Starší dorostenci po osmi výhrách v řadě přidali i devátou, když dokázali porazit Rytíře po nájezdech

Napsal 20.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci 15. kola NOEN Extraligy starší dorost dokázal porazit v samostatných nájezdech na domácím kluzišti Rytíře Kladno 5:4 a v tabulce tak stále zůstává na první příčce. Střelecky se dnes prosadili 2x Jakub Navrátil a Jakub Lauko, rozhodující nájezd proměnil Adam Studený.
15.kolo čt 20.10.2016
5:4sn(1:2, 0:0, 3:2 - 0:0)
KLA
Skokan – Štochl, Seemann, Procházka, Kleiner, Studený (C), Jarý, Viktorin – Veselý, Prokop, Černý, Mežnar, Lauko, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Ouřada
Kladno
Altrichter – Zelingr, Veber, Zich, Haspeklo, Kryll, Müller – Penc, Frimel, Březina, Svoboda, Stůj, M. Bláha, O. Bláha, Husarik (C), Rendla, Kalaj

17. Navrátil (Ouřada), 44. Lauko (Černý), 46. Navrátil (Veselý, Štochl), 51. Lauko (Černý, Studený), rozh. náj. Studený
Kladno
14. Veber (Husarik, M. Bláha), 19. Březina (Haspeklo), 51. Kalaj (Penc), 54. Svoboda (Müller)

7:6
0:1
0:0
46:37
120
Hlinka – Mašek, Sládek

Domácí do dnešního utkání vstoupili velmi svižně, když se už v čase 02:28 dostal do samostatného úniku Jakub Lauko, ale na Altrichtera svou kličkou nevyzrál. Od této velké šance však neuběhla ani minuta a jeden z domácích hráčů se opět dostal do samostatného úniku. Tentokrát to byl Jakub Veselý, ale ani on nedokázal kličkou do backhandu Altrichtera prostřelit. V čase 08:17 se Eric Mežnar dostal s kotoučem středem kluziště až před Altrichtera, na kterého ale nevyzrál. Poté se dostali poprvé v dnešním utkání do vážnější šance hosté. Martin Bláha vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus Skokan vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Rendla. Ten však následně trefil pouze beton roztaženého Skokana. Zhruba v polovině první třetiny vyslal nebezpečnou střelu na branku z levého kruhu Jakub Lauko, ale Altrichter jeho pokus dokázal skvěle chytit. O minutu později se Jakub Navrátil dostal ke kotouči těsně před Altrichterem. Jeho následný pokus mířený do horní poloviny branky dokázal Altrichter skvěle chytit. V čase 13:20 jsme se konečně dočkali branky. Václav Veber dostal přihrávku do mezikruží a střelou do levého horního růžku branky nedal Skokanovi sebemenší šanci – 0:1. Zhruba o tři minuty později dokázali domácí srovnat, když Jakub Navrátil dostal skvělou přihrávku před branku od Ouřady. Jakub si položil brankáře a střelou pod horní tyčku vyrovnal na 1:1. Hosté si však těsně před koncem první třetiny vzali své jednobrankové vedení zpět. Tomáš Březina vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus dokázal jeden z obránců zablokovat, ale kotouč se odrazil zpět k Tomášovi a jeho druhý střelecký pokus už skončil v síti – 1:2.

