Starší dorostenci jedou z Vítkovic bez bodů

Napsal 25.01.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V utkání osmého kola nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu zajížděli mladí Piráti do Vítkovic, kde smolně prohráli 2:1. Diváci čekali na branky až do třetí třetiny. O první branku se postaral Slánský. O pár minut později vyrovnal Dimitrov a v závěru pečetil stav Ollender.
36.kolo so 25.1.2014
VIT
2:1(0:0, 0:0, 2:1)
Vítkovice
Wanecki – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl – Kuťák, Beneš, Malina, Ollender, Kafka, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský
Lukeš – Hlaváček, Novák, Páleník, Kozák – Lyszczarczyk, Adámek, Polák, Rohla, Toman, Wágner, P. Macháček, Strunz, Dimitrov, Kašpar, A. Macháček

Vítkovice
44. Slánský (Spratek), 59. Ollender (Jáchym)
47. Dimitrov (Macháček)

4:9
1:0
0:0
28:35
70

Již v páté minutě utkání mohl změnit skóre hostující Lyszczarczyk, jehož střela skončila pouze na tyči. V 7. minutě se vyznamenal Lukeš, který si poradil s pokusem Puziče. Na další velkou příležitost si museli diváci počkat až do 17. minuty, kdy Rohla našel najíždějícího Kašpara. Ten však nechal vyniknout Waneckiho . V první třetině dominovali brankáři a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve 27. minutě střílel Kuťák jeho pokus vyrazil Lukeš pouze před sebe, kde se objevil domácí obránce, který brankáře hostů nedokázal překonat. O deset minut později se zjevil před Lukešem vítkovický Stránský, ten na chomutovského brankáře nevyzrál. Ani druhá perioda gól nepřinesla.

V úvodu třetí třetiny se do šance dostali Piráti. S pukem ujel Kašpar, nikým nehlídán měl dost času na zakončení, ale Wanecki se včas přemístil. O dvě minuty později poslal do vedení domácí LUKÁŠ SLÁNSKÝ, který tečoval střelu Spratka - 1:0.

Ve 47. minutě se první branky dočkali i Piráti. JAKUB DIMITROV využil špatného střídání domácích a poslal puk do horní části branky - 1:1. Chomutovské hráče branka nastartovala. V 51. minutě se dostal sám před brankáře Strunz, ten ale nedokázal trefit branku.

V 53. minutě upadl domácí obránce u své modré čáry a do sóla se dostal Toman, ale Wanckiho lapačka byla bleskurychlá. V čase 58:59 využil přesilovou hru SAMUEL OLLENDER, který pečetil stav utkání na 2:1.