Starší dorostenci doma nestačili na Litvínov a prohráli 3:4

Napsal 04.09.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Starší dorost nenavázal na výhru ze Slávie a prohrál první zápas v sezóně na domácím ledě. Výhru si odvezl z Chomutova Litvínov, který může děkovat Jakubovi Šrámkovi. Ten se za necelých pětatřicet minut trefil 3x a sestřelil Chomutov čistým hattrickem. Domácí se zmohli pouze na zkorigování výsledku na 3:4. Branky domácích dali Souček, Bauer a Mazánek.
2.kolo so 4.9.2010
3:4(0:1, 0:0, 3:3)
LIT
Hamal (Brabec) - Tverďak, Souček, Pištora, Havel, Doskočil, Drobný, Hlava, Neuman, Novák J., Novák L., Hammerbauer, Lehnert (C), Bauer, Mazánek, Navrátil, Fronk, Huňady, Hlava, Toušek, Hradil.
Litvínov
Horák (Soukup) - Kasel, Strejček, Kuriljak, Fučík, Cvrk, Svoboda, Theimer, Šrámek, Švarc, Průša, Trubeneker, Zdeněk, Procházka, Malec, Písařík, Řehulka, Čařovský, Válek, Mical.

První třetina zápasu s Litvínovem vyšla lépe hostům. Zapříčinilo to i časté vyloučení domácích hráčů a ne příliš pevná obranná hra. První šance v zápase se naskytla až ve dvanácté minutě, kdy ujeli dva útočníci Litvínova. První varování domácí obránci zvládli, ale jako by si nezapamatovali, že musí bránit. Druhá větší šance Litvínova v zápase už hostům vyšla a opět ve sníženém počtu hráčů na ledě. Trefil se Jakub Šrámek, který vyučil nepozornosti domácího brankáře. Netrvalo dlouho a Litvínov mohl vést už dva nula, ale pouze tehdy, kdyby se rána do tyče odrazila do a né ven z branky. Domácí si v první třetině šance na skórování nevytvořili. Stav po úvodní třetině byl 0:1 pro hosty z Litvínova.

Ani druhá třetina domácím příliš nevyšla, ba naopak. Litvínov mohlo navýšit skóre již po padesáti vteřinách hry, kdy domácí zapomněli na rychlého útočníka hostů. Ten se svým důrazem probral až k domácímu Hamalovi, ale ten výborně zakročil. Další nepříjemnost byla na světě ve třiadvacáté minutě, kdy si domácí obrana špatně nahrála. Najednou se před brankářem domácích oblevila skupinka tří hráčů z Litvínova a jediného z Chomutova. Další nebezpečné situace před domácí bránou přibývali. Zajímavá situace nastala v pětatřicáté minutě, kdy se do sebe pustili dva hráči domácích proti dvěma hráčům hostí. Všichni za vzájemnou bitku byli vyloučení na dvě minuty. Domácí poté už pouze čekali, kdy bude konec třetiny.

Třetí třetina byla z pohledu diváka nejzajímavější. Přispělo k tomu i šest branek. První dvě branky ve třetí třetině spadly do domácí sítě a měl je na svědomí Jakub Šrámek, který tak zkompletoval čistý hatt-rick. Domácí se radovali, až v minutě dvaapadesáté, kdy jiskřičku naděje vykřesal Jaroslav Souček. Ta zesílila o necelou minutu později, kdy se prosadil Petr Bauer. Hosté se uklidnili brankou, která padla přesně dvacet sekund po té chomutovské. Domácí obrana nedávala pozor a Josef Řehulka přiblížil hostům tří bodoví zisk. Domácí zápas zdramatizovali ještě jednou v osmapadesáté minutě, kdy se po úniku prosadil Jan Mazánek. Více toho, ale domácí nestihli a prohráli své první utkání na domácím ledě. Nenavázali tak na výhru ze Slávie, kde vstřelili osm gólů.