V předposledním kole základní části ELSD přehráli Piráti Slavii

Napsal 11.12.2015 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 24. kole NOEN Extraligy staršího dorostu zavítala na chomutovský led druhá Slavia a začala lépe, jenže v první třetině se do vedení dostali Piráti. To drželi až do závěrečného dějství, kdy hosté stav otočili. Poslední slovo měli ale Piráti. Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě Jan Svoboda.
27.kolo pá 11.12.2015
5:4(2:0, 1:2, 2:2)
SLA
Pavlát – Procházka, Bukač, Seemann, Novák, Smutný, Hajič – Köver, Veselý, Kulich, Chlán, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda, Šilař.
Slavia
Patera – Steinocher, Melovič, Vobořil, Duda, Šmíd, Šantrůček – Brož, Matějka, Bajer, Fiala, Vildumetz, Kern Šteiner, Netolický, Marek, Šergl, Patočka, Šilhan.

11. Kulich (Dejmek), 17. Svoboda (Hajič, Köver), 27. Navrátil (Kulich), 50. Navrátil (Svoboda), 60. Svoboda (Navrátil, Hajič)
Slavia
23. Kern, 37. Matějka (Vildumetz), 44. Kern (Šergl), 48. Šteiner (Melovič)

5:5
1:1
0:1
20
Petružálek – Kokrment, Rozlílek

Hostující Slavia vstoupila do šlágru kola velmi aktivně. Hned po deseti sekundách se musel Pavlát v domácí bráně pořádně ohánět. Piráti se ale postupně osmělili a rovněž si začali vytvářet šance. Tlak vyvrcholil v jedenácté minutě, kdy se v protiakci k volnému kotouči dostal kapitán Jaroslav Kulich a otevřel skóre zápasu. Slávisté se nechtěli nechat zahanbit, ale druhá rána domácích přišla na konci 17. minuty. V přesilovce dostal nádhernou přihrávku před bránu Jan Svoboda a precizně provedenou kličkou do bekhendu zvýšil na 2:0. Stejné skóre platilo po dvaceti minutách.

Vstup do druhého dějství se opět lépe podařil Slavii, ale tentokrát se jim t o povedlo i gólově vyjádřit. Ve 23. minutě využil tlaku před branou Jan Kern, který přizvedl volný puk nad Pavlátův Beton. O čtyři minuty později měli hosté přesilovou hru a měli tak šanci na srovnání stavu. Jenže hned po skončení neúspěšné přesilovky se do brejku vydali Jakubové Kulich a Navrátil, vyměnili si puk a Jakub Navrátil pohodlným doklepnutím za Paterova záda vrátil domácím dvoubrankové vedení. To trvalo až do 37. minuty, kdy využil přesilovou hru dalším zakončením z předbrankového prostoru David Matějka. Po 40 minutách tak byl stav 3:2 z pohledu domácích.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny dostali Piráti příležitost navýšit skóre v přesilovce, ale hned po vhození puku se do útoku vydali hosté. Na konci akce byl Jan Kern, který vyrovnávací brankou odčinil své dva předešlé dvouminutové tresty. Poprvé dostal Slavii do vedení na konci 48. minuty David Šteiner, když nádhernou střelou z bekhendu vymetl levou šibenici domácí brány. Necelou minutu na to bylo ale opět srovnáno, když Slávisté chybovali v obraně. Před brankovištěm našel Jan Svoboda volného Jakuba Navrátila a ten dokázal doklepnout puk do brány. Dlouho se pak hrál oboustranně dynamický hokej a 53 sekund pře konce rozjásal domácí hokejisty Jan Svoboda, když dokázal nadvakrát překonat Pateru. Utkání tak skončilo 5:4 pro domácí.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Čekali jsme těžké utkání, a to se potvrdilo. Kluci od začátku bojovali. Za stavu 3:1 to vypadalo dobře, ale pak jsme přesilovkami dostali soupeře do hry. Dostali jsme nesmyslné góly. Ale ukázala se síla kolektivu. Kluci chtěli zvítězit, dokázali to a já jim můžu jenom gratulovat.“

Milan Pecka (HC Slavia Praha): „První třetinu jsme odehráli velmi špatně. Soupeř byl lepší a dostal se do vedení 2:0. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a pak jsme dali dva góly, kterými jsme se dostali do hry. Ve třetí třetině jsme, myslím si, zaslouženě otočili na 4:3, ale po hrubých chybách jednotlivců jsme ten zápas nakonec nezvládli. Musím ale říct, že zápas byl oboustranně velmi útočný a nakonec zvítězil šťastnější. Obrazu zápasu by odpovídala remíza.“