Starší dorost poprvé prohrál, venku nestačil na litvínovskou Vervu

Napsal 14.09.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v – V pátém kole RAKO extraligy staršího dorostu se Piráti střetli s Vervou Litvínov. Domácímu Litvínovu vyšel vstup do utkání a ve čtvrté minutě šel do vedení. Další góly padaly až ve třetí třetině, náskok Vervy zvýšil Sládek. Pirátům vykřesal naději na bodový zisk brankou čtyři minuty před koncem Josef Toman. Tři body pro domácí jistil trefou dvě minuty před koncem Kučera. Piráti tak podlehli Vervě Litvínov 1:3.
5.kolo so 14.9.2013
LIT
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Litvínov
Spěšný – Šíp, Vostárek – Moravec, Najman – Brzek, Jonák – Březák – Kučera, Pospíšil, Sklenička – Poljanský, Sládek, Dunko – Bárdoš, Jícha, Chmelař – Rameš.
Danylec – Dimitrov, Páleník – Kozák, Lidák – Hierman, Meliško – Hlaváček, Gröger – Strunz, Kašpar, Wágner – Taraška, Dufek, Polák – Adámek, Kulich, Toman.

115

Litvínov vstoupil do utkání výborně, od úvodu první třetiny měli domácí mírnou převahu. Hosté si dvakrát počínali nedovoleně a domácí měli výhodu přesilové hry pět na tři. Tuto početní výhodu sem ji podařilo zužitkovat, když Šíp našel neobsazeného Tomáše Kučeru, který výstavní střelou poslal puk o tyč za záda Danylce.

Pokračující výhodu litvínovští dorostenci už využít nedokázali a iniciativu přebral Chomutov. Ve třinácté minutě se před Spěšným objevil Kašpar a litvínovský brankař měl velké štěstí, že rozhodčí přerušil hru dříve, než prošel puk za brankovou čáru. Piráti byli aktivnější, ale Litvínov se mohl spolehnout na svého brankaře a organizovanou obranu.

Druhá perioda byla v režii Litvínova, domácí měli řadu gólových příležitostí, ale branka Chomutova pro ně byla zakletá. V polovině druhé třetiny se řítil sám na brankaře Chmelař, ale nevyzrál na Danylece. O pět minut později se dostal do úniku Najman rovnou z trestné lavice, Danylec byl opět na svém místě a tuto obrovskou šanci chytil.

Tato divoká pasáž utkání měla další pokračování. Před brankařem Chomutova se opět zjevil osamocený Chmelař a Danylec byl opět nepřekonatelný. V dalším střídání se do dalšího samostatného úniků dostali domácí, Dunko bekhendovým blafákem na chomutovského brankaře znovu nevyzrál.

Litvínov tak nedokázal využít řadu stoprocentních příležitostí a potvrdil, že se v koncovce opravdu trápí. V závěru třetiny byli vyloučeni hráči na obou stranách, ale ani hra čtyři na čtyři nepřinesla změnu stavu. Rovnou z trestné lavice ujel Vostárek, ale Danylec byl dnes opravdu nepřekonatelný, když vychytal už šestého nájezdníka. Domácí tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem, i když mohli ve druhé periodě vstřelit minimálně šest branek.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe chomutovští hráči. Polák se dostal do úniku, ale jeho střelu ukryl ve své výstroji Spěšný. Poté se v šanci objevil Pospíšil, ale ani on nevyzrál na dnes skvělého Danylece. Běžela polovina třetí třetiny a domácí ukončili svou střeleckou smůlu. Ondřej Sládek se dostal před chomutovské brankaře a z úhlu poslal puk pod víko chomutovské branky.

V poslední pětiminutovce byli vyloučeni dva hráči Litvínova, ale Chomutov tuto výhodu nevyužil. V oslabení se sám na Danylece řítil Jícha, ale chomutovský brankař se opět vyznamenal a střelu vyrazil vysoko nad branku. Platilo pravidlo nedáš – dostaneš, Josef Toman se dostal do ideální příležitosti a prostřelil Spěšného. Dvě minuty před koncem třetí třetiny ještě navýšil stav utkání agilní Tomáš Kučera, když poslal puk přesně nad lapačku Danylece. Domácí si i přes řadu neproměněných příležitostí připisují další body do tabulky a zaznamenávají tak svou druhou výhru v řadě.

Josef Beránek (HC Litvínov): Bylo utkání velmi dobré úrovně. V první třetině v přesilovkách nám výborně zachytal brankař a tím nás velmi podržel. Dali jsme v přesilovce šťastný gól a třetina pro nás dopadla dobře. Ve druhé třetině jsme měli naopak hodně šancí, když jsme neproměnili šest samostatných nájezdů. Mohlo to soupeře postavit na nohy a nás to srazit, ale naštěstí se tak nestalo. V poslední třetině jsme nastoupili naprosto soustředěně a taky se nám to odměnilo dvěma góly. Soupeře už jsme do vážnějších šancí nepustili.

Kamil Koláček(Piráti Chomutov): Dnešní utkání nám vůbec nevyšlo, začali jsme jak mistři světa a vypadalo to, jako kdyby půlka z nich přijela z Nagana. Musíme na tom zapracovat, aby se to změnilo, protože takový přístup v hokeji být nemůže. Uvidíme, co s tím uděláme, až na gólmana a dvě tři výjimky, to byla tragédie.