Starší dorost s Havířovem třikrát vedl, nakonec padl v nájezdech

Napsal 26.01.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů hostil v šestém kole nadstavbové části extraligy této věkové kategorie Havířov. Svěřenci Luboše Slámy se oklepali z vysoké porážky s Kometou Brno a hned třikrát získali těsný náskok. Slezané však pokaždé dokázali na trefu Chomutova odpovědět, tím pádem došlo až na prodloužení. To nerozhodlo, v nájezdech zajistil Havířovu druhý bod David Pořízek.
34.kolo so 26.1.2013
3:4sn(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
HAV
Lukeš - Meliško, Páleník, Hierman, Pokorný, Šmíd, Hlaváček, Cestr - M. Bednář, Kašpar, Dimitrov, P. Macháček, Vlastník, D. Kaše, Veselý, Wágner, Strunz
Havířov
Šimeček - Štefko, Bahounek, Dudek, Adamík, Chroboček, V. Potočný, J. Potočný - Wróbel, Orság, Kotala, Pořízek, Carbol, Fejko, Sonnek, E. Polak, L. Bednář, Synnek, P. Gola, Caruk

14. Páleník (D. Kaše), 40. Šmíd (Strunz, Kašpar), 52. Strunz (Hierman)
Havířov
25. Kotala (Synek, Bahounek), 45. E. Polak (Fejko, Kotala), 55. Fejko (Sonnek, Synek), rozhodující nájezd Pořízek

5:7
2:1
0:0
38:19
60

Piráti se podruhé v řadě představili v domácím prostředí a na rozdíl od předchozího duelu s Kometou zvládli zahajovací třetinu mnohem lépe. První velkou šanci zápasu však měli už v páté minutě hosté z Havířova. Carbol ve středním pásmu přebruslil obránce, předložil přihrávku osamocenému Sonnkovi, ten však promáchl a puk vůbec netrefil.

Za čtyři minuty mohli otevřít skóre Chomutovští, Petr Macháček přihrál z rohu útočného pásma před branku, kde se ke střele procpal Wágner, ale tísněný zadákem neměl dobře seřízenou mušku a minul. Poprvé se tak skóre v bojovném a svižném utkání měnilo až v čase 13:07, když domácí dohrávali čtyřminutovou přesilovku. Hned po buly se od modré prosadil Jan Páleník - 1:0.

V 16. minutě mohl zvýšit Wágner, který si však po Kašeho přihrávce zpoza branky zblízka na Šimečka nepřišel. V závěru třetiny se Havířovu rýsovaly dvě zajímavé možnosti, jenže ani jedna z nich k bezprostřednímu ohrožení Lukešovi branky nevedla. Nejprve Kotala nezpracoval puk přenechaný do jízdy, další akci zastavil dobrým obranným zákrokem Cestr. Domácí tak šli do kabin s těsným náskokem.

O ten přišli v úvodní pětiminutovce prostředního dějství, kdy odešli v krátkém sledu na trestnou lavici tři hráči a Slezané měli k dispozici téměř minutu a půl dlouhou početní výhodu čtyř proti třem. Za 27 vteřin ji využil Jakub Kotala střelou z pravého kruhu - 1:1. A před polovinou utkání mohl Havířov vést. Lukeš nezachytil u zadního mantinelu nahozený puk, který se dostal před branku k Orságovi, jenž nemířil do prostoru mezi třemi tyčemi.

A tak udeřilo na druhé straně. V polovině 37. minuty se Piráti ještě radovat nemohli, protože Páleník dopravil puk za brankovou čáru rukou. V čase 39:02 už ale vylétli ruce svěřenců Luboše Slámy právem. Patrik Šmíd dostal puk z rohu na modrou čáru a propálil všechno, co mu stálo v cestě - 2:1.

Na startu 43. minuty mohli domácí odskočit na rozdíl dvou gólů. Adamík zahákoval Petra Macháčka a rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný útočník Pirátů zakončil bekhendovým blafákem, který efektně zneškodnila lapačka Šimečka. V polovině 45. minuty bylo znovu vyrovnáno, Fejko přihrál z pravé strany do středu Erichu Polakovi, který i přes snahu obránce zakončil bekhendovým blafákem . 2:2.

Krátce před polovinou třetiny se ve výhodné pozici objevil před Lukešem Synek, ale domácí gólman předvedl pohotový zákrok, díky němuž se domácí mohli potřetí dostat do vedení. Druhou početní výhodu využil v čase 51:14 Martin Strunz, jenž z levého kruhu bekhendem doklepl do sítě odražený puk po Hiermanově střele od modré - 3:2.

Jenže ani napotřetí Chomutov těsný náskok neudržel. Na začátku 55. minuty dostal Kryštof Fejko žabičkou puk do pravého kruhu, nadvakrát jej zpracoval a i s trochou štěstí zavěsil do protějšího horního rohu - 3:3. A půl minuty před vypršením normální hrací doby měl na holi vítězný gól Synek. Lukeš však proti němu vyjel a střelu mezi ruku a tělo chytil.

V prodloužení měly oba celky možnost hrát přesilovku čtyř proti třem. Domácí za celé dvě minuty Šimečka výrazněji neohrozil, podobně si vedli Havířovští v závěru nastavení. Došlo tak na nájezdy, v nichž rozhodla čtvrtá série. Radek Pořízek zavěsil forhendový blafák pod horní tyčku a zajistil hostům bonusový bod, protože Miroslav Bednář svůj druhý nájezd neproměnil.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov:) „Odehráli jsme lepší utkání než proti Kometě. Nastoupili jsme se třemi pětkami a kluci přidali do hry srdíčko i houževnatost. Bohužel se k nám v některých momentech nepřiklonilo štěstíčko, když jsme neproměnili vyložené šance. Soupeře jsme výrazně přestříleli, ale dostali jsme tři góly. Havířov nám dvakrát ujel a dvakrát jednoznačně skóroval. Tam naše obrana chybovala, nepohlídali si ty situace. Kromě toho už nemůžu klukům nic vyčíst. Dřeli, makali, odvedli dobrou práci. Někdy se zkrátka i přes dobrý výkon nepodaří vyhrát.“

Martin Janeček (HC AZ Havířov 2010): „Začali jsme nedůrazně a můžeme být rádi, že jsme po první třetině prohrávali jen o gól. Kdybychom ji ztratili výraznějším rozdílem, vůbec bychom se nemohli divit. Pak jsme hrabali a dotahovali Chomutov, který byl o kousek efektivnější. Ke konci jsme se štěstím vyrovnali a nájezdy jsou vabank. Kluky v čelem s brankářem Šimečkem, který je ročník 1997, musím pochválit, že zápas odbojovali. Získali jsme cenné dva body a zkušenosti.“