V tréninkovém tempu přehrál Chomutov druholigový Klášterec nad Ohří rozdílem třídy

Napsal 01.09.2004 Martin Bocian, David Dinda
C h o m u t o v - Soupeřem v posledním domácím přípravném zápase byl dnes chomutovským hráčům tým Klášterce nad Ohří. Ve žlutomodrých barvách se představil i chomutovský odchovanec a donedávna hráč místní juniorky Libor Řepík, který v Klášterci sbírá zkušenosti v seniorském hokeji. Partnery v útoku mu byli jiní chomutovští odchovanci Pavel Mošna a Martin Jor. Po celý zápas byla jasně viditelná převaha domácího celku, který si se svým posledním domácím soupeřem před startem ligy pohrával jako kočka s myší. Nakonec bílomodří zvítězili o šest branek a brankář Podolka se blýsknul vychytanou nulou.
přát. st 1.9.2004
6:0(1:0, 2:0, 3:0)
KNO
Podolka - Nosek, Schneider, Hájek, Révay, Plaček, Prošek, Trefný, Szakal - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Charousek - Boušek, Mikšovic, Buchal
Klášterec nad Ohří
Polcar - Janouch, Veselý, Nerad, Pokorný, Kučera, Semecký - Rozsypal, Kotrouš, Práchenský - Jor, Nesládek, Řepík - Mošna, Babka, Suk - Soukup, Prštický, Kreuz - Krejsa, Jäger

První větší šanci zápasu měl v 6. minutě Řepík, ale mířil vedle. Pak se na druhé straně přes obraný val Klášterce prodral Jíra a Polcar musel zasahovat. Obrovské chyby při rozehrávce se chvíli poté dopustil exchomutovský Jor. Ukázkově namazal puk přímo na hůl Petra Polodny, jenž bekhendovým blafákem otevřel skóre – 1:0. Od té doby měl Chomutov navrch. Ostřeloval branku hostí z jakékoliv pozice a i jakýmkoliv způsobem. Jasně to deklaroval Charousek, který zkoušel štěstí baseballovým pokusem. Za Klášterec kontroval v závěru třetiny samostatným únikem Nesládek, ale na Podolku nevyzrál. Po první třetině tak domácí těsně vedli.

Na začátku druhé části hrál Chomutov přesilovou hru. Hahn přihrál od zadního mantinelu Radku Šípovi a ten umístil svou střelu přesně k pravé tyči – 2:0. O několik minut později měli výhodu početní přesily hosté a dokonce dvojnásobné. Jediné vážnější ohrožení pro Podomkovu branku však znamenala Pokorného střela od modré čáry. V polovině utkání nejprve neuspěl v zakončení Buchal, aby následně mohl po pohledné akci přidat třetí branku Petr Jíra - 3:0. Ve 36. minutě tvrdě vypálil od modré čáry Schneider, Polcar však ukázal svou mrštnou lapačku. Vyznamenal se i Podolka, když vychytal Semeckého. Po čtyřiceti minutách byl proto stav 3:0

Ve 46. minutě zvyšovali chomutovští už na 4:0. Dlouhou kličkou nedal Polcarovi šanci Ladislav Boušek. Byl to zřejmě zlomový moment zápasu, po kterém si už domácí v klidu udrželi vedení. Rozhodně to však nebylo konečné skóre. Naznačil to Révay, který ve vlastním oslabení prověřil Polcara střelou z mezikruží. Klášterec se snažil vstřelit alespoň čestný úspěch, nepodařilo se to ani ve 48. minutě Práchenskému. Nevídanou situaci viděli diváci o tři minuty později. Boušek měl před brankou dost času na zakončení, trefil však břevno. Poté se puk odrazil k Mikšovicovi před bezmocně ležícím Polcarem znovu orazítkoval horní tyč. Jeho protějšek Michal Podolka měl v zápase méně práce a všechny šance s přehledem likvidoval. Stejně tomu bylo i v případě Babkovy střely. V 55. minutě si přihrávku Petra Jíry nešťastně sklepl do vlastní sítě Semecký – 5:0. Minutu před koncem zápasu ještě udělal tečku za výsledkem Jiří Charousek po přesné Koláčkově nahrávce – 6:0. Chomutov tak bez větších potíží zvítězil.