Starší dorostenci po dvou prohrách v řadě opět zvítězili, a to se Zlínem rozdílem jediné branky

Napsal 03.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci čtrnáctého kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě Zlín, který nakonec dokázali porazit 3:2. Domácí dnes nezačali dobře a po první třetině prohrávali 2:0. Domácí ale nakonec ještě otočili utkání a po dvou porážkách v řadě opět zvítězili.
N14 pá 3.2.2017
3:2(0:2, 1:0, 2:0)
ZLN
Běhula – Štochl, Zeman, Procházka, Kleiner, Studený (C), Jarý, Viktorin – Köver, Prokop, Černý, Bajer, Baier, Jaroš, Navrátil, Gut, Šafránek, Koblížek, Ouřada
Zlín
Kořének – Janošek, Gába, To. Dřímal, Suhrada, Jaroněk, Marek – Světlík, Chalupa, Ta. Dřímal, Kočica, Lekeš, Sedláček, Dobiáš (C), Fajkus, Kristek, Leška

25. Koblížek (Köver, Černý), 48. Navrátil (Bajer, Procházka), 60. Procházka (Navrátil, Köver)
Zlín
3. Dobiáš (Leška), 10. Kočica (Chalupa, Dobiáš)

8:9
0:0
0:0
112
Mareš – Lichtenberk, Michajličenko
35. Jáchym Janošek (ZLN) - 10 minut - Zásah do oblasti hlavy a krku 60. Tomáš Dřímal (ZLN) - 10 minut nesportovní chování

Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už ve třetí minutě se dostali do vedení. Leška se dostal spolu s Vojtěchem Dobiášem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný neměl problém po přihrávce Lešky kotouč poslat do sítě – 0:1. V šesté minutě mohl srovnat Štochl, ale střelou z bezprostřední blízkosti neskóroval.

V osmé minutě dostal Kočica skvělou přihrávku zpoza branky, ale na Běhulu svou střelou nevyzrál. V desáté minutě se znovu radovali hosté. Jeden z chomutovských hráčů chyboval za vlastní brankou a kotouč poslal přesně na hůl Chalupy. Ten se rychle zorientoval a našel přesnou přihrávkou u pravé tyče Jonáše Kočicu, který se střelou z první nemýlil – 0:2.

Začátek druhé třetiny patřil domácím, kteří na svého soupeře vlétli jako uragán a už v pětadvacáté minutě snížili. Tomáš Koblížek vyslal na branku střelu z velkého úhlu, který nakonec skončila za brankovou čárou – 1:2.

Zhruba o dvě minuty později mohl vyrovnat Černý, ale ten svou střelou z bezprostřední blízkosti neprostřelil Kořénka. Ve čtyřiatřicáté minutě měli domácí přesilovku pět na tři. Štochl jí mohl zhruba po minutě využít, ale tváří tvář zlínskému brankáři selhal. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny měl možnost vyrovnat Bajer, který jel trestné střílení, ale svou střelou mezi betony neuspěl.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně a první vážnější šance byla k vidění až v osmačtyřicáté minutě a rovnou to byl gól, kterým Jakub Navrátil srovnal stav utkání – 2:2. Zhruba v polovině třetí třetiny mohl vrátit zpět vedení svému týmu Dobiáš. Ten ale v samostatném úniku neuspěl.

Závěr utkání byl velice vyhrocený. Nejdříve v devětapadesáté minutě spálil obrovskou šanci Kočica, který branku soupeře jen o kousíček minul. Půl minuty před koncem ujel obráncům Radek Procházka, který střelou nad lapačku rozvlnil síť za bezmocným zlínským brankářem – 3:2. Domácí tak po nepovedeném začátku utkání nakonec dokázali otočit skóre a zvítězit 3:2.