Starší dorostenci KLH Chomutov doma nezaváhali a porazili Havířov 5:3

Napsal 18.12.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Velmi cenné vítězství si dnes připsali starší dorostenci. Do utkání vlétli aktivněji domácí a po brankách Kopce, Hradila a Nováka, vyhráli první třetinu jednoznačně 3:0. Stejně tak jako první, tak i druhé třetina byla z pohledu Chomutova vítězná. Na rozdíl dvou branek snížil havířovský Vít Patrman, ale domácí nezaháleli a gólama Tarašky a Hammerbauera rozhodli utkání. Ve třetí třetině Havířov dokázal pouze snížit Pufferem a Suchým na konečných 5:3, pro domácí KLH Chomutov.
30.kolo pá 18.12.2009
5:3(3:0, 2:1, 0:2)
HAV
Přihoda (Brabec) - Teuner, Čížek, Sakaev, Drobný, Horejš, Tverďak, Hejna, Hammerbauer, Novák, Lehnert, Navrátil, Taraška, Hradil, Mazánek, Kopec, Fronk, Hejcman, Novák, Vlček, Šaržík.
Havířov
Krkoška (Dvořák) - Pilch, Čintala, Deutsch, Valentík, Patrman, Jaroch, Theimer, Lešiga, Jonáš, Puffer, Čavoj, Miczek, Pasker, Diviš, Diviš, Mráz, Číp, Suchý, Kasperlík, Juhasz.

První třetina byla velmi zajímavá jak z pohledu inkasovaných gólů, tak i z vyložených šancí. První větší šance a hned gólová, byla ve čtvrté minutě. Po přečíslení dva na jednoho, se střelu nad lapačku prosadil domácí Jiří Kopec – 1:0. Asistence: Jakub Novák. Hned o další minutu později, Chomutov propálil gólmana hostů po druhé. Ovšem rozhodčí rozpažili a z neznámých důvodů branku neuznali. Havířov mohl reagovat v minutě sedmé, kdy domácí obránci zapomněli na osamostatněného hostujícího hráče, ten však přihrávku správně nezužitkoval a šanci nevyužil. Důležitá situace nastala v deváté minutě, kdy po chvíli po sobě, byli vyloučeni hráči na obou stranách. To Chomutov dokonale využil a hned dvakrát, ve hře čtyři na čtyři navýšil své skóre. První z branek byla s přispěním štěstíčka. Pavel Hradil vystřelil na gólmana, puk se odrazil zpět k němu a dorážkou vstřelil druhý gól domácích – 2:0. Třetí gól domácích padl po přečíslení hostující obrany. Jan Hammerbauer nahrával a Jakub Novák před brankou jemně tečoval puk, který skončil v síti hostujícího brankáře Krkošky - 3:0. Asistence: Jan Hammerbauer. Třetí domácí branku hostující gólman moc nerozdýchal a jel se vystřídat Dominikem Dvořákem. V patnácté minutě měl domácí tým znovu šanci dva na jednoho, ale domácí útočník nepřihrál a puk se mu po chvíli zamotal pod nohy, čímž o šanci domácí přišli. Poslední větší šancí v úvodní třetině bylo vyloučení domácího Hejny, při kterém puk jen těsně minul odkrytou domácí bránu. První třetina tady skončila 3:0, pro domácí KLH Chomutov.

Jak byla zajímavá první třetina zajímavými situacemi, tak druhá třetina moc nebyla. První vážnější situace nastala v polovině osmé minuty, druhé třetiny. To zaváhala domácí obrana a hostující útočník nebezpečně vypálil na domácího brankáře Příhodu. Co se nepovedlo v osmé, to se Havířovu povedlo v deváté minutě. Stejný problém jako před chvílí. Domácí obrana zaspala, Jakub Juhasz nahrál Vítovi Pedrmanovi, a ten snížil na 3:1. Asistence: Jakub Juhasz. V polovině devětadvacáté minuty, byl vyloučen domácí Jiří Fronk, a tak se zdálo, že Havířov může snížit na rozdíl jediného gólu. To se nestalo, naopak domácí hráči vstřelili gól ve vlastním oslabení. Po velmi efektivní a kvalitních nahrávkách se k puku dostal Lukáš Taraška, který střelou nad lapačku navýšil skóre, pro domácí KLH Chomutov - 4:1. Další vyloučení domácího hráče a další využití vlastního oslabení. Jan Hammerbauer ukradl puk obráncům a prudkou střelou prostřelil havířovského brankáře - 5:1. Do konce třetí třetiny se již nic podstatného nestalo, až na dvě vyloučení domácích, které přihrálo přesilovku 5 na 3 hostujícímu týmu. Po druhé třetině, byl tedy stav 5:1, pro KLH Chomutov.

Vyloučení Havířov nevyužil. Další vyloučení domácích, ale již bylo potrestáno. V čase 42:12, se po pěkné kombinaci a střelou z mezikruží prosadil Jan Puffer - 5:2. Asistence: David Číntala a Kamil Valentík. Ještě více nepříjemně bylo domácím poté, co Havířov snížil na rozdíl dvou gólů. Po dalším přečíslení domácí obrany, jeli dva útočící hráči hostů, na domácího Příhodu. Po rozmístění se hráč Dominik Suchý rozhodl zakončovat sám a střelou švihem poslal puk, nad rameny gólmana Příhody do brány – 5:3. V následujících minutách se více vylučovalo, než hrálo. A když domácí nevyužili přesilovky 5 na 3, tak utkání skončilo výsledkem 5:3, pro domácí tým.