Starší dorostenci přehráli pražskou Spartu, rozhodla skvělá druhá třetina

Napsal 23.09.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v - Starší dorostenci narazili v rámci osmého kola RAKO extraligy staršího dorostu v Holešovicích na Spartu. Piráti prohráli první třetinu 0:1. Do druhého dějství však jako by nastoupil úplně jiný tým. Mladí Piráti nastříleli domácím čtyři branky a do třetí části hry tak šli s jasnou výhodou. V závěrečné dvacetiminutovce padly čtyři branky, do každé sítě dvě. Piráti tak zápas vyhráli a z Prahy přiváží tři body. Petr Macháček zaznamenal hattrick.
8.kolo po 23.9.2013
SPA
3:6(1:0, 0:4, 2:2)
Sparta
Nahodil – Kalina, Pacovský, Knobloch, Kazda, Kolář, Mikliš, Bureš, Jandus M., Jandus T., Svoboda, Zářecký, Lojka, Chlapík, Havel, Seniov, Györi, Černoch, Michnáč, Polesný, Procházka.
Danylec – Meliško, Páleník, Gröger, Hierman, Lidák, Kozák - A. Macháček, Kašpar, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, D. Kaše, Veselý, Wágner, Strunz.

Sparta
12. Lojka, 50. Černoch, 51. Svoboda (Černoch)
28. P. Macháček, 31. Wágner, 36. P. Macháček, 40. A. Macháček, 50. P. Macháček, 58. Kaše

3:2
0:0
0:0
38:35
62

Úvodní dějství zápasu příliš vzruchu nenabídlo. Domácí byli mírně aktivnější, oba týmy si ale hleděly svých defenzivních povinností velmi dobře. Útočit chtěli přitom oba soupeři, ze vstřelené branky se ale radovali jen domácí. Zhruba v polovině periody vznikl velký zmatek před Dynlcem v brance Chomutova, načež se puk doklouzal za brankovou čáru. Stalo se tak ve velkém zmatku před brankou hostů. Autorem šťastné branky byl Marek Györi. Více se v první třetině nestalo.

Hned v úvodu druhé části se do samostatného úniku dostal chomutovský útočník, domácí gólman si ale poradil a šanci zlikvidoval. V sedmadvacáté minutě mohl srovnat útočník Pirátů s číslem dvacet sedm Veselý, střelu tahem ale poslal jen těsně vedle pravé tyče. Chvíli nato mohli domácí odskočit na dvoubrankový rozdíl, Jandus ale v úniku dvou na jednoho zvolil jen nedůraznou střelu. Udeřilo tak na druhé straně, samostatný únik proměnil v gól forhendovou střelou k tyči Petr Macháček. Hosté po chvíli zápas otočili. Po hrubce domácího beka se prosadil František Wágner.

Hosté ale neměli dost. Po dalším úniku se znovu prosadil Petr Macháček. V poslední minutě druhé třetiny zasadil další ránu domácímu týmu Aleš Macháček, který úspěšně dorážel z předbrankového prostoru.

Sparťané v půlce třetí třetiny vykřesali naději, Jiří Černoch se trefil z mezikruží. Už po dvanácti vteřinách ale odpověděli hosté, z brejku se trefil Petr Macháček. To ale nebylo vše, po dvaapadesáti sekundách opět snížil Martin Svoboda, který doklepl do prázdné. Domácí pak odvolali gólmana, do prázdné se tak mohl trefit David Kaše. Piráti si tak z Prahy odvezli všechny tři body.