Starší dorostenci oplatili Litvínovu porážku, výhru Pirátů řídil třemi asistencemi Procházka

Napsala 21.03.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvali v dohrávce druhého kola skupiny o udržení v extralize staršího dorostu nejbližšího soupeře z Litvínova. Na třech gólech Chomutova se podílel přesnými přihrávkami obránce Radek Procházka, jenž chyběl akorát u finálního gólu do prázdné brány v podání Jakuba Váchala. Starší dorostenci se z posledních pěti utkání v sezóně představí doma už pouze dvakrát, když vyzvou Žďár nad Sázavou a Warrior Brno.
OUDR2 st 21.3.2018
4:2(0:0, 2:1, 2:1)
LIM
Běhula – Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Kleiner, Jarý, Procházka, Štochl – Veselý, Hofrichter, Baier, Vjačka, Prokop, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Pech, Brandner
Litvínov
D. Svoboda – Žítek, Viedemann, Bártek, Liška – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Dufek, Bartoš, Kysela, Damašek, Beran, Berka, P. Svoboda

22. Jaroš (Procházka), 31. Veselý (Baier, Procházka), 41. Jaroš (Štochl, Mežnar), 59. Váchal (Beneš)
Litvínov
23. Jindra (Svoboda, Kysela), 42. Dufek (Kovačič, Jouza)

2:3
0:0
0:0
26:30
65
Hlinka – Coubal, Kopáč

Piráti se museli hned na začátku utkání bránit, jelikož byl vyloučen Jakub Štochl, jenž vyhodil puk mimo ledovou plochu. Přesilovku Litvínov sice nevyužil, ale pak měl na holi úvodní gól Petr Kovačič, který v úniku s obráncem na zádech neprostřelil bekhendem gólmana. V závěru dějství si početní výhodu zahráli také domácí, kteří nevyužili ani její zbytek ve druhé třetině.

Piráti se prosadili až osm vteřin po jejím vypršení, když Radek Procházka našel Jakuba Jaroše, který z prostoru mezi kruhy trefil levý roh litvínovské branky – 1:0. Odpověď v podání vyrovnávací branky na sebe nenechala dlouho čekat, protože o minutu později Přemysl Svoboda v tandemu našel ideálně spoluhráče Davida Jindru – 1:1.

Hned vzápětí měli hosté ještě dvě akce, tentokrát však odešel ze soubojů s Davidem Jindrou a Danem Bartošem vítězně domácí gólman Richard Běhula. Od sedmadvacáté minuty hráli Piráti dlouho v pěti proti třem, nejvýrazněji se prezentovali Jakub Kleiner střelou a Eric Mežnar následnou dorážkou. V polovině utkání zajistil Pirátům dvougólové vedení střelou po ledě Jakub Veselý – 2:1. Chomutovští díky vedení ožili, Eric Mežnar neuspěl s další drážkou a Jan Prokop selhal v samostatném úniku.

Do třetí periody vstoupili Chomutovští stejně, jak tu předchozí zakončili, tentokrát si přihrávku přes šířku pásma v podání Jakuba Jaroše srazili černožlutí do vlastní branky – 3:1. Za necelou minutu byl stav opět jenom o branku, vyraženou střelu Petra Kovačiče doklepl do odkryté části klece Ondřej Dufek – 3:2.

V polovině třetiny zachránila hosty tyčka, kterou nastřelil Jakub Veselý. Od konce 55. minuty se Piráti bránili ve čtyřech, čehož ale Litvínov nevyužil, takže mohli definitivně rozhodnou svěřenci Davida Kočího s Radkem Šípem. V předposlední minutě utkání Jakub Váchal projel celé kluziště a zakončil k bližší tyčce, čímž stanovil skóre na 4:2.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za výhru. Každý zápas s Litvínovem je pro nás prestižní. Je to dobrý soupeř, takže si té výhry ceníme. I když nám už vlastně o nic nejde, tak chceme vyhrát všechny zbylé zápasy a s tím do každého utkání také vstupujeme.“

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): „Řekl bych, že jsme byli vyrovnaným soupeřem, chvilkami možná i lepším, ale neplnili jsme si ty věci, které jsme měli v důležitých fázích zápasu. Tam jsme propadli a dostali jsme zbytečné góly. Tím jsme si ten zápas prohráli.“