Utkání mezi Chomutovem a Opavou skončilo nevídaným skóre 11:1

Napsal 24.01.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K dalšímu kolu extraligy juniorů zavítal na chomutovský led tým HC Slezan Opava. Po jednoznačném utkání se z výhry radovali domácí, když ve druhé třetině deklasovali soupeře 4:0. V závěrečné třetině rozjeli svůj brankostroj naplno a utkání skončilo 11:1.
47.kolo po 24.1.2011
11:1(0:0, 4:0, 7:1)
OPA
Příhoda - Kolář, Hammerbauer, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Klouček, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kůs, Ptáčník, Rutta
Opava
Trenčan (41. Novák) - Faksa, Svoboda, Kysela, Vaněk, Rypar, Procházka, Spusta, Pešut, Vítek, Mosler, Trčka, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Dohnal, Seidler, Jelen

První třetina byla poklidná. Když byli domácí aktivnějším celkem, tak žádnou šanci nedovedli ke gólovému úspěchu. Hosté se k puku dostávali spíše sporadicky a když už, tak jejich střely pochytal Příhoda.

To druhá třetina byla již o něčem jiném. Ačkoliv se zdálo, že zápas bude vyrovnaný, nebylo tomu tak. Nejprve poslal Krušnohorce do vedení Karol Csányi, poté navýšil vedení Kristian Kučera a po něm zvýšil opět Karol Csányi. To vše během dvou minut a jednačtyřiceti vteřin. Hosté měli kotouč na holích delší dobu jen v přesilovce, kterou ovšem nevyužili. Těsně před koncem prostřední části se prosadil domácí David Klouček, který uklidil kotouč po nepovedené střele svého spoluhráče.

ADo poslední části vystřídali hráči Slezanu brankáře, kterého hned po pár vteřinách uvítal svým projektilem Jan Rutta a pátá branka byla na světě. Když o minutu později přidal Tomáš Bartejs šestou branku, stahovala se nad Opavou všechna mračna a debakl visel ve vzduchu. A také přišel.

Karol Csányi vstřelil na začátku čtyřicáté šesté minuty již svoji třetí branku a stal se tak nejúspěšnějším střelcem na chomutovské straně. O pár chvil později přidal již osmou branku Chomutova Roman Chlouba. Na devátou branku nemuseli diváci, kterých byla na stadionu jen hrstka, dlouho čekat. Nováka překonal Kristian Kučera. Domácím se podařilo vstřelit i vytouženou desátou branku, konkrétně tak učinil David Žižka, který z ní měl upřímnou radost.

I Opavané se ale nakonec dokázali alespoň symbolicky prosadit. V přesilové hře vypálil od modré čáry Radim Spusta a nedal Příhodovi šanci.

Tři jedničky na ukazateli skóre zajistil pár vteřin před koncem zápasu Josef Ptáčník, který propálil Nováka mezi betony. Na obranu Slezanů nutno říci, že odehráli celé utkání pouze s patnácti hráči v poli, poslední třetinu dokonce ve čtrnácti. Není tak divu, že byli v průběhu poslední třetiny pořádně vyčerpaní.