Starší dorost vedl nad Zlínem o dvě branky, ale nakonec prohrál.

Napsal 20.02.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Začátek zvládli lépe domácí. Piráti se díky gólům Františka Wágnera dostali do dvoubrankového trháku. Hostující Zlín se nevzdal a ve druhé části, zápas vyrovnal. Rozhodlo se ve 3.třetině. Jan Vyoral skóroval a Zlín si odvezl všechny tři body v rámci RAKO extraligy staršího dorostu. Piráti Chomutov - PSG Zlín 2:3.
40.kolo čt 20.2.2014
2:3(2:0, 0:2, 0:1)
ZLN
Lukeš – Dvořák, Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Kulich, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Svoboda, Palička, Wágner, Strunz.
Zlín
Ling – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Kobylík, Gazda, Pavlůsek, Dlabaja, Karafiát, Kotek, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Bumbál.

8. Wágner (Lyszczarczyk, Polák), 10. Wágner (Páleník)
Zlín
27. Karafiát (Gago, Váňa), 27. Pavlůsek, 44. Vyoral (Pavlůsek)

3:4
0:0
0:0
32:28
75
Dimitrov (Chomutov) 10. minut nesportovní chování

Zápas mohl otevřít zlínský Nicolas Webrik. Jel sám na brankáře, ale bekhendovou kličkou si na domácího Lukeše nepřišel. Skóre otevřeli Piráti. Alan Lyszczarczyk nahrával a FRANTIŠEK WÁGNER střelou do horní části brány, poslal Chomutov do vedení. Podruhé se Severočeši radovali v čase 09:25. Jan Páleník nahrával puk od mantinelu a FRANTIŠEK WÁGNER neměl problém zakončit. Po první části vedli domácí 2:0.

Druhá třetina patřila týmu, ze Zlínského kraje. Psala se sedmadvacátá minuta, když se JIŘÍ KARAFIÁT radoval ze snižující branky na 2:1. Potrestal domácí Piráty, za nedůraz v obraně. Vyrovnáno bylo o třináct sekund později. TOMÁŠ PAVLŮSEK se vrhnul do rozehrávky domácích. Byl úspěšný. Po druhé části, byl stav zápasu nerozhodný 2:2.

Rozhodnutí se zrodilo v poslední části. JAN VYORAL v čase 43:37 vybojoval puk v útočné třetině a poslal hosty do jednobrankového vedení. Skóre se pokoušel změnit František Wágner. Poloprázdnou bránu však netrefil. To samé se dá říci o střele, kterou vyslal Alan Lyszczarczyk. Chomutov prohrál se Zlínem 2:3.

Pavel Inemann, asistent trenéra Chomutova:„Zápas se mi hodnotí špatně, jelikož jsme doma ztratili tři body. Po velice dobré a kvalitní první třetině, kde jsme byli lepší a vedli o dva góly. My měli přesilovku, která se přenesla do druhé části. Místo toho, abychom přesilovku využili, jsme Zlín pustili do hry. Za krátkou dobu, nějakých patnáct sekund, bylo vyrovnáno. To bylo rozhodující a dostalo soupeře na koně. Vyrovnal se nám. Dostali jsme se do křeče a neproměnili několik příležitostí na konci zápasu. Soupeř z minima, vytěžil maximum. Gratuluji soupeři k vítězství.“