Starší dorost vyhrál i podruhé po pauze, díky třetí třetině uspěli v Kladně

Napsal 03.10.2015 Antonín Domanický, Libor Kult
C h o m u t o v - Starší dorost Pirátů zajížděl v desátém kole Noen extraligy do Kladna, kde se představil podruhé po nucené pauze způsobené střevní epidemií a znovu uspěl. Svěřenci Miroslava Buchala s Martinem Szakalem se trefili už ve třetí minutě, ale vítězství si definitivně pojistili až dvěma góly v 56. minutě, která stanovila výsledek na konečných 5:2 z pohledu Pirátů.
10.kolo so 3.10.2015
KLA
2:5(0:1, 1:1, 1:3)
Kladno
Zázvorka – Klusáček, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml – Řepka, Sagan, V. Svoboda, Nagy, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík
Pavlát – Buchtela, Bukač, O. Dvořák, Krejčí, Studený, Hajič – Köver, Polák, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Palička, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, T. Koblížek, D. Šilar

Kladno
35. Řepka (Kubík), 49. Kalaj (Řepka)
3. Navrátil (Bukač, Hřebíček), 30. Lauko (Hřebíček, Polák), 49. Buchtela (J. Svoboda, Hajič), 56. D. Šilar (Chlán), 56. Dejmek (Palička, Navrátil)

7:2
0:2
0:0
22:44
92
Jílek – Müller, Fára

Zápas začal lépe pro Piráty. Již ve třetí minutě zápasu se radovali z využité přesilovky. Hřebíčkovu střelu od modré tečoval JAKUB NAVRÁTIL a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Chomutovští bojovali na dále a v osmé minutě mohli navýšit, nebýt brankáře Kladna Zázvorky, jenž se štěstím vyrazil Krejčího střelu i následnou dorážku Poláka. Své brankářské umění musel krátce po polovině třetiny ukázat i hostující Pavlát. Kalajovo forhendové zakončení pohodlně zneškodnil. Následně se dopustili domácí chyby v obraně a Šilar mířil sám na bránu. Zázvorka jeho úmysl v zakončení vystihl a zabránil tak gólu.

V úvodu druhé třetiny se Köver opřel do střely a označkoval tyč kladenské brány a stav zůstal nezměněn. Teprve v polovině utkání se změnilo skóre, když z pravé strany hřiště prostřelil JAKUB LAUKO nešťastníka v bráně – 0:2. Tři minuty poté mohl navýšit Jan Svoboda, ale nedokázal usměrnit puk za Zázvorkova záda. Krátce poté se prosadili domácí. PAVEL ŘEPKA si počkal na dlouhou přihrávku za obranu a sám před Pavlátem nezaváhal – 1:2.

Ve třetí třetině pak mohli Rytíři srovnat. Kubíkovo obkroužení brány přineslo jen slabé zakončení, Kalajova nadějná dorážka nezamířila mezi rozevřené betony gólmana. Osm minut po začátku poslední periody se konalo navýšení vedení hostů. ONDŘEJ BUCHTELA se ujal puku a střelou k bližší tyči zařídil třetí gól Pirátů – 1:3. Jenže za pětadvacet vteřin se ADAMU KALAJOVI podařilo i přes tísnění obráncem dostrčit puk za brankovou čáru a Kladno tak bylo opět na dostřel vyrovnání – 2:3.

Po polovině třetiny chtěli Piráti opět odskočit. Navrátilovu střelu ovšem Zázvorka lapil. Kladenští se naopak snažili vyrovnat . Kubíkovo nahození i následnou nebezpečnou střelu Kalaje fantasticky zastavil Pavlát. Pět minut před koncem utkání vystřelil DANIEL ŠILAR z otočky a nedal gólmanovi šanci – 2:4. Půl minuty na to skončila jedna z mnoha dorážek LADISLAVA DEJMKA za zády brankáře - 2:5. Piráti tak vyhráli s třígólovým rozdílem a odvezli si ze středu Čech tři body.