Starší dorost vstoupil do nové sezóny vítězně. Porazil pražskou Slávii na jejím ledě 8:5.

Napsal 03.09.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - První kolo extraligy vyšlo staršímu dorostu na výbornou. Pro první výhru vyšli hosté rázně a po první třetině vedli na Slávii 4:1. Domácí zdramatizovali zápas, až za stavu 6:2, pro Chomutov, kdy se krátce po sobě trefili slávisté Moravec s Tomkem. Hosté potíže nepřipustili a brankami Hammerbauera a Fronka navýšili své skóre, až na konečných 8:5 pro Chomutov.
1.kolo pá 3.9.2010
SLA
5:8(2:5, 2:2, 1:1)
Slavia
Mouček (14. Uhlík) - Novák, Růžička, Knot, Šteiner, Ryzák, Hejna, Löbl, Rod - Benda, Tomek, Moravec, Nejezchleb, Hlinka, Kotyra, Jedlička, Kafka, Tajovský, Vacek, Freisler, Nádvorník.
Hamal - Tverďák, Souček, Pištora, Havel, Doskočil, Drobný, Hlava D., Neuman - Novák J., Novák L., Hammerbauer, Lehnert, Bauer, Mazánek, Navrátil, Fronk, Huňády, Hlava N., Toušek, Hradil.

I když tři body z utkání brali hokejisté Chomutova, tak v prvních šancích se ocitli domácí. V první pětiminutovce si vytvořili tlak, který ale nedokázali přetavit v první branku. Svou příležitost nedokázali proměnit Tomek ani Nádvorník, a tak udeřilo na druhé straně hrací plochy.

Nejprve se z úhlu střelou pod vyrážečku dokázal prosadit chomutovský Huňády a o třináct sekund později se radoval také Toušek – 0:2. Posléze mohl na vývoj skóre zareagovat slávista Kotyra, ale jeho akce zpoza brány úspěch nepřinesla.

Ve dvanácté minutě bylo domácímu trenérovi Peckovi ještě hůře, neboť třetí zásah do domácí klece přidal Bauer. Na tuto branku dokázal odpovědět slávista Tomek, když v početní výhodě snížil.

Třígólový rozdíl vrátil Chomutovským Lehnert, jenž vyhnal brankáře Moučka z branky. Do konce první části přiživili gólové hody slávista Moravec a Severočech Fronk, a tak se šlo do šaten za stavu 2:5.

Druhá část se už hrála v poklidnějším tempu. Slávisté hýřili aktivitou a snahou pohnout s dosavadním stavem, ale Chomutovští si svůj náskok hlídali a nebezpečně hrozili z protiútoků. Navíc se ve dvacáté páté minutě radovali z další branky. Po závaru před Uhlíkovou brankou se v pádu přesně trefil opět Fronk.

Šestý zásah jakoby hosty ukolébal a pomohl sešívaným ke snížení. Dvěma góly Moravce a Tomka se vrátili do utkání – 4:6.

Ovšem ještě v prostřední dvacetiminutovce vrátil tříbrankový náskok hostům Hammerbauer.

Ve třetí části se oba týmy prosadily po jedné branky a Slavii na zvrat už nezbyly síly. Po konečném skóre 5:8 putovaly všechny tři body do Chomutova.

Další zápas sehrají hokejisté Chomutova v sobotu, kdy od 13:30 přivítají hokejisty HC Benziny Litvínov.