Třinecká družina byla nad síly juniorů, rozhodla již první třetina

Napsal 14.01.2022 Sabina Nováková
C h o m u t o v / T ř i n e c - Extraliga juniorů měla na páteční večer naplánované jednatřicáté kolo. Ačkoliv se jako první do vedení dostal soupeř, Chomutovští ještě dokázali srovnat krok. Od tohoto okamžiku ale Pirátům nebylo přáno. Do konce střetnutí vsítili už jen jednu branku, což na dohnání ztráty nestačilo.
31.kolo pá 14.1.2022
2:10(1:4, 1:3, 0:3)
TRI
Suk (21. Tuček) – Petrásek, Cestr, Pöschl, Rykl – Ekrt, P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal, F. Döring
Třinec
Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

7. Černý (T. Svoboda, Cestr), 27. Šugár (T. Šilar)
Třinec
7. Ramik (Matěj), 12. Pětník (Jobánek, Chovaniak), 15. Haas (Chovaniak, Jobánek), 20. Wardas (Kozlík, Moškoř), 27. Geidl (Matěj, Ramik), 28. Wardas (Kozlík), 35. Haas (Šutý), 49. Ramik (Geidl), 56. Matěj (Ramik, Geidl), 60. Moškoř (Kozlík, Wardas)

3:3
1:1
0:1
34:38
Zubzanda, Micka – Hnát, Pěkný

Přestože se sok Pirátů dostal z kraje úvodní třetiny do oslabení, obrátil situaci ve svůj prospěch. V sedmé minutě se z mezikruží prosadil Michal Ramík – 0:1. David Černý našel ale na své holi bleskovou odezvu v podobě vyrovnávací branky, když zakončil z hranice brankoviště – 1:1. Do stejné pozice se pak dostal i na druhé straně Nico Geidl, tentokrát ale na gólovou sirénu nedošlo.

Dvanáctá minuta kopírovala první šanci Třineckých, a tedy přímo tu radostnou. Druhou branku za záda Štěpána Suka tentokrát poslal Richard Pěník z dorážky – 1:2. Po smršti příležitostí před chomutovskou brankou nakonec přišla další trefa. Oskar Haas se na pravém kruhu zjevil úplně sám a namířil puk do šibenice – 1:3. Chyby v obraně Chomutov neopouštěly, po pár minelách nakonec přišel trest. Z mezikruží přesně vypálil Tommy Wardas, který zajistil svému kádru vedení 4:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky došlo na střídání ochránců svatyně. Místo Štěpána Suka se mezi tři tyče postavil Filip Tuček. Navazovala na to nadějná chvíle chomutovské družiny, kdy to nejprve zkusil Tomáš Šilar a po něm Jan Ekrt. Podobná mela se seběhla o pár minut později, ani jedna z akcí neskončila úspěchem. Smůla byla prolomena v sedmadvacáté minutě, kdy Pavel Šugár z pozice mezi kruhy vyslal střelu k levé tyči – 2:4.

Malý záblesk naděje se opět zmenšil, když necelou minutu nato Třinec navýšil skóre v čele s Nicem Geidlem – 2:5. Sedmdesát vteřin uběhlo od páté branky hostujících a už svítila šestá. Tommy Wardas se stal dalším hráčem, který přemohl Filipa Tučka – 2:6.

Jako rozjetý vlak, pětatřicátá minuta byla opět v duchu gólové radosti hostů. Svou druhou branku v utkání přidal Oskar Haas – 2:7. Dvě minuty do konce prostřední periody se o úpravu stavu pokusil Tadeáš Svoboda, jeho pokus ale Švancara zarazil.

Do větších šancí se zpočátku třetího dějství dostal Jan Ekrt a Tomáš Šilar, oba ale mířili nepřesně. Vyloučením si ale domácí podepsali ortel k dalšímu inkasovanému gólu. Michal Ramík se znovu rozhodl přelstít chomutovský kádr – 2:8. V poslední desetiminutovce se do příležitostí dostali Tadeáš Svoboda a Pavel Šugár. Oběma se nakonec nezadařilo najít správný recept na Švancaru.

To Třinečtí s tím neměli problém a v šestapadesáté minutě navýšili na 9:2. Úkolu se tentokrát ujal Pavel Matěj a mířil naprosto přesně k pravé tyčce. Dva na jednoho, v takové pozici byli k závěru duelu domácí. Šugár vzal akci na sebe a nakonec mu jeho pokus nevyšel.

Pro třinecké hokejisty se jednalo o sladkou tečku, pro Chomutovany o hořký závěr. Čtyřicet vteřin do konce zbývalo na časomíře, když Jan Moškoř poslal kotouč za brankovou čáru, nabídnuta mu k tomu dokonce byla odkrytá branka – 2:10.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Byli jsme v euforii z posledního vyhraného zápasu, a tak jsme doufali, že trochu pojedeme na vlně. Dostali jsme zbytečné góly a všechny čtyři v první třetině jsme jim darovali. Byl to nešťastný zápas, ale neřekl bych, že jsme měli vyložené šance do ofenzivy. Oni jsou výborným týmem, potrestali to a zaslouženě vyhráli.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „V celém utkání bylo vidět, jaký je rozdíl v tabulce, což se potvrdilo i na ledě. Mrzí nás první oslabení, v němž jsme dali gól a následně hned inkasovali. Ale utkání se hrálo v pohodovém tempu a výsledek tomu odpovídá. Už se těšíme na další zápas s Litvínovem.“