Starší dorostenci zvládli derby, po bezchybném výkonu porazili rivala z Litvínova

Napsal 10.01.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti se v rámci extraligy staršího dorostu utkali se svými rivaly z Litvínova. Po utkání, které od začátku kontrolovali si Chomutovští vybojovali tři body za výhru 4:1. Cenné body pro partu Davida Kočího, kteří tak stále živí naději na play-off. Výhře pomohl dvoubrankový Michal Gut, po jedné brance přidali Erik Mežnar a Peter Lobodowski.
N10 st 10.1.2018
4:1(1:1, 2:0, 1:0)
LIM
Běhula – Seemann, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Kleiner – Veselý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Vrhel
Litvínov
Pejsar – Baláž, Žítek, Viedemann, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Myšák, Berka, P. Svoboda

6. Gut (Kleiner), 21. Lobodowski, 29. Mežnar (Vrhel), 50. Gut (Veselý)

Šindel – Brejcha, Charvát

Piráti vstoupili do utkání aktivně a brzy si vybojovali přesilovku, kterou během devíti sekund využili. Jakub Kleiner nahodil kotouč do brankoviště, kde se zorientoval Michal Gut, jenž pokusem pod břevno otevřel skóre utkání - 1:0. Litvínov našel odpověď zanedlouho - Jan Myšák stál v dobrý čas na dobrém místě a kotouč odražený zpoza branky dostal za záda Běhuly - 1:1.

Domácí hokejisté mohli dvakrát odpovědět zásluhou Petera Lobodowského, který se dostal do dvou samostatných úniků, v obou případech ale pohotově zakročil Martin Pejsar. Litvínovští i díky dvojnásobné přesilovce měli optickou převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat. První třetina tak skončila za stavu 1:1.

Do druhé části domácí vlétli a po šestadvaceti sekundách vedli. Peter Lobodowski hrál dobré utkání a dočkal se zasloužené branky, z mezikruží prostřelil pokusem po ledě Martina Pejsara - 2:1. Po nevýrazných situacích na obou stranách pak přišla třetí branka Pirátů. Stanislav Vrhel si najel do útočné třetiny a vyzval ke skórování Erica Mežnara - ten před sebou měl prázdnou branku a nabídku neodmítl - 3:1.

Vedení domácích mohlo být pár sekund po uplynutí poloviny utkání již tříbrankové, přihrávku Veselého před branku ovšem Gut nedokázal zakončit. Litvínovští následně měli nějaké náznaky, ale Richard Běhula zázračné zákroky předvádět nemusel.

Litvínovskému celku vyšel vstup do třetí třetiny co se týče aktivity, branky ovšem za záda Běhuly nepadaly. Černožlutí se dostali do dvou akcí v oslabení, ani jedna ovšem brankou neskončila. Udeřili tak domácí, Jakub Veselý přihrával mezi kruhy na Michala Guta, jenž si rozpohyboval brankáře Pejsara a mezi betony jej podruhé v utkání překonal - 4:1.

O necelých pět minut později mohl střelec dvou pirátských branek v utkání vsítit třetí zásah a dočkat se tak druhého hattricku v extralize staršího dorostu proti Litvínovu, v úniku se mu ale nepovedlo skórovat. Utkání se jen dohrávalo a na jeho konci jej okořenila potyčka mezi Prokopem a Liškou, domácí zvítězili 4:1.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Hráli jsme tak, jak se hokej hraje. Od začátku zápasu jsme byli koncentrovaní. Hráli jsme naplno a dodržovali systémové věci. Tenhle tým je dobrý, já jim to říkám pořád. Někdy však máme problémy s koncentrací. My jsme schopní odehrát fantastický zápas jako tento, nebo jako v Třinci. Ale pak jsme schopní prohrát s posledním týmem soutěže. Jsou to mladí kluci. Doufejme, že se poučí z chyb a navážou na tento výkon v pátek proti Havířovu.“

Radim Skuhrovec(HC Litvínov): „Podle výsledku se to těžce hodnotí. Dnes proti nám nastoupil velmi kvalitní soupeř. Herně si myslím, že jsme se soupeřem drželi krok. Bohužel se nám v naší hře vyskytli drobné výkyvy, kdy jsme se si v některých částech utkání chtěli hrát svůj hokej. Nehráli jsme přímočaře a soupeř nás potrestal a utržil vítězství. Myslím si, že soupeř hrál velmi dobře a chtěl bych jim tak pogratulovat ke třem bodům. My se teď musíme připravit na nedělní utkání, které musíme zvládnout.“