Starší dorost zabojoval a zaslouženě porazil Karlovy Vary. Stav série se snižuje na 1:2

Napsal 15.03.2014 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Mohl to být jejich poslední zápas, ale Piráti svého soka pokořili a play-off pro ně ještě nekončí. Vítězství v celé sérii se karlovarským dorostencům začalo rozplývat již ve třetí minutě zápasu, kdy se trefil Wágner. Po vlažném výkonu Energetiků v úvodní třetině se však hosté zvedli, ale dokázali pouze snížit. Poslední třetina už patřila Pirátům, kteří dokázali svůj náskok ještě navýšit. Výborný výkon podal také brankář Lukeš, který z pětadvaceti střel pustil za svá záda pouze jednu.
0F3 so 15.3.2014
4:1(2:0, 0:1, 2:0)
KVA
Lukeš – Meliško, Páleník, Dvořák, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Adámek, J. Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Dejmek, Toman, Kaše, Wágner, Strunz
Karlovy Vary
Frček – Vodička, Bahounek, Beer, Adam, Soudský, Rulík – Binias, Prachař, Hubáček, Osmík, Hauzr, Nguyen, Janata, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, M. Dimitrov, Vildumetz

3. Wágner (Kaše), 9. Strunz (Macháček), 46. Polák (Hierman), 50. Wágner (Meliško, Macháček)
26. Bahounek (Krliš)

5:4
1:1
0:0
28:25

Piráti měli v tomto zápase těžkou úlohu. Odvrátit mečbol karlovarské Energie a zdramatizovat sérii. A s plněním tohoto úkolu začali velice dobře. Ve 3. minutě dostal Piráty do vedení FRATIŠEK WÁGNER.

Chomutovští hráči své hosty zřejmě překvapili, protože lepší hru předváděli právě domácí, navíc byli podpořeni výkonem Štěpána Lukeše.

V deváté minutě svou převahu Piráti jen potvrdili. MARTIN STRUNZ byl druhý hráčem zápasu, který překonal brankáře Frčka. Domácí hráči tedy mohli jít do šaten s větším klidem a zvýšeným sebevědomím.

Energetici přeci jen našli ve druhé třetině té pravé energie trochu víc a dokázali chomutovský tým postrašit.

Lepší pohyb hostů Piráty zaskočil a po faulu Ladislava Dejmka začalo být domácím horko. Energie tuto přesilovku dokázala využít, když DAVID BAHOUNEK efektivně tečoval nahození Krliše.

Jednobrankový náskok mohl být rázem smazán po šanci Osmíka. Štěpán Lukeš ale ukázal svou lapačku. Piráti Chomutov měli co dělat, ale své vedení si ve druhé třetině vzít nenechali.

Karlovy Vary potřebovaly vstřelit ještě jeden gól, ale poslední třetina se jim zrovna nepovedla podle představ, což se stalo hostům osudné.

Přišla šestačtyřicátá minuta a Chomutov znovu odskočil o dvě branky. Postaral se o to TOM POLÁK, který po nepřehledné situaci u klece tmavě zelených doklepl kotouč za záda Jakuba Frčka.

O čtyři minuty později Piráti potvrdili, že v osmifinále play-off balit rozhodně nehodlají. Jakub Meliško přihrál na druhou stranu volnému FRANTIŠKU WÁGNEROVI, který střelou z první nedal Frčkovi šanci. Nádherný gól již definitivně pohřbil karlovarské naděje.

Zbytek zápasu totiž severočeský tým zvládl i odbránit a Energetikům už puk příliš nepůjčoval. Druhá polovina poslední dvacetiminutovky proběhla v režii domácího týmu, který se dokázal vzepřít nepříznivému stavu série. Rozhodne tedy až poslední zápas, který se odehraje v neděli 14. března v Chomutově.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Konečně mohu říct, že jsme zápas odehráli podle našich představ. Tento zápas jsme sice odbojovali, ale první dva zápasy to nesmaže. Byl to jen takový dílčí krok. V neděli takový výkon musíme zopakovat.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „V první řadě se sluší pogratulovat domácímu týmu k vítězství. Vyhráli zaslouženě, šli za tím víc, než my. Na začátku nám bohužel chyběl pohyb a důraz v osobních soubojích. Soupeř zaslouženě snížil sérii a musíme se holt na neděli připravit lépe. Jinak budeme mít problémy.“