Starší dorostenci zvládli poslední utkání základní části a porazili vedoucí Kladno

Napsal 07.12.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V posledním kole první části RAKO extraligy staršího dorostu zavítalo na led Pirátů Kladno. Domácí vedli po prvních dvou třetinách 1:0 a zdálo se, že utkání bude ještě dramatické. V poslední dvacetiminutovce ale Piráti přidali tři branky a připisují si tři body za jasné vítězství.
28.kolo so 7.12.2013
4:0(1:0, 0:0, 3:0)
KLA
Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Hajič, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, Macháček A., Kašpar, Svoboda, Adámek, Dimitrov, Macháček P., Toman, Wágner, Strunz
Kladno
Vladař – Havelka, Libecajt, Zajíc, Doudera, Matula, Chládek, Balcar – Hajný, Vendis, Patyk, Molčík, Kružík, Bláha, Pliml, Schildhabel, Čermák, Keszi, Kaprál, Bokovec, Kadlec

7. Lyszczarczyk (Wágner), 46. Toman, 49. Lyszczarczyk (Novák), 57. Lyszczarczyk (Macháček P.)
Kladno

3:4
1:0
0:0
60

První třetina byla hodně vyrovnaná. Piráti měli šanci na začátku sedmé minuty a hned jí také využili. Několik střel hostující brankář Vladař ještě ustál, ta od Alana Lyszczarczyka mu ale projela mezi betony a kotouč skončil v bráně.

Vzápětí ale mohli hosté jít rovnou do vedení. Nejprve trefil Keszi tyč domácí branky, poté pálil Doudera a střela se odrazila od horní tyče. Hosté sice reklamovali, že se kotouč odrazil od vnitřní tyče, u rozhodčího ale neuspěli.

Další šanci měl na holi opět Keszi, ale ačkoliv propálil Lukeše, kotouč nestačil dojet za brankovou čáru. Těsně před ní ho odpálil jeden z domácích hráčů a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina nepřinesla mnoho šancí. Domácí se snažili bránit jednogólové vedení a to se jim také dařilo. Piráti se neprosadili ani ve třech přesilových hrách.

Největší šanci měl zřejmě opět Lyszczarczyk, ale bekhend se mu nepovedl a přestřelil zcela odkrytou bránu. Ve druhé třetině tedy branka nepadla a platil stav po první části.

Poslední části měli Piráti jasně ve své moci. Dvougólové vedení zařídil Pirátům Josef Toman, který propálil Vladaře.

Přesně o tři minuty později hráli domácí přesilovou hru, kterou využili. Vladař nejprve chytil několik střel, ale kotouč se od něho odrazil. Novák přihrál před bránu volnému Alanu Lyszczarczykovi, který dostal kotouč do brány.

Poslední branku přidali Piráti čtyři minuty před koncem zápasu. Šťastný střelec Alan Lyszczarczyk dostal vynikající přihrávku a svou střelou poslal kotouč do úplně prázdné brány.

Piráti si tak připisují vítězství a zasloužené tři body do tabulky.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov):„Utkání se mi hodnotí dobře. Předvedli jsme dobrý výkon. Chtěl bych pochválit brankáře Lukeše, který byl dnes bezchybný. Samozřejmě jsme udělali i nějaké chyby, ale ty vyplynou ze hry a nebylo jich mnoho. Nakonec nám tam spadly i nějaké góly a bereme tři body.“