V dalším přípravném utkání dokázali junioři porazit tým Karlových Varů 5:2

Napsal 24.08.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - Po včerejší porážce přijel na chomutovský led další soupeř. Chomutovskou juniorku čekalo další přípravné utkání. Prověřit je přijel celek Karlových Varů. V první třetině až na vyloučení domácího Kobáče, který šel po hrubém zákroku kolenem do šaten, se nic zajímavého neudálo. Ani v druhé třetině jsme branku neviděli. Na góly se tedy čekalo až do třetího dějství. Nejprve šli v 42.minutě do vededení domácí, kteří za dvě minuty přidali i druhý gól. Hosté dokázali odpovědět, ale ihned dostali další branku a bylo to opět o dva góly. Chomutovští ještě přidali v 47.minutě gól na 4:1. 58.minutě přišlo snížení na 4:2 a hosté to ještě zkoušeli bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo a v power play inkasovali na konečných 5:2. Chomutovští junioři si tedy připisují další výhru v přípravě
přát. st 24.8.2011
5:2(0:0,0:0,5:2)
KVA
Hamal(Matoušek) - Bartejs, Kobáč, Kolář, Opálek, Korim, Pazděra, Arnošt - Ptáčník, Hanták, Račuk, Hrabák, Ondráček, Deveri, Novák J., Novák L., Pesjak, Klouček, Hamerbauer, Mazánek
Karlovy Vary
Habal(Ranscher) - Funk, Valeš, Schusser, Matyáš, Novák, Gombár, Vilhelm - Troška, Šulc, Baar, Koblasa, Temeška, Vrána, Harabus, Táborský, Kubáč, Půlpán, Korytko, Svoboda

42. Ondráček (Deveri, Kolář), 44. Ptáčník (Hanták), 47. Hamerbauer (Korím), 48. J. Novák (Pesjak), 60. Mazánek
47. Svoboda (Harabus), 58. Valeš (Táborský)

7:4
1:0

První třetina nepřinesla žádnou zajímavou akci. Hrál se sice aktivní hokej a hra se přelévala ze strany na stranu. K vidění však žádná veliká šance nebyla. Nejzajímavější moment se udál v jedenácté minutě, když se poprvé vylučovalo. Domácí obránce Kobáč dostal pětiminutový trest za ostrý zákrok kolenem a šel do kabin. Hráči Energie tak měli výhodu dlouhé přesilové hry, ve které se zpočátku marně snažili usadit v pásmu domácích. To se jim nakonec podařilo a vyslali na domácího brankáře Hamala pár zajímavých střel. Ovšem Hamal si s nimi poradil a žádná z nich gólová nebyla. Do šaten se tak šlo za bez brankového stavu 0:0.

Druhé dějství probíhala podobně jako to první. Bylo k vidění především velké množství vyloučení. Žádnou přesilovku však ani jeden z týmů nevyužil. Tentokrát byly k vidění už také velké šance. Ta první hned z počátku druhé třetiny. V 21. minutě se útočník Energie řítil sám na brankáře Hamala. V obrovské šanci však přestřelil a skóre se neměnilo. Další větší šance byla k vidění za deset minut. Chomutovský Hanták se po nádherné přihrávce dostal do brejku, ale ani brankář Varů Habal se nenechal překonat a ukázal pohotovou lapačku. Toto byla poslední šance, kterou brankář Habal zlikvidoval, jelikož v půlce utkání proběhlo na obou stranách střídání brankárů. Do konce třetiny si už žádnou výraznější šanci ani jeden z týmů nevytvořil. Do šaten se opět odcházelo za nezměněného stavu 0:0.

Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali branek a nebylo jich málo. Hned na začátku třetího dějství, přesněji v 42.minutě se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, které Deveri řešil přihrávkou na Ondráčka a ten ranou do odkryté klece otevřel skóre. Za necelé dvě minuty dostali domácí Piráti další početní výhodu, kterou tentokrát proměnili. To když Hanták po přihrávce Ptáčníka pálil z mezikruží. Jeho střela byla sice vyražena, ale na dorážku nejdříve přihrávajícího Ptáčníka už brankář Ranscher nestačil. V 44.minutě šli tedy Piráti do dvoubrankového vedení. Ovšem v 47.minutě to bylo opět jen o jednu branku. Karlovarský Harabus naservíroval Svobodovi přihrávku zpoza branky, ten poté zavěsil nad rameno brankáře Matouška a snížil na 2:1. Za necelých 20 vteřin to však bylo opět o dvě branky. Hamerbauer po přihrávce Koríma zvýšil na 3:1. Branková smršť pokračovala ihned za 11 vteřin. A to opět díky Pirátům. Jakub Novák v 48.minutě tečoval střelu Pesjaka a stav byl 4:1. Tým Karlových Varů ještě dokázal snížit stav utkání. V 58.minutě obránce Valeš po přihrávce Táborského upravil na 4:2. Minutu před koncem si ještě tým Energie vzal oddechový čas a zkoušel to bez brankáře. To se jim nevyplatilo a 40 vteřin před koncem Mazánek trefil odkrytou klec a uzavřel skóre zápasu na konečných 5:2.