Starší dorostenci v Plzni neuspěli a vysokým rozdílem prohráli

Napsal 28.10.2014 Antonín Domanický
P l z e ň / C h o m u t o v - Sedmnácté kolo RAKO extraligy staršího dorostu znamenalo pro chomutovské Piráty cestu do západočeské Plzně. Zde Chomutovu nevyšla první třetina, kdy obdrželi od Plzně čtyři branky. Po nepovedené úvodní dvacetiminutovce odstoupil gólman Zvědělík a nahradil jej Strejc. Hosté ale nezvládli ani další dvě třetiny a Plzeňští pohodlně navýšili skóre na konečných 8:0.
17.kolo út 28.10.2014
PLZ
8:0(4:0, 1:0, 3:0)
Plzeň
Zeman – Kačena, Váchal, Kaňák,Sysel, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kokoška, Vracovský, Hajšman, Hanzlík, Stráský.
Zvědělík (21. Strejc) – Lidák, Dvořák, Běhula, Gröger, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Palička, Svoboda, Rindoš, Jindra, Hřebíček, Dejmek, Šilař, Adámek.

Plzeň
5. Vracovský (Kaňák, Stráský), 10. Vavřička (Kantner, Pokorný), 13. Kokoška (Vracovský), 18. Stráský (Hanzlík, Kučera), 40. Kokoška (Vavřička), 44. Roubal, 54. Kantner (Kučera), 57. Kaňák (Kučera)

5:6
4:0
0:0
25:20
80

Na první branku v utkání nemuseli přihlížející diváci dlouhou dobu čekat. V 5. minutě zápasu měli indiáni k dispozici přesilovou hru, kterou bleskurychle využili. Zdařilou kombinaci svého týmu zakončil přesnou střelou zápěstím Tomáš Vracovský. Piráti se dostávali do zápasu opravdu pozvolna. Domácí je navíc uzemnili další brankou. Jakub Vavřička nabral rychlost ve středním pásmu a prosvištěl až před gólmana Zvědělíka, kterého překonal střelou do horního rohu branky.

Aby toho nebylo málo, tak brzy Plzeň své vedení ještě navýšila. Tomáš Vracovský našel před brankou Jakuba Vavřičku, jenž pouze nastavil hokejku a mohl se radovat z dalšího gólu. Poté dali o sobě vědět i hosté, ale Hřebíčkova teč skončila jen na tyči. Plzeňští dokonali drtivou třetinu v 18. minutě, kdy dostal dostatek prostoru Jiří Stráský, jenž si v poklidu připravil kotouč a poté ho poslal přesně k tyči hostující svatyně. Indiáni vedli po první části jasně 4:0.

V druhé třetině Chomutovští postupně začali vyrovnávat hru. Přesto se Plzni dařilo občas pořádně zahrozit, když její soupeř pořádal v obraně den otevřených dveří. Do dobré pozice se dostal Tomáš Vracovský, ale bekhendem si na náhradního gólmana Strejce, jenž vystřídal po první části svého kolegu Zvědělíka, nepřišel. Západočechům se ještě do konce této třetiny povedlo přidat další zářez. Rychlou akci svého týmu zakončil přesně Filip Kokoška.

Domácí v herní pohodě pokračovali i po pauze. David Roubal vybojoval v útočném pásmu kotouč a pak ho poslal za zkoprnělého gólmana Strejce. Plzeňským se dařilo hrozit i v oslabení, z nichž jedno přetavili v další branku. Rychlý protiútok zakončil zdařilou ranou do horního růžku branky Matyáš Kantner.

Dílo zkázy dokonal obránce Lukáš Kaňák, jenž si najel do střelecké pozice a pokusem nad rameno prostřelil gólmana Strejce. Piráti ke konci ještě zvýšili svoji aktivitu a snažili se docílit alespoň čestného úspěchu. Nebylo jim ale přáno. Z jedné velkých šancí zachránila plzeňského gólmana Zemana branková konstrukce. Plzeňští tak nakonec svého protivníka rozdrtili vysoko 8:0.