Ihned na začátku druhé periody Lauko tvrdě narazil v brankovišti do Martina Altrichtera. Ten se z ledu dlouho zvedal, ale nakonec v zápase pokračoval. V čase 21:17 vyslal na branku střelu z mezikruží Vít Seemann. Jeho tvrdý střelecký pokus Altrichterovi propadl pod levým ramenem, ale následně kotouč dokázal odpálit z brankové čáry jeden z obránců daleko od vlastní branky. Zhruba o dvě minuty později se Radek Procházka prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Altrichtera, toho však překonat nedokázal. Další větší šance přišla až v polovině druhé třetiny, když Müller vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus Skokan vyrazil pouze k dojíždějícímu Husarikovi. Ten ale kotouč minul, a tak z této šance nakonec nic vážného nevzniklo. V čase 32:54 se Vojtěch Svoboda dostal s kotoučem podél levého mantinelu až ke střele z levého kruhu. Jeho následný střelecký pokus mířený ke vzdálenější tyči ale orazítkoval pouze tyč Skokanovy svatyně. Zhruba o půl minuty později se Ondřej Bláha ocitl s kotoučem zcela osamocen před Skokanem, ale toho překonat nedokázal, neboť Skokan proti jeho střele předvedl skvělý zákrok. V čase 36:48 se pokoušel David Černý překonat brankáře soupeře střelou z pravého kruhu. Jeho jedovatou střelu však Altrichter skvěle chytil. Ve druhé třetině jsme se tak branky nedočkali.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, když v čase 43:04 dokázal vyrovnat Jakub Lauko, který dostal od Černého skvělou přihrávku k pravé tyči Altrichterovy svatyně, a ten se následně střelou pod horní tyč nemýlil – 2:2. Zhruba o dvě minuty později dokázali Piráti otočit stav utkání a poprvé v dnešním utkání se dostali do vedení. Veselý se dostal ke střele od modré čáry. Střela se mu ale vůbec nepovedla, což vlastně bylo dobře, neboť se těsně před Altrichterem dostal ke kotouči osamocený Jakub Navrátil, a ten se následně střelou k pravé tyči nemýlil – 3:2. Domácí byli na koni a svého soupeře v čase 50:10 překvapili další brankou. Jakub Lauko ujel obráncům a kličkou do backhandu dokázal překonat Altrichtera – 4:2. Zhruba o půl minuty později se nechal vyloučit za nedovolené bránění Jakub Lauko a hosté toho využili. Adam Kalaj si sjel s kotoučem od levého mantinelu do mezikruží. Následně vyslal na branku střelu, kterou Skokan dokázal vyrazit pouze do levého kruhu, kde bych zcela osamocen právě Adam Kalaj, a ten se napodruhé nemýlil a poslal kotouč do sítě – 4:3. V čase 51:57 se dostal Navrátil zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale branku přestřelil. Zhruba sedm minut do konce třetí třetiny hosté udeřili počtvrté. Vojtěch Svoboda se skvěle prokličkoval s kotoučem středem kluziště až ke střele z mezikruží. Jeho tvrdý střelecký pokus propadl Skokanovi mezi levou rukou a tělem až za brankovou čáru – 4:4. Piráti v samém závěru zápasu svého soupeře drtivě přehrávali, ale rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo. Nejdříve se v čase 56:27 Jakub Lauko prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Altrichtera, toho však prostřelit nedokázal. O půl minuty později se domácí řítili tři na jednoho, ale Lauko opět nedokázal střelou z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře, neboť poslal kotouč vedle levé tyče. Smůlu domácích hokejistů neprolomil ani únik Jakuba Veselého, který střelu příliš uspěchal a Altrichter tak jeho pokus dokázal v pohodě vyrazit mimo tři tyče. Po třech třetinách skončilo utkání nerozhodně 4:4 a na řadu tak přišlo prodloužení.

Hosté hráli prakticky polovinu prodloužení v oslabení, ale domácí se nedokázali střelecky prosadit. V čase 62:41 aktivní Lauko napřáhl ke střele z mezikruží, ale branku těsně minul. V samém závěru prodloužení se vyznamenal Skokan, když předvedl proti střele Adama Kalaje z pravého kruhu fantastický zákrok a podržel tak svůj tým. V prodloužení jsme se branky nedočkali a na řadu tak přišli samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, když se střelecky dokázali prosadit Jakub Navrátil a Adam Studený. Po první sérii byl stav 0:0, když své trestné střílení nedokázali proměnit ani Adam Penc, ani Kryštof Ouřada. Ve druhé sérii nejdříve nedokázal prostřelit Skokana Adam Kalaj, ale následně Jakub Navrátil pěkně rozpohyboval Altrichtera a dokázal kotouč poslat za brankovou čáru – 1:0. Matyáš Zelingr následně srovnal, když dokázal prostřelit Skokana střelou mezi betony – 1:1. Po něm se ale dokázal střelou mezi betony prosadit i Adam Studený a bylo rozhodnuto – 2:1. Piráti dokázali porazit Rytíře 2:1 v samostatných nájezdech.