, Boháč, Šebesta, Gajovský, Rod, Handlovský, Nouza, Mikulík, Eiselt, Rozsíval
Hořčička (Podolka) - Revay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Březina, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna, Zika, Kostourek, Freiberg, Černý, Stehlík, Hašek, Tauš, Charousek, Havlůj

Mladá Boleslav se jakožto domácí tým dostávala hned od začátku utkání do třetiny Chomutova bez větších potíží. Pokud se do útoku dostali Severočeši, nebylo to na dlouho a rozhodně to nezavánělo takovým nebezpečím. Od třetí minuty se situace na nějakou dobu otočila a začínalo tedy být více než jasné, že boj o první místo tabulky skupiny Západ bude víc než vyrovnaný. V první přesilovce utkání, která patřila Chomutovským, toho hráči v bělomodrém v početní mnoho nepředvedli a naopak po průniku Boháče až k Horčičkově svatyni sami faulovali. Středočeši jim po návratu vyloučeného Mocka zatopili mnohem víc, k perfektní dorážce se dostal Macháček, ale neuspěl. O chvíli později ještě o mnoho víc hrozili Gajovský s Rodem, ani jim se ale společnými silami kotouč do brány dostat nepodařilo.

Naprostou ironií osudu byl proto jeden z mála přechodů Severočechů do útoku. V 11. minutě byl rozhodčím signalizován trest pro Mikulíka. Ten se ale na trestnou lavici vůbec nedostal, Chomutovským stačila vteřina výhody a první gól utkání byl na světě. Střelou pod horní tyč si jej připsal Jan Stehlík. Boleslavští dělali pro vyrovnání maximum, před bránou se například snažil clonit a vzápětí na to dorážet Šebesta, Nouza zase dělal vše proto, aby dostihl kotouč a dostal se tak do samostatného nájezdu, smůlu měl také Gombár, kterému puk přeskočil čepel hokejky. Od obdrženého gólu byli Boleslavští prakticky pořád v útoku, neměli ale štěstí v koncovce. Chomutov si konec třetiny zkomplikoval častým vylučováním. O to větší smůla to byla pro Středočechy, že nedokázali vyrovnat.

Stejně jako do úvodu zápasu, vlétli Boleslavští také do druhé třetiny. Pomohl jim v tom navíc sám Chomutov, který byl nucen dohrávat oslabení. Jiřímu Gombárovi tak stačilo pouhých 34 sekund k vyrovnání. Krátce na to se ve vlastní třetině tak trochu zamotali dva boleslavští obránci a v útoku zahrozil Šíp. Šindelář byl ale pozorný. O pár vteřin později se Chomutovští nechali vyloučit znovu a i tuto chybu hráči v zelenobílém potrestali. Ze zmatku před bránou nejlépe těžil Jakub Rumpel a Středočeši se tak dostali do zaslouženého vedení. Chomutov značně přidal v obranných řadách, v útoku se mu ale nadále příliš nedařilo, ve slušné střelecké pozici se ocitl pouze Charousek, i v tomto případě se ale domácí mohli spolehnout na svého brankáře.

V další početní výhodě Boleslavi se pokoušel uspět Lukáč od modré. Jeho rána sice nezabodovala, jeho kolegy z obrany Davida Mocka ale už o vteřinu později ano. A krátce po změně skóre už Boleslavští dotírali na Horčičku a jeho strážce znovu, Handlovský byl ale včas vytlačen natolik, že puk jen projel prostorem před bránou. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky byli v parádní šanci také Severočeši, Charousek s Haškem se řítili dva na jednoho, první jmenovaný ale upadl. Boleslav v prostřední dvacetiminutovce jednoznačně dominovala a do kabiny odcházela s o dost příznivějším skóre, než tomu bylo po první třetině – 3:1.

Na začátku závěrečné třetiny usedl na trestnou lavici Gombár, teprve druhý vyloučený z řad Boleslavských, a nabídl tak soupeři určitou šanci na změnu stavu. Chomutov toho až na nenápadné sjíždění obránce Koldy od modré ale moc nepředvedl a Boleslav se tak po návratu pykajícího Gombára opět vrátila do útoku, kde se například Rod snažil protlačit touš do brány mezi Horčičkou a pravou tyčí. O svých kvalitách se fanoušky snažili přesvědčit také nové posily Šebesta s Boháčem, ani tato dvojka se ovšem neprosadila.

Perfektní akce ale zůstane ve statistikách navždy zaznamenaná u Davida Mazance. Ten totiž pálil rovnou od modré a doslova proděravěl vše, co stálo v cestě. A na další gól nemuseli diváci čekat nijak dlouho. Po bleskovém přesunu z vlastní třetiny do té útočné skóroval kapitán Richard Král. Chomutov dostal svým způsobem poslední šanci alespoň na snížení po vyloučení Nouzy. Tu ale nevyužili, a tak měli poslední slovo domácí. Po přihrávce Roda pálil neomylně Lukáš Handlovský a upravil tak na konečných 6:1.