Tradice neporušena, Chomutov na závěr základní části porazil Hradec

Napsal 09.02.2008 David Matula
C h o m u t o v - Na závěr základní části přijel na ČEZ stadión loňský vítěz základní části tým Hradce Králové. Od úvodních minut začali domácí aktivně a již po patnácti vteřinách překonal Koutského Polodna. Poté se rozjel domácí brankostroj a po trefách Bombice, Gálika a Bouška vyhráli domácí první třetinu jednoznačně 4:0. Hned v úvodu druhé třetiny snížil v přesilové hře Volráb, poté ale opět začali domácí zatápět před hostující brankou, kterou již hájil střídající Dušek. O čistý štít jej připravil po krásné kombinaci celé formace Mikšovic a v závěru třetiny i Petr Jíra. Ve třetí třetině již jen navýšil domácí vedení ve vlastním oslabení Zdeněk Tauš a bílomodří tak po kvalitní výkonu porazili Hradec Králové vysoko 7:1.
43.kolo so 9.2.2008
7:1(4:0, 2:1, 1:0)
HKR
Horčička (Štěrba) - Trefný, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Všetečka, Kolda, Révay - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Polanský, Gálik, Tauš
Hr.Králové
Koutský (Dušek) - Toužimský, Pavlů, Burián, Táborský, Pazdera, Karlíček, Lesák - Prostředník, Fořt, Kadlec - Kočan, Sakrajda, Volráb - Šeda, Haluza, Hruška - Suchý, Jindřich, Šejnoha

V posledním domácím utkání základní části hostil KLH Chomutov třetí celek skupiny západ HC VCES Hradec Králové, se kterým mají výbornou bilanci domácích zápasů a nechtěl jí ani v tomto zápasu před boji v play – off přerušit

Domácí na svého soupeře doslova vlétli a již po 15. vteřinách vybojoval Milan Kostourek kotouč za hostující brankou a přihrál osamocenému PETROVI POLODNOVI, který prostřelil přesouvajícího se Koutského v brance hostí. 1:0.Domácí povzbuzeni vedením pokračovali ve své nátlakové hře, navíc podpořeným 2. minutovým vyloučením hostujícího Karlíčka, které však zůstalo nevyužito. Po tomto rychlém gólu domácí pokračovali v aktivní hře a zatlačili energetiky do jejich pásma a vyústěním tlaku byla další branka za zády Koutského. Na začátku 5. minuty se po buly dostal kotouč na modrou čáru, odkud překonal hostujícího gólmana dělovkou FRANTIŠEK BOMBIC po přihrávce Petra Domina. V 9.minutě měli domácí výhodu přesilové hry 4 na 3 celých 43 vteřin, ale hostující gólman se překonával a i díky němu zůstával stále stav 2:0. V 11. minutě hostující obrana kapitulovala potřetí, když v signalizované výhodě vstřelil branku MARTIN GÁLIK, který zasunul kotouč do prázdné branky po závaru celé formace a přihrávkách Zdeňka Tauše s Tomášem Polanským 3:0. Jelikož byl signalizovaný faul hostí s krvavým šrámem, putoval ihned na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl dnes podruhé Karlíček. Tato výhoda však již zůstala nepotrestána. V této části utkání se střídaly pohledné akce na obou stranách. Nejprve střelu Bombice tečoval jen těsně mimo Domin, aby následně ujela dvojice Sakrajda, Šeda a druhý jmenovaný nechal vyniknout domácí jedničku Luboše Horčičku. V 17. munutě dostali hosté výhodu jednoho muže v poli na zkorigování stavu, když byl za sekání vyloučen domácí Mikšovic, ale byli to naopak domácí, kteří ve vlastním oslabení vybojovali kotouč Haškem a sám před Koutským byl Charousek, ale betony hostujícího gólmana zaklaply včas. O chvilku později měl ještě šanci Kostourek, ale Koutský se překonával. V 18. minutě byl vyloučen hostům za hákování Burián a po krátké hře 4 na 4 se domácím podařilo na začátku poslední minuty zatlouct čtvrtý hřebíček do hostující branky. To si přebral přihrávku od Mikšovice LADISLAV BOUŠEK projel útočným pásmem a neomylně zavěsil do levého horního růžku. 4:0

Po brankostroji domácích nastoupil do druhé třetiny místo Koutského do hostující branky Dušek a hosté měli hned od začátku výhodu přesilové hry, když byl za vysokou hůl společně se závěrečným hvizdem první třetiny vyloučen domácí Charousek. Hosté této výhody dokonale využili již po 49 vteřinách druhé třetiny. Nahození Sakrajdy tečoval za Horčičku DANIEL VOLRÁB. 4:1. Ještě v první minutě druhé třetiny dostali hradečtí další šanci na zkorigování po vyloučení Ťupy, který vyhodil touš z obraného pásma do hlediště a šel si za to na 2. minuty odpočinout. Tuto přesilovku domácí celkem v poklidu ubránili. Další minuty byla hra ovlivněna častým vylučování a hrálo se většinou ve 4 na obou stranách a když už došlo k početní výhodě, tak to bylo na tak krátkou dobu, že se tomu ani přesilovka říci nedalo. Za zmínku stojí dva posobějdoucí nájezdy hostí 2 na 1 a nevyužitý samostatný nájezd domácího Charouska z 27 minuty. Ve 29. minutě zaplesalo srdce hokejového fanšmejkra, když domácí předvedli akci na jeden dotek. Zpoza branky našel před Duškem osamoceného Bouška Šíp a ten z první prodloužil na STANISLAVA MIKŠOVICE, který jen usměrnil kotouč do prázdné branky. 5:1. Domácí pokračovali v aktivní kombinační hře a hosté nemohli jakoby nalézt recept a dobře organizovanou hru domácích. V poslední minutě druhé třetiny předvedl krásnou akci PETR JÍRA, který si po přihrávce Polodny položil Duška na led a zkušeně zakončoval do prázdné branky. 6:1

Třetí třetina začala šancí domácích, nejprve Domin s Haškem nedokázali dorazit puk za Duškova záda a o chvilku po nich i Ťupa. Ten byl ve 47. minutě vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a navíc si vykoledoval i 10 minut za protesty. Byli to ale domácí, kteří vstřelili branku, když vybojoval kotouč Polanský a předložil jej ZDEŇKOVI TAUŠOVI, který zcela neomylně trefil levý horní růžek Duškovi klece7:1. Při tomto stavu skóre se již nedalo očekávat, že by mohlo dojít ke zvratu a tak se utkání již jen v poklidu dohrávalo. Za zmínku stojí zazvonění brankových konstrukcí. Nejprve se hostující Kadlec uvolnil před Horčičkou, a trefil jeho levou tyč a poté zazvonilo břevno za Duškovými zády po střele Charouska. V 57. minutě se snažil ještě pobavit domácí diváky Kostourek tím, že se pokusil zpoza branky žabičkou dostat kotouč od zad hostujícího gólmana za brankovou čáru, leč bezúspěšně a poslední slovo v zápase měl hostující Šeda, který ale na dnes vynikajícího domácího gólmana nevyzrál.

Martin Pešout (Chomutov): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a myslím si, že se nám vstupy do utkání daří. Bohužel se nám s Boleslaví nepodařilo to co dnes a sice vstřelit úvodní branku. Do desáté minuty jsme přidali další branky a soupeř se rozložil a myslím si, že jsme celé utkání odehráli tak, jak jsme si ani v nejlepších snech nepředstavovali.“

Pavel Pazourek (Hradec Králové) „Utkání bylo od začátku jednoznačné. Od druhé třetiny jsme se trochu zlepšili, ale kupili jsme zbytečné chyby a i když jsme si vytvořili některé šance, tak nedostatečným důrazem jsme je nedokázali proměnit. Trochu na omluvu musím konstatovat, že jsem sem přijeli s torzem. Máme zraněné dva klíčové hráče a prakticky jsme neměli ani jednu pětku pohromadě a proto dostali příležitost i další. Z tohoto pohledu bylo asi od začátku jasné, že tady dneska jen těžko uspějeme.“