Utkání Pirátů s Bruslaři rozhodla jediná branka, Piráti podruhé v řadě padli

Napsal 26.02.2018 David Panuška, Marek Douda
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté v rámci čtvrtého kola nadstavby DHL extraligy juniorů přivítali na domácím ledě vrstevníky z Mladé Boleslavi a šlo o velice vyrovnaný duel. První a jediná branka padla ve čtyřiapadesáté minutě a radovali se z ní hokejisté Mladé Boleslavi. Piráti již neodpověděli a přenechali tři body svému soupeři.
N4 po 26.2.2018
0:1(0:0, 0:0, 0:1)
MBL
Běhula – Buchtela, Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Tůma, Šeliga, Šišolák, Rindoš, Šilar, Ouřada, Adámek.
Ml.Boleslav
Krofta – Linhart, Chujac, Hrdinka, Mašek, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Tóth, Grim, Najman, Krejčík, Flynn, Jindra, Pawliczek, Maršoun.

Beránek – Štěpánek, Kokrment.

Již od prvních minut utkání mohli fanoušci sledovat vyrovnanou partii. Oba celky se shodně pokoušely o výraznější ohrožení branky soupeře a první vážná akce nastala v průběhu páté minuty. Hostující Foerster úspěšně zpracoval přihrávku zpoza klece, ale z výhodné pozice pouze nastřelil Běhulův beton. V osmé minutě se počet šancí srovnal, když pirát Chlán pálil z mezikruží, ale vinou ztráty rovnováhy nemířil přesně.

Ve druhé fázi třetiny Chomutovští přidali na obrátkách a po přežití vlastního oslabení byli blízko otevření skóre. Nadvakrát se Piráti pokoušeli prosadit, kdy Chlán z těsné blízkosti nastřelil Kroftovu výstroj a Hajič shodně z druhé vlny trefil pouze maskovaného muže v brankovišti. V 17. minutě si Chomutovští zkusili první početní výhodu, kterou však v branku nepřetavili a v chomutovské aréně se dále čekalo na úvodní branku.

Severočeši vlétli do druhého dějství jako uragán a po devíti vteřinách mohli zasadit první úder. Chomutovský útočník Ouřada nikým neobtěžován pelášil na Kroftu, ale přízemní střelou brejkovou situaci nezužitkoval. Infarktový úvod dále pokračoval několika dorážkami, ale mladoboleslavský brankář nezaváhal. Hra se následně zpomalila a diváci čekali na další gólovku do 29. minuty při hře čtyř proti čtyřem. Buchtela pohotově pálil od modré a nesoustředěnému brankáři hostí vypadl puk těsně vedle tyčky.

V polovině střetnutí se podobná situace seběhla na druhé straně poté, co Maršoun překonal brankáře Běhulu, ale guma se zjevila mimo pirátskou branku. Bezgólový stav neustával, což taktéž platilo po dalším oslabení Chomutova ze 35. minuty. Necelé tři minuty před druhou sirénou se Rindoš blýskl kolmicí přes dva beky, na jejímž konci stál pirát Tům, který tvrdou ranou rozezněl břevno Mladé Boleslavi a postaral se o největší šanci duelu.

V závěrečné periodě vrcholil souboj o vítězný gól a snahy o kýžený zásah se rapidně stupňovaly. Ve 47. minutě si Hřebíček připravil na střelu bekhendem ze střední vzdálenosti, ale brankář Středočechů si prostor u vzdálenější tyčky pohlídal. Soupeř se následně zjevil v tutovce, kdy Maršoun dorážel do prázdné sítě, ale tíhou okamžiku pouze označil tyč chomutovské svatyně.

Zlomový okamžik nastal v 54. minutě. Středočeši uzamkli Chomutov v útočné třetině a po dlouhých minutách přiklonili vedení na svou stranu. Mlčoch pobídl k teči spoluhráče Matěje Tótha, který poprvé v zápase procpal puk za Běhulova záda – 0:1. V samém závěru Piráti riskovali s odkrytou klecí, kterou jen se štěstím hostující Krejčík minul. Téměř minutu před koncem měl Buchtela na holi vyrovnání, ale v radosti mu zabránila branková konstrukce.

Jaroslav Beck (Chomutov): „Prohra 0:1 je ten nejpitomější výsledek, moc rádi ho nemáme. Myslím si, že Boleslav byla v průběhu celého utkání disciplinovanější a možná lehce obětavější a šťastnější. Dvě třetiny jsme sledovali utkání velice dobré úrovně. My jsme v prostřední části měli tři až čtyři velké šance, které se prostě musí proměnit. Pokud se nepromění, tak přijde trest, který bohužel přišel. Hrajeme dále. Máme ještě polovinu zápasů před sebou, uděláme maximum, protože kluci chtějí jít dále. My trenéři ještě musíme lehce změnit myšlení hráčů, zatím to podle našich představ není ten play-off drive. Zkusíme s tím něco udělat.“