Starší dorost zvládl utkání plné emocí a porazil sousední Litvínov

Napsal 08.10.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K předehrávce jedenáctého kola NOEN extraligy staršího dorostu zavítal do Chomutova sousední Litvínov. Piráti měli za sebou třízápasovou vítěznou šňůru, na kterou chtěli dozajista navázat. Naopak Litvínov je v tabulce poslední a zatím nevyhrál ani jedno utkání. Na tom nic nezměnil ani duel v SD ARÉNĚ, který vyhráli Piráti.
11.kolo čt 8.10.2015
8:4(4:2, 2:2, 2:0)
LIT
Khůn (28. Pavlát) – Buchtela, Bednařík, Bukač, O. Dvořák, Krejčí, Studený – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, T. Koblížek, D. Šilar
Litvínov
Š. Havlík – Macháč, D. Havlík, Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Ineman, Klika, Schmidmayer, Vopat, Vébr, Vaněk, Drašar, Myšák, Leitner, Pavlíček, Helt

4. Buchtela (Köver, J. Svoboda), 16. Navrátil (T. Koblížek, Chlán), 17. Chlán (Navrátil, Bukač), 20. Polák (T. Svoboda, Köver), 35. Buchtela (J. Svoboda), 40. T. Koblížek (J. Svoboda, Buchtela), 55. Kulich (Bukač, Dejmek), 60. Polák (Buchtela)
Litvínov
14. Pavlíček, 17. Schmidmayer (Myšák, D. Havlík), 21. Leitner (Helt, Vébr), 28. Drašar (Schmidmayer, Kučera)

Drašar a Schmidmayer (oba Litvínov) 10 minut

První třetina utkání nabídla útočný hokej, čemuž také odpovídal stav, za kterého šly oba týmy do kabin. Jako první se prosadili hráči Chomutova. Ve čtvrté minutě dostal ideální přihrávku od Kövera před prázdnou bránu Ondřej Buchtela, který šancí nepohrdl. Litvínovští se dočkali vyrovnání až o deset minut později. Petr Pavlíček byl v úniku faulován a jel trestné střílení. Forvard Litvínova si s touto šancí věděl rady, když si kotouč trochu potáhl a střelou zápěstím rozvlnil síť.

Brankové hody pokračovaly i nadále. V šestnácté minutě si hostující obrana nepohlídal na brejk číhajícího Jakuba Navrátila, který měl cestu k bráně volnou. Navrátil si s Havlíkem nadvakrát poradil, a tak šli Piráti znovu do vedení. Ani ne minutu na tento gól se skóre opět měnilo. Piráti ve vlastní přesilovce udělali obrovskou hrubici, po které šla nová posila Litvínova Karel Schmidmayer sám na Khůna. Toho dokázal trochu se štěstím propálit a bylo opět srovnáno.

Dvaatřicet vteřin vydrželo vyrovnané skóre, pak se již potřetí radovali domácí Piráti. V přesilové hře se kotouče za bránou Havlíka ujal Petr Chlán, objel bleskurychle bránu a poslal kotouč do sítě. V čase 19:27 se dokázali Chomutovští prosadit počtvrté. Chomutovským se podařilo na poněkolikáté dostat kotouč na volného Toma Poláka, který propálil Havlíka.

Vstup do druhé třetiny se povedl Litvínovu na jedničku. Filip Helt obkroužil po čtrnácti vteřinách hry bránu, poslal kotouč na Marka Letinera, a ten se z těsné blízkosti před Khůnem nemýlil. Ještě před polovinou utkání se podařilo Litvínovu srovnat na 4:4. David Drašar dokázal využít zmatků před Khůnem, když se jako první zorientoval, a následnou dorážkou do prázdné brány se prosadil.

Litvínovští se ale z vyrovnání neradovali příliš dlouho. O pět minut později se podruhé v utkání prosadil Ondřej Buchtela. Chomutovský útočník poslal od modré čáry lehký oblouček na bránu, který k udivení všech skončil až za zády hostujícího gólmana. Piráty zpět do dvoubrankového vedení posla sedmnáct vteřin před koncem třetiny Tomáš Koblížek, který využil další chyby Havlíka a nikým neatakován poslal kotouč do sítě.

Ve třetí třetině se ani jeden tým ne a ne prosadit. Až v pětapadesáté minutě poslal na bránu Havlíka dělovou ránu Jaroslav Kulich, se kterou si brankář Litvínova nevěděl rady. Poslední hřebíček zasadil hostům v čase 59:06 opět Tom Polák. Polák proskočil mezi laxními obránci, následně prostřelil Havlíka, a tak se Piráti mohli radovat z velkého vítězství 8:4.

Jaroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Pro nás to bylo těžké utkání stejně, jako každé jiné. Věděli jsme soupeřovo kvality, hrál jednoduchý hokej a my jsme se s tím chvilkami nedokázali srovnat. Dá se říci, že jsme nepomohli ani našemu gólmanovi, kterého jsme nakonec museli vystřídat a nakonec jsme utkání zvládli. Nejsme ale spokojení s výkonem ani s předvedenou hrou.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Do 35. minuty to bylo dobré utkání, vyrovnané a s šancemi na obou stranách. Zase se projevila naše koncovka, kdy my netrefíme ani fotbalovou bránu. Od 35. do 50. minuty to nebudu komentovat, protože nesmím. Zbytek utkání byl guláš.“