Starší dorost zvládl dramatické utkání v Liberci a připsal si důležité tři body

Napsal 28.02.2014 Michal Luxa
L i b e r e c / C h o m u t o v - V rámci třináctého kola nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu zajížděli hráči Chomutova do Liberce. Už v první minutě poslal domácí do vedení Matyáš Kačírek. Jenže ve druhé minutě srovnal stav utkání Josef Toman. V polovině první periody vsítil branku Aleš Macháček a chomutovští mladíci už vedení nepustili. Za Chomutov se trefili ještě Jakub Hierman a František Wágner, který pečetil svou trefou do prázdné branky stav zápasu na 4:2 pro Piráty.
41.kolo pá 28.2.2014
LIB
2:4(1:2, 0:1, 1:1)
Liberec
Hosnedl – Běhula, Klinger, Tržický, Husa, Mečíř, Divila – Babec, Hylena, Janele, R. Šír, Sviták, Král, Gecko, Solenský, Zachar, Kačírek, Chlum, Pilař.
Lukeš – Dvořák, Páleník, Hlaváček, Hierman, D. Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Toman, Wágner, Strunz.

Liberec
1. Kačírek (Gecko), 53. Solenský (Husa)
2. Toman (Kašpar), 10. A. Macháček (Wágner, P. Macháček), 25. Hierman (Polák), 60. Wágner (P. Macháček)

5:8
0:0
0:0
34:38
69

Pod Ještěd pro vítězství? Starší dorostenci při podobné otázce jen uhýbají pohledem. Aby také ne, Bílí Tygři na domácí půdě už pět měsíců neprohráli. V bitvě libereckých mladíků proti Chomutovu ale všechny papírové předpoklady vzaly za své...

Už v čase 0:23 ale Matyáš Kačírek soupeře zmrazil. Útočník převzal Geckovu přihrávku a ze spodní části kruhu prostřelil brankáře Lukeše. Jenže Piráti za necelé dvě minuty přispěchali s odpovědí: nedůrazná obrana nechala před brankovištěm neobsazeného Kašpara, volný puk však pod břevno přitloukl až Josef Toman.

První dějství rozhodně nenudilo, kotouč létal z hole na hůl a týmy se střídaly ve slibných příležitostech. Tu největší měl čiperný Kačírek, který krátce po soupeřově vyrovnání trefil tyč. Na druhé straně zase Petr Macháček při samostatném úniku mířil pouze do Hosnedlovy hrudi.

Hosté se favorita nezalekli. Naopak, skvělým bruslením a rychlými kombinacemi se dostávali k těsné blízkosti liberecké svatyně. A další ze svých příležitostí už proměnili ve vedoucí zásah, z mezikruží se prosadil Aleš Macháček.

Bílí Tygři si nevěděli rady, nešly jim přesilovky a kotouče pálili pouze do skvěle chytajícího gólmana Lukeše. V prostřední třetině selhal Kačírek i Zachar, druhý jmenovaný rozezvučel při individuálním průniku brankářův beton.

Zato trpěliví Piráti věděli, jak naložit s obléháním protivníkovy tvrze. Časomíra se zastavila na údaji 24:47, když do sítě prosvištěl prudký projektil Jakuba Hiermana od modré čáry. Krátce nato mohl chybujícího soupeře ztrestat Lyszczarczyk, ale ze skvělé pozice mezi kruhy netrefil volný prostor.

Vedení 3:1 každopádně Chomutov postavilo před poslední dvacetiminutovkou do výborné role. Na průběžném výsledku nic nezměnil ani Pilař ve spolupráci s Radkem Šírem. Důvod? Pozorný Lukeš.

S přibývajícími minutami se mezi mantinely přiostřilo a sudí neváhali trestat. Domácí měli více ze hry, ale z přemíry snahy příliš šancí nevytěžili. Výjimku tvořilo nebezpečné zakončení sympaticky bojujícího Kačírka a nájezd Krále, jenž se střelou mezi nohy nepochodil.

Narůstající sebevědomí chomutovského brankáře sestřelil až Samuel Solenský. Z vrcholu kruhu našel místo nad vyrážečkou Lukeše a drama bylo na světě. Bílým Tygrům ovšem v závěru nestačily ani dvě přesilové hry, v nichž se nepropracovali k jediné slibnější příležitosti. Chomutov poctivě bránil a třiatřicet vteřin před koncem rozhodl po trefě Františka Wágnera do prázdné branky.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): "Myslím si, že nás rychlý gól v prvním střídání uspokojil. Pak to s námi ještě pět minut vypadalo dobře, ale najednou jsme začali dělat hloupé chyby a soupeř střílel góly. My jsme si nebyli schopní pořádně nahrát, obránci a útočníci si neplnili své povinnosti a snažili se hrát individuálně. Chomutov se naopak prezentoval jednoduchou hrou. Často střílel i dobře napadal. Kromě posledních deseti minut, kdy jsme se znovu dostali na koně, si soupeř zasloužil vyhrát. A že jsme doma po tak dlouhé době prohráli? Na jednu stranu to může být dobře, hráčům to alespoň srazí hřebínek.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): "Jsme rádi za tři body, Liberec má své kvality. Závěr jsme si zkomplikovali, ale nakonec nás to nemusí mrzet. I když přiznávám, že vyhrál šťastnější tým. Lepší jsme dnes nebyli."