Starší dorostenci nestačili na Letce z Letňan

Napsal 19.09.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K pátému kolu dorostenecké extraligy přijeli na chomutovský led Letci z Letňan. V utkání, ve kterém bylo 17 vyloučených hráčů, nakonec uspěli právě hosté a z Chomutova si tak odvážejí tři body za výhru 2:1.
5.kolo pá 19.9.2014
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
LET
Strejc – Lidák, Hlaváček M., Běhula, Gröger, Novák D., Novák A. – Toman, Wágner, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Jindra, Dejmek, Šilar, Adámek
Letňany
Nahodil – Hůla, Pařík, Brabec, Kolenatý, Chvála, Babčuk, Šimon, Katriňák – Pražienka, Satran, Burda, Procházka, Chalupa, Urban, Průžek, Řepík, Horák, Mařík, Kučera

Toman (CHM) 10 min. osobní trest

Úvodní třetina patřila jednoznačně domácím Pirátům. Ti byli od počátku velmi aktivní a svého soupeře takřka nepouštěli ke kotouči. Z první branky se však radovali hosté. Do rychlého brejku ujeli Pražienka a Jiří Horák, který nikým nehlídán dokázal z dorážky prostřelit brankáře Strejce.

Vzápětí měli Piráti dobrou příležitost ke srovnání, ale finální přihrávku před prázdnou bránu dokázal odvrátit výborným zákrokem Procházka. Piráti byli i nadále aktivnější, ale nedařila se jim střelba.

Oba týmy si musely udělat krátkou pauzu v čase 15:00. Časoměřiči špatně natavili čas a právě po patnácti minutách hry ohlásila siréna konec třetiny. Tato pauza ani jednomu týmu nepomohla k nabrání sil, první třetinu tak vyhráli hosté.

Od druhé třetiny převzali otěže utkání Letci. Ti byli mnohem častěji v útočném pásmu a ohrožovali Strejce. Důkazem byla šance z konce 29. minuty. Najetý útočník dostal příliš mnoho volného prostoru a vystřelil na bránu. Strejc kotouč neudržel, ten vypadl k dotírajícímu Procházkovi, který však nedokázal usměrnit puk do zcela odkryté brány.

Velikou šanci k vyrovnání stavu měli Piráti při dvojnásobné přesilové hře, která trvala necelou minutu. Domácí se však prakticky nedostali ke střele a Letci se bez problémů ubránili. Při dalším vyloučení z řad Letňan měli ale namále domácí. Obraně ujel Burda a prchal sám na bránu, jeho střelu však Strejc zneškodnil. Ve druhé třetině jsme tak neviděli ani jednu branku.

I ve třetí třetině se více dařilo Letcům. Ve stoprocentní šanci se ocitl Chalupa, který stál před odkrytou klecí, ale prudkou přihrávku nedokázal přetavit ve druhou branku. To se povedlo až Jiřímu Průžkovi. Nutno dodat, že měl však pořádnou porci štěstí. Po jeho ráně se kotouč vznesl do vzduchu a snášel e za brankovou čáru. To nechtěl dopustit domácí Dejmek, který se rukou dvakrát pokusil odpálit kotouč, ale marně. Ten zapadl za záda dezorientovaného Strejce.

Letci měli také možnost dvojnásobné přesilovky, ta ale trvala pouhých 19 vteřin a hosté ji nedokázali využít. Už se zdálo, že Nahodil udrží čisté konto, ale nestalo se tak. V 58. minutě se k odraženému kotouči dostal Alan Lyszczarczyk, který neměl problem poslat kotouč do brány.

Domácí se připravovali na závěrečný tlak, ale situaci si zkomplikovali vyloučením. Pirátům tak nepomohla ani hra bez brankáře, jelikož se tím stav hráčů na ledě pouze vyrovnal. Letci si tak do Letňan odvážejí tři body za vítězství 2:1.

Kamil Koláček (Chomutov): „Prohráli jsme utkání, které jsme asi měli vyhrát. Nedokázali jsme se koncentrovat na zápas celých 60 minut a podle toho to vypadalo, nebruslili jsme za hráči a vepředu jsme měli laxní přístup. S klukama se o tom bavíme, snažíme se jim to vysvětlit, ale oni to berou jako exhibici, snaží se puk dotlačit do prázdné brány.“

Milan Antoš (Letňany): „Dnes jsme vyhráli se štěstím, Chomutov má dobrý tým. Od druhé třetiny jsme se snažili zvýšit agresivitu, ale dnes nám pomohla opravdu velká dávka štěstí.“