V dalším přípravném utkání Piráti Chomutov rozstříleli Beroun 7:0

Napsal 18.08.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina přátelského utkání mezi Piráty z Chomutova a Medvědy z Berouna branku nepřinesla. Blíže k ní měli ale domácí, kteří i díky dvěma přesilovkám měli více ze hry. Hosté také ukázali, že mohou být nebezpeční, ale prosadit se také nedokázali. Ve druhé třetině spustili domácí brankostroj v podobě pěti přesných tref do Medvědí klece. Prosadil se 2x Milan Kraft a po jedné brance přidali Palin, Seman a Helminen. Po čtvrté brance hosté vystřídali i brankáře, Furcha nahradil Kareš. Ve třetí třetině pokračovala krasojízda domácích, kteří přidali ještě dvě branky po střelách Hromase a Procházky a nadělili Medvědům na cestu do Berouna sedm gólů.
přát. čt 18.8.2011
7:0(0:0, 5:0, 2:0)
BER
Hanuljak (Řehoř) - Pulpán, Pavlas - Macháček, Grof - Havíř, Palin - Mazanec, Bombic - Hřebejk, Kraft, Jíra - Hromas, Helminen, Ondřej - Procházka, Jabrocký, Hruška - Seman, Sikora, Davídek
Beroun
Furch (od 32.Kareš) - Nedvěd, Jebavý, Sobotka, Soldán, Malý, Barák, Žovinec, Sem - Vlček, Švagrovský, Hašek, Pavel, Novotný, Milfajt, Stránský, Stromko, Pacovský, Forman, Klhufek, Sovík

25. Palin (Procházka, Jabrocký), 30. Kraft (Hřebejk, Pavlas), 32. Seman (Davídek, Sikora), 32. Kraft (Jíra), 35. Helminem (Macháček, Grof), 49. Hromas (Macháček), 53. Procházka (Palin, Bombic)
Beroun

4:6
2:0
0:0

První třetina přípravného utkání mezi Piráty a Medvědy začala v poklidném tempu. Oba soupeři se jen lehce oťukávali a do šancí se dostávali jen sporadicky. Domácí sice měli k dispozici dvě přesilové hry, v těch se ale prosadit nedokázali. Obě mužstva ohrozila brankáře soupeře prakticky jen jednou. Nejdříve hostující Hašek už tak tak překonal Hanuljak, ten se ovšem vzpamatoval a ležící kotouč ukryl do lapačky. Vzápětí měl ke gólu blízko Davídek, který se snažil vydolovat kotouč zpod ležícího Furcha, ovšem to se mu také nepovedlo. První část tedy skončila bez branek.

Ve druhé třtině jakoby za Piráty hrál někdo jiný. Hned od úvodního buly se pustili do svého soupeře a ten jim sotva stačil. A domácí se také dokázali gólově prosadit, a to hned několikrát. Vše odstartovala branka Bretta Palina, který se dostal ke střele z mezikruží a zamířil přesně. O několik momentů později se Krušnohorci prosadili opět. Hřebejk vystřelil na bránu, kde číhal Milan Kraft, ten kotouč sebral a zasunul ho za záda Furcha. O dvě minuty později byl stav již 3:0. V přesilovkové kombinaci dokonale vyšachovali hostující obranu Sikora, Davídek a Filip Seman, který zakončoval do prázdné brány. Sám brankář Medvědů nemohl uvěřit rychlosti přihrávek a zůstal jak opařený. Když o 26 vteřin později vstřelil Milan Kraft svou druhou branku, Dominik Durch přenechal své místo v bráně Danielu Karešovi. Ovšem ani tato změna hostům nepomohla. Ve 35. minutě okusil hořkost inkasovaného gólu i Kareš. Dwight Helminen se napřáhl u levého kruhu pro vhazování a dokonalou ranou zvýšil vedení Pirátů.

Při pětibrankovém vedení domácích bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, ale Pirátům to pořád nestačilo. Začátek poslední části sice nebyl úplně podle jejich představ, neboť Medvědi se na dvě minuty zamkli v útočném pásmu, ale Hanuljak vážněji neohrozili. Poté ale vzali otěže utkání opět domácí. Ve 49. minutě vypálil od modré čáry Macháček, Kareš ovšem vyrazil kotouč jen do brankoviště a Karel Hromas ho doklepnul za jeho záda. Když se o pár minut později prosadil i Milan Procházka, ustavil skóre zápasu na 7:0. Domácí fanoušci skandovali, že by chtěli přidat ještě tři branky, to se ovšem hokejistům nepodařilo.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Odehráli jsme velmi špatnou první třetinu. Řekli jsme si něco před zápasem, ale do samotného zápasu se to vůbec nepřeneslo. Ve druhé třetině bylo samozřejmě zlepšení. Zlepšili jsme hlavně pohyb a to se projevilo na všech činnostech, hlavně jsme si vytvořili více šancí a začali jsme je proměňovat. Chtěli jsme, aby hráči ve třetí třetině nehleděli na výsledek a aby hráli celých dvacet minut až do konce, ale vstoupili jsme do třetí třetiny podobně jako do té první. Museli jsme tam znovu na hráče trochu zatlačit, aby nepřestali hrát a druhá polovina byla lepší, ale vzhledem k výsledku už ta kvalita nebyla tak vysoká.

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): Utkání se mi hodnotí těžko. Musím kluky pochválit za první třetinu, kdy jsme domácím stačili a hráli jsme to, co jsme chtěli. Je vidět, že když budou dodržovat věci, které mají, tak můžou hrát i proti Chomutovu a můžou ho potrápit. Prvním, druhým gólem se nám to sesypalo, přestali jsme bruslit a domácí trestali každou chybu.