Ve druhém utkání se radovala domácí Kometa. Stav série je 1:1

Napsal 27.02.2009 Michal Pokorný, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Do druhého utkání semifinále playoff mezi Brnem s Chomutovem vstoupili obě mužstva velmi opatrně. Důkazem toho bylo, že v první třetině nedokázal ani jeden tým skórovat. Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Chomutovští a ve 24. minutě vstřelil úvodní branku Skořepa. Domácí hráči s tímto stavem nebyli spokojeni a do konce druhé třetiny stihli strhnout zásluhou Brabence a Kántora vedení na svou stranu. V polovině třetí třetiny padli tři rychlé branky za sebou. Nejprve vyrovnal Jakub Grof, ale vzápětí vstřelil svojí druhou branku Kántor a o minutu později přidal čtvrtou a poslední branku Pucher. V závěru si na své přišli příznivci bitek, Toivonen a Kántor si vyřídili účty. Druhý vzájemný zápas v playoff tedy vyzněl lépe pro domácí Kometu.
SF2 pá 27.2.2009
KOM
4:2(0:0, 2:1, 2:1)
Kometa
Hylák (Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, Padělek, Korhoň - Brabenec, Liščák, Černý - Vondráček, Pucher, Dlouhý - Sedlák, Barus, Klimt
Hanuljak (Cikánek) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Skořepa, Jeslínek - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Balazs - Gombár, Tauš, Míka

Druhý zápas série mezi Kometou a Chomutovem přinesl daleko zajímavější průběh, než ten první. Byť se v první třetině oba týmy vezly na podobné vlně jako v předešlém zápase, druhé dvě dvacetiminutovky přinesly podívanou se vším všudy. O první šanci zápasu se postaral ve třetí minutě Míka, který po zaváhání brněnské obrany v situaci 2 na 1 volil střelu, se kterou si Hylák poradil. Poté přišla první přesilovka Brna a v ní břevno Roberta Kántora, po kterém následovalo nepřesné zakončení Kamila Brabence mimo poloprázdnou branku.

První část sice několik šancí přinesla, ale gól nepadl. Tento fakt mohl změnit Alexandr Lhotský, který se v přesilovce ocitl sám před Hanuljakem, ale v dobré pozici minul branku. V 15. minutě přišla dvojšance Jeslínka, který především při druhém pokusu pomalu slavil gól. Sám před brankovištěm však nakonec ztroskotal na Hylákovi, jehož skluz zachránil Brno od prvního inkasovaného gólu.

Druhá třetina začala dvojnásobným vyloučením hráčů Komety. Nejprve byl vyloučen Dlouhý a chvíli po něm Jiří David. Chomutov na sebe nedal dlouho čekat a výhodu dvou hráčů navíc využil. Ve skrumáži těl se jako první dostal k puku Zdeněk Skořepa, který prostřelil ležícího Hyláka – 0:1. První branka domácí trochu zaskočila, hosty naopak nabudila. Kometa začala hrát s menší dávkou nervozity a přes nepříjemnou hru Chomutova se nemohla prosadit. S přibývajícím časem však přišly šance Brna. V jedné z nich Petr Polodna snad až trestuhodně neproměnil vyloženou pozici, když netrefil odkrytou branku. Chvíli po něm Koma trefil nahozením od modré tyč.

Minutu za polovinou zápasu se nechal vyloučit Stanislav Mikšovic a přesilovka přinesla vyrovnání. Podobně jako při první brance se po několika šancích dostal ke střele Kamil Brabenec, který prostřelit klubko těl až za brankovou čáru – 1:1. Tato branka přidala domácím křídla a s tím přišly i další šance. Jednu z největších neproměnil opět Brabenec, jenž tísněn usměrnil bruslí puk na tyč. Na druhé straně se v šanci ocitl Ťupa, ale možná trochu zbrkle volil střelu přímo do Hylákovi náruče.

V 35. minutě se hosté opět nechali vyloučit a Kometa znovu využila nabídnutou výhodu. Opět to byl podobný gól jako první dva. Po několika střelách se dostal k puku Robert Kántor, který střelou po zemi protlačil kotouč až za ležícího Hanuljaka. Do konce třetiny se hrál vyrovnaný zápas. Druhou branku mohl přidat Kántor po teči Křetínského nahození, ale puk jen těsně projel kolem tyčky.

Třetí třetina nabídla nejzajímavější podívanou. Chomutov nejprve nevyužil přesilovku. V 49. minutě přišlo z ničeho nic vyrovnání. Michal Jeslínek se svým důrazem prosadil až k zakončení, které sice Hylák vychytal, ale ztratil přehled o kotouči, čehož využil k dorážce obránce Jakub Grof a srovnal stav na 2:2.

Vyrovnaný stav trval jen 67 vteřin. Kometa se opět nadechla k mocnému náporu a po tyčce, kterou trefil Černý, se prosadil podruhé v zápase Robert Kántor, jemuž přihrál do ideální pozice na kruhu Alexandr Lhotský – 3:2. Další branka na sebe nechala čekat o něco málo více, než byl rozdíl mezi góly Grofa a Kántora. Roman Vondráček našel dalekonosnou přihrávkou přes celé střední pásmo Petera Puchera, který v úniku trefil přesně horní růžek Hanuljakovi branky – 4:2.

V závěru zápasu trefil Miroslav Hlinka tyč. To byla poslední chomutovská šance na zkorigování výsledku. Závěr zápasu notně okořenila pravá hokejová bitka, jakou je možné vidět především v NHL. Robert Kántor a Marko Toivonen shodili rukavice a dali všem najevo, že budou lítat rány. Rozhodčí jim v tom nebránili a tak mohla bitka začít. Po pár vteřinách vyčkávání Kántor uštědřil mohutnému Finovi ostrý direkt a poslal ho k zemi. Rozhodčí poté zápasnickou vložku ukončili a poslali oba hráče do sprch. Dle všeho by měli do příštího zápasu nastoupit, protože nedostali trest ve hře.

Posledních 16 sekund zápasu se dohrálo v klidu a Kometa dotáhla zápas do vítězného konce. Svého soupeře přestřílela 34:17. Ve druhém zápase série tak vrátila Chomutovu porážku z prvního utkání a srovnala stav na 1:1. Klání těchto mužstev se nyní stěhuje na sever Čech, kde jsou v pondělí a úterý na programu odvetné zápasy. Oba duely začínají shodně v 17:30. Už teď je předem jasné, že série těchto celků bude napínavá až do konce.

Viktor Lukeš (HC Kometa Brno) : Opět to pro nás byl velice těžký zápas. Jsme rádi, že se nám rychle povedlo odpovědět za stavu 2:2. Tentokrát jsme víc chtěli a od začátku šli za výhrou. Co se týče Roberta Kántora, v příštím zápase by měl nastoupit.

Jiří Rech (KLH Chomutov) : Se stavem 1:1 na zápasy jsme spokojení. Bohužel dnes nebyla síla dotáhnout utkání do lepšího konce. Ale řekl bych, že náš cíl před dvojutkáním v Brně je splněn.