Starší dorost ztratil zápas s Třincem až v poslední třetině

Napsal 11.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Chomutovští otevřeli skóre ve druhé třetině, zásluhou Miroslava Bednáře. Více branek už Chomutovští nedali, naopak ve třetí části hosté otočili vývoj zápasu a zvítězili 1:2. Chomutovské mladíky může mrzet spousta neproměněných šancí. Třinec si tak z Chomutova odváží všechny tři body.
29.kolo pá 11.1.2013
1:2(0:0, 1:0, 0:2)
TRI
Lukeš (Štefka) - Meliško, Páleník, Ringler,Pastyřík, A. Macháček, Bednář, Procházka - Kašpar, Hierman, Pokorný, Šmíd, Dimitrov, P. Macháček, Cestr, Vlastník, D. Kaše, Veselý, Wágner, Strunz.
Třinec
Svoboda (Cieslar) - Bartko, M. Kovarčík, Růžička, O. Kovarčík, Christov, Pěnčík, Poruba, Mičulka, Trčka, Motloch, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Murín, Lorek, Pala, Walaski, Jašek, Heider, Cienciala.

35. Bednář (Vlastník)
Třinec
42. Růžička (Heider, Ciencala), 48. Christov (Zahradníček)

3:5
0:0
0:0
25:36
50

Již od začátku zápasu bylo jasné, že se bude hrát atraktivní, útočný hokej na obě strany. V první větší šanci zápasu se ocitli hosté, konkrétně Motloch s Christovem. První jmenovaný výbornou přihrávkou našel Christova, jenž postupoval sám na domácího brankáře. Třinecký útočník své zakončení uspěchal a Lukeš jeho pokus zneškodnil.

V polovině první třetiny se řítili tři chomutovští hráči na jednoho. Vlastník našel volného Bednáře, který ale nezakončil ideálně a tak se pokračovalo s bezbrankovým skórem.

Hrál se velmi útočný hokej, šance si vytvářeli oba celky. Hrálo se nahoru dolů a čtyři minuty před koncem první části se řítili hosté, v úniku dva na nikoho, sami na domácího brankáře. Pěnčík přihrával Kovarčíkovi a Lukeš musel zasahovat, znovu úspěšně.

Ke konci první části nadělalo nahození třineckého obránce Lukešovi problémy. Kotouč se odrazil od zadní části mantinelu, což domácí gólman nečekal a naštěstí puk stačil hokejkou vyrazit.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté. Zahradníček našel úplně volného Cristova, jenž se ocitl tváří v tvář Lukešovi. Domácí brankář jeho pokus vyrazil betonem. Jen o chvíli později se opakovala stejná situace, tentokrát se v ní ocitl Motloch, ale Lukeš si i s jeho střelou poradil na výbornou.

V následujích pěti minutách patřil zápas Ocelářům, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou. Skóre mohl otevřít Stránský a po něm i Motloch. Lukeš byl však ve střehu a nadále držel naděje domácích.

Přesně v polovině zápasu mohli otevřít skóre znovu hosté. Růžička dostal puk až za Lukešova záda, kotouč se však zastavil na brankové čáře, odkud jej domácí obránce poslal do bezpečí.

Hosté mohli vést už několika gólovým rozdílem, ale stále nenašli recept na vynikajícího Lukeše. A tak přišel v pětatřicáté minutě trest. Vlastník nahodil puk na hostujícího brankáře, před kterým skvěle tečoval MIROSLAV BEDNÁŘ, který neměl se zakončením problém a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Hned po začátku třetího dějství Třinečtí na Piráty vlétli a přišla pro ně odměna v podobě vyrovnávací branky. MAREK RŮŽIČKA si položil Lukeše na led a s uklizením kotouče do odkryté klece neměl sebemenší problém. Domácí obrana nechala Růžičku před osamoceným Lukešem úplně volného – 1:1.

Byli to znovu hosté, kdo přidal další branku. V polovině poslední části Oceláři otočili vývoj zápasu. VÍT CHRISTOV obdržel přihrávku, od Jana Zahradníčka, přes půl kluziště a sám proti Lukešovi se nemýlil – 1:2.

Chomutovští neházeli flintu do žita a hnali se za vyrovnáním. Nejprve byl ve velké šanci Wágner, o pár minut později bekhendový pokus Davida Kašeho skončil na tyči hostující klece. Wágner se ocitl ve velké šanci ještě jednou, bylo tomu tak pět minut před koncem, kdy prokličkoval celé útočné pásmo a přihrál Petru Macháčkovi, jenž těsně minul Svobodovu branku. Petr Macháček mohl zápas rozhodnout. Dvě minuty před koncem totiž nastřelil tyč hostující branky a na víc se už domácí dorostenci nezmohli. S Oceláři tak prohráli – 1:2. Nutno říct, že to byl více než vyrovnaný zápas, jenž mohl skončit vyšším rozdílem, nebýt výborně chytajících brankářů.