DOROST - reportáž

V nervózním utkání prohráli Piráti bitvu o druhou pozici se Slavií

Napsal 13.10.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - V devátém kole ELIOD extraligy dorostu zajížděli Piráti na led Slavie, kde nezískali žádný bod. Byla to bitva o druhou pozici, kterou zvládli lépe Pražené. Že šlo o hodně, ukázala poslední dvacetiminutovka, v níž rozhodčí rozdal osm pětiminutových trestů. O branky Chomutova se postupně postarali Jan Spudich, Marcel Štefančík a Martin Pöschl.
9.kolo so 13.10.2018
SLA
5:3(0:0, 3:2, 2:1 - N 0:0 - 1:0)
Slavia
Pittr – Dráb, Čech, Stejskal, Srdínko, Horáček, Hrdlička, Kluch – J. Svoboda, Greguss, Altrichter, Slavíček, Brummel, Skoupý, Hofmann, Rulc, Krásný, Vymětal.
Malant – Němec, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, J. Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring, Ekrt.

Slavia
25. Slavíček (Dráb, Hofmann), 28. Rulc, 36. Slavíček (Hofmann, Stejskal), 53. Brummel (Altrichter, Srdínko), 55. Kluch (Stejskal, Slavíček)
25. Spudich (T. Svoboda, Němec), 28. Štefančík (Kovár, Spudich), 59. M. Pöchl (Němec, J. Kulich)

9:6
1:3
1:0
28:34
45
Šmika - Špůr, Košťálová
Krásný, Vymětal, Kluch, Čech, J. Svoboda všichni 5 minut a do konce utkání - T. Svoboda 10 minut, Kalčík, Iljuk, Štefančík, Kovár všichni 5 minut a do konce utkání

Do utkání o druhou příčku nastoupila lépe Slavia, která se hned ve druhé minutě dostala do velké šance, ale neproměnila ji. O devět minut později se příležitosti dočkali také Piráti, jenže Michal Pittr kotouč vyrazil do rohu kluziště. Do konce úvodní dvacetiminutovky se k šanci dostali ještě sešívaní, ale Oliver Šatný předvedl parádní zákrok, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Na světelné tabuli svítil čas 24:09, když se skóre poprvé pohnulo. Ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval Jan Spudich, jenž si našel kotouč a poslal jej za záda brankáře Slavie - 0:1. Jenže vyrovnání přišlo o třináct vteřin později. Po zakončení Jakuba Drába dorážel Šimon Slavíček. Chomutovský brankář nestihl zareagovat - 1:1. Běžela osmadvacátá minuta a skóre se převážilo na stanu Slavie. Po individuální akci a krásném blafáku se radoval Šimon Rulc - 2:1.

Jenže po pětadvaceti vteřinách se připomněli také Chomutovští. Mládežník měsíce Marcel Štefančík využil přihrávky Jakuba Kovára a střelou zápěstím se nemýlil - 2:2 Pak ale přišlo střídání v brance týmu ze severu Čech, Olivera Šatného nahradil Lukáš Malant. Ještě do konce třetiny si Slavia vzala vedení zpátky. Po kombinaci Šimona Slavíčka s Jakubem Hofmannem se prvně jmenovánu otevřela branka. Sešívaný útočník se ve vyložené příležitosti nemýlil - 3:2.

To, co se dělo v poslední periodě, to vypadalo spíše na bitvu. Rozhodčí totiž udělili hned několik vyšších trestů. Ale pojďme pěkně postupně. Dvě minuty po začátku periody Slavisté odskočili do dvoubrankového vedení, když se po zmatcích před Lukášem Malantem nejlépe zorientoval Maxim Brummel - 4:2. Za další dvě minuty se opět radovali sešívaní, když se pohotovým pokusem zapsal mezi střelce také Tomáš Kluch - 5:3. O vítězi v základní hrací době už bylo jasno.

V čase 56:55 se strhla hromadná potyčka, po které rozhodčí poslali hned sedm hráčů pod sprchy, odnesli to tři Chomutovští a čtyři Slavisté. Ve dvojnásobné početní výhodě Piráti ještě upravili skóre zápasu. Severočeši dlouho kombinovali, až se k zakončení dostal Martin Pöschl, jenž dal stavu definitivní tečku - 5:3.

V nadstavbě tvrdá a nervózní hra pokračovala. Po dvou minutách byli za hrubost posláni do šaten také domácí Jakub Svoboda a Pirát Jakub Kalčík. Nadstavba dospěla až k samostatným nájezdům, v nich byl autorem vítězného gólu Maxim Brummel. Ten rozhodl, že i bonusový bod zůstane v Praze.

Milan Antoš (HC Slavia Praha) „Stál proti nám výborný soupeř, ze kterého jsme měli velký respekt, protože jsme věděli, že hraje výborně. Ale nakonec jsme zápas dotáhli do konce a získali čtyři body. Na začátku jsme měli štěstí, pak už jsme byli lepším týmem.“

Petr Jíra (HC Piráti Chomutov): „Myslím si, že to bylo velmi vyrovnané utkání, ale trochu zbytečně vyhecované. Dostali jsme se do vedení 1:0, ale polevili jsme a bylo to 1:2. Byl to takový zápas na vlnách.“