Starší dorost si připsal vysoké vítězství s Ústím nad Labem. Rivala ze severu porazil 6:1

Napsal 06.08.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další přípravné utkání má za sebou starší dorost Pirátů Chomutov. Na svém ledě přivítal Ústí nad Labem a svému sokovy nedal šance. Od začátku zápasu diktoval tempo hry. Ústí se poprvné v zápase prosadilo, až za stavu 5:0, což nemohlo ohrozit výhru domácích. Dvě branky v zápase zaznamenal domácí Josef Toman, který ještě přidal jednu asistenci.
přát. po 6.8.2012
6:1(2:0, 1:0, 3:1)
UNL
Lukeš (Staněk) - Lidák, Toman, Cestr, Hlaváček, Kozák, Šmíd, Ringler, Pokorný, Wágner, Hrban, Rohla, Kaše, Vlastník,Bednář, Kašpar, Macháček, Dimitrov, Pastyřík, Procházka, Krstev
Ústí n.L.
Burkovec (Haisl) - Melichar, Šiknev, Straka, Trončinský, Babušík, Hucak, Hübsch, Kejman, Procházka, Kment, Říděl, Chovanec, Kopta, Vondráček, Navarra, Macek, Šváb, Koval, Kašak, Svurab.

3. Procházka (Kašpar, Macháček A.), 7. Toman (Vlastník), 23. Ringler, 41. Toman (Vlastník), 43. Pokorný (Krstev), 57. Vlastník (Bednář, Toman)
Ústí n.L.
54. Řídel (Procházka, Vondráček)

5:3
0:0
0:0
100

Úvod zápasu patřil domácím, kteří již ve třetí minutě slavili gól. Po střele Kašpara se z dorážky radoval Vít Procházka. Druhý zásah do ústecké svatyně zaznamenal Josef Toman v sedmé minutě, kdy zpracoval přihrávku Jiřího Vlastníka a přesně zamířil pod horní tyčku.

Ve druhé části ujížděli dva ústečtí na bránu domácích. Po faulu domácích se mohl pískat samostatný nájezd, ale rozhodčí tak neučinil. Piráti se mohli radovat ve třiadvacáté minutě. Obránci Ústí nad Labem zaspali, čehož využil Tom Ringler. Vystřelil na vzdálenější tyč a zvýšil na tříbrankové vedení.

V poslední části se zrodilo několik gólů a jedna šarvátka. Hned v úvodu, ve čtyřicáté první minutě zvyšoval na 4:0 Josef Toman, který zaznamenal druhý gól v zápase. O chvíli později, konkrétně v čase 42:02 se prosadil Adam Pokorný. To již vypadalo na pořádný debakl z pohledu hostujícího Ústí nad Labem.

V padesáté třetí minutě se na ledě strhla bitka, za kterou mohl jeden z hostujících útočníků, který nenechal v klidu domácího brankáře. To se samozřejmě nelíbilo domácím obráncům. Výsledek toho byl dvouminutový trest u čtyř hráčů, po dvou na obou stranách.

První a poslední gól hostů zaznamenal Daniel Řídel, který propasíroval puk skrz gólmana Štěpána Lukeše. Piráti si vzali v zápase poslední slovo a naposledy upravili skóre zápasu. V sedmapadesáté minutě se trefil Jiří Vlastník. Chomutov nedal svému rivalovi šanci a porazil je jednoznačně 6:1.