V posledním domácím přípravném zápase porazil Chomutov Benátky 3:2

Napsal 03.09.2009 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina přinesla nevyužité přesilovky a vedoucí branku domácích, které po hezké kombinaci poslal do vedení Ondřej Fiala. Ve druhé třetině, která byla poznamenána častými vyloučeními poslal domácí do dvoubrankového vedení Václav Eiselt, za hosty ve 38. minutě snížil v přesilovce Josef Skořepa. Ve třetí třetině poslal do dvoubrankového vedení svou první brankou domácích ve 46. minutě Radek Duda. Na konečných 3:2 upravil v 54. minutě hostující Ctibor Jech. Hostům k vyrovnání nepomohla ani více než minutová hra bez brankáře.
přát. čt 3.9.2009
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
BNJ
Hanuljak (Štěrba) - Mazanec, Grof, Pulpán, Všetečka, Malinský, Bombic, Trefný, Pavlas - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Fiala - Eiselt, Hašek, Jíra - Tauš, Domin, Jeslínek
Benátky n.J.
Nedvídek (Stejskal) - Kajínek, Hobza, Hrach, Lukáč, Pavlů, Mrkvička, Tondr, Kolman - Hudíček, Skořepa, Weiss - Kudrna, Kazatel, Šinkovič - Jech, Urban, Bárta - Kopic, Krupka, Kica

Do zápasu vstoupili oba týmy pozvolně, ale od začátku nebylo o vyloučení nouze. Hned ve třetí minutě šli hosté do tří hokejistů, ale toto oslabení zvládli bez újmy. O tři minuty později se opět vylučovalo. Nejprve fauloval domácí Trochta, poté hostující Kazatel spolu s Kicou, takže se hrálo 4 na 3. Před polovinou první třetiny měli domácí první vážnější šanci, když Duda nahrával před zcela prázdnou branku, ale Kraft kotouč minul. První branka padla až ve 13. minutě. Po kombinaci Radka Dudy a Milana Krafta zakončoval téměř do prázdné branky nováček Ondřej Fiala - 1:0. Po této brance se hra přelévala ze strany na stranu. Šanci měl například Kolman, který byl sám před brankářem Hanuljakem nebo domácí Jíra, který tečoval střelo Haška ke štěstí Benáteckých mimo branku. Ze závěrečného závaru před domácím brankářem hosté vyrovnávací branku nevytěžili, a tak první třetina skončila za stavu 1:0.

Do prostřední třetiny vklouzli aktivněji domácí a již po 26 sekundách si vykoledovali na hostech faul. Po skončení přesilovky, ve které se Benátečtí bez problémů ubránili, se domácí nečekaně prosadili podruhé. I když byl Václav Eiselt faulován, tak máchl hokejkou po ledě a protlačil kotouč pod překvapeným Nedvídkem - 2:0. Domácí byli poté hodně neukáznění a byli hned třikrát za sebou vyloučeni, konkrétně Duda, Mazanec a Domin. Při následné hře ve čtyřech měli hosté obrovskou šanci na snížení. Krupka již posílal kotouč do prázdné branky, ale na poslední chvíli ho odpálil domácí bek do bezpečí. Poté měli hosté další velikou příležitost ke snížení. Při přesilové hře 5 proti 3 vypálil Hudíček, kotouč již letěl do branky, ale Hanuljak zázračným zákrokem puk chytil. Po této příležitosti se celá hostující pětice chytala za hlavu. Ve 38. minutě se hosté přecejen dočkali, po výborné kombinaci se objevil kotouč před kapitánem Josefem Skořepou a pro toho již nebylo těžké zakončit do poloprázdné branky - 2:1. Na konci druhé třetiny se ještě stihli do šarvátky dostat Domin s Tondrem a oba si šli odpykat dvouminutové tresty.

Na začátku třetí třetiny měli domácí k dispozici další přesilovku, ale z té nic nevyužili. Celkově byli domácí aktivnější. Důkazem toho byla ve 46. minutě trefa dalšího nově přestupujícího, Radka Dudy, který od modré čáry prostřelil dělovou ranou Nedvídka - 3:1. Tato branka domácí nabudila a usadili se v útočném pásmu. Ve 49. minutě se však sám před Hanuljakem ocitl Ctibor Jech a domácího brankáře propálil - 3:2. Domácí se najednou začali bát o výsledek a téměř přestali hrát. Sice měli pár dobrých příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili. Od 54. minuty se slova ujali hosté z Benátek nad Jizerou. Nejprve nevyužili přesilovou hru a poté se usadili na dlouhou dobu v útočném pásmu. Dvě minuty před koncem základní hrací doby si vzal domácí trenér Milan Černý oddechový čas, aby nechal odpočinout své hráče. Nakonec zůstal na střídačce i brankář Nedvídek a Benátečtí měli výhodu jednoho muže v poli. V neustálém tlaku, který do konce třetiny měli, však domácí obranu nebo Hanuljaka neprostřelili a zápas tedy skončil za stavu 3:2.

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): Určitě to nebylo utkání, které by se líbilo divákům nebo nám trenérům. Myslím, že bylo zbytečně nervózní a dopouštěli jsme se zbytečných chyb, byli jsme často vylučováni a to tomu mužstvu rozhodně nepomůže. Hlavní problém byl v tom, že jsme neměli pohyb a nedokázali jsme se udržet na puku, hlavně v útočném pásmu a ty příležitostí, které jsme si vytvořili, jsme zbytečně překombinovávali.

Milan Černý (HC Benátky n/J): Prohráli jsme, takže nadšení nejsme, ale myslím, že jsme nepředvedli špatnou hru. Zezačátku jsme měli možná zbytečný respekt a udělali jsme zbytečné chyby. Naštěstí nám dobře zachytal gólman a to byl základ toho, že jsme mohli do poslední chvíle sahat po nějakém výsledku.