V Olomouci viděli diváci góly až ve třetí třetině, z vítězství 3:1 se radují Kohouti

Napsal 28.09.2011 David Matula (foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz)
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti v rámci dalšího kola cestovali na led Olomouce, která byla před vzájemným duelem jen o jednu příčku zpět. V úvodu utkání měly oba týmy výhodu přesilové hry, ale z početní převahy nic nevytěžily. Největší šanci měl v poslední minutě domácí Hlinka, ale Hanuljak svůj tým podržel. Na začátku druhé části jel trestné střílení Milan Procházka, ale Žigárdyho neprostřelil. Poté musel ukázat svůj um i Hanuljak, skóre se tak ani po čtyřiceti minutách hry neměnilo. Vše změnila až třetí třetina a úvodní branka Matěje Pekra, který zblízka poslal Kohouty do vedení. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby srovnali Piráti se soupeřem krok. V přesilové hře trefil krásně horní růžek branky Zdeněk Ondřej. Domácí však přišli s rychlou odpovědí a Petr Kolouch jim vrátil ztracené vedení. I přes snahu a závěrečnou hru bez brankáře se Krušnohorcům již srovnat nepovedlo a z Olomouce odjíždějí s prázdnou.
7.kolo st 28.9.2011
OLO
3:1(0:0, 0:0, 3:1)
Olomouc
Žigárdy – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek, Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Šlahař – Pšurný, Marosz, Kucsera – Hlinka, Haas, Kolouch
Hanuljak – Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Rutta, Jillson, Mrázek – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Helminen, Procházka, Kraft – Ondřej, Jabrocký, Hafenrichter – Heřman, Seman, Kůs – Sikora

Olomouc
42. Pekr (Řípa, Kucsera), 58. Kolouch (Pšurný, Bartoň), 60. Kucharczyk (Mikel, Řípa)
57. Ondřej (Jillson)

4:3
0:1
26:30
1538
Humpolíček – Klein, Skopal

Olomouc nastoupila do svátečního duelu proti Pirátům se změnami v sestavě. Místo zraněného Haluzy přijel v rámci střídavých startů z Vítkovic vypomoci Michal Hlinka, Ráce pak nahradil Marosz. Hosté naopak neukázali svou novou akvizici, Lukáše Endála. Zato explzeňský Jan Heřman byl zařazen trenérem Sýkorou do čtvrtého útoku.

Oba celky hrály ze zabezpečené obrany, skvělými výkony se navíc prezentovali gólmani Žigárdy s Hanuljakem. Poměrně slušná návštěva v kohoutí plecharéně se tak dlouho nemohla dočkat úvodní trefy.

Hanáci byli v první části o něco aktivnější, hosté však ve druhé periodě zabrali a opticky hru srovnali. Největší šanci spálil ve čtyřiadvacáté minutě Pirát Procházka. Rozhodčí po faulu na něj nařídil trestné střílení, chomutovský forvard však ztroskotal na olomouckém strážci kasy.

Na druhé straně měli dobré možnosti Kucsera s Nedbálkem, ale jejich bomby Hanuljak zlikvidoval. Stejně zázračně si pak počínal Žigárdy proti pumelici Hafenrichtera.

První gólové radosti se domácí fanoušci dočkali až na začátku třetí části. Kucserova střílená přihrávka našla Matěje Pekra, který u levé tyče jen doklepl kotouč do sítě.

Samotný závěr pak nabídl dramatické a vyhrocené okamžiky, a také srovnání skóre. Domácí Horák namazal přímo na hůl Zdeňka Ondřeje, a ten zápěstím z mezikruží prostřelil Žigárdyho.

Jenomže za minutu Olomouc znovu vedla. Ránu od modré vyrazil Hanuljak jen před sebe a dojíždějící Petr Kolouch uklidil touš do odkryté svatyně Pirátů.

Hostům nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana, naopak Kohouti dokázali skórovat do prázdné, Mikelovy asistence využil Radim Kucharczyk.

Olomouc tak podruhé za sebou brala tři body a přerušila třízápasovou sérii Severočechů bez porážky.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme spokojeni s předvedenou hrou i s výsledkem. Myslím si, že celý zápas jsme hráli dobře, akorát ve druhé třetině jsme několikrát ztratili puky na modré. Zasloužili jsme si vyhrát, protože jsme byli důraznější před brankou. Kucsera jel sanitkou se zraněným ramenem na vyšetření do nemocnice, zatím nedokážu říct, co mu je.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Naše výkony byly v posledních zápasech zlepšené. Doufali jsme, že jedeme do Olomouce naše výkony potvrdit. Věděli jsme, že to bude náročné, protože Olomouc má houževnaté mužstvo. Bohužel jsme výkon nepotvrdili, nehráli jsme dobře do útoku, neudrželi jsme se v útočném pásmu. Chtěli jsme to změnit do třetí třetiny, pak jsme ale udělali chybu a inkasovali jsme. Vstřelili jsme šťastný gól, ale následně jsme po další chybě znovu dostali branku. Olomouc vyhrála zaslouženě